Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Големи мали лаги (Big Little Lies) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од DzingrlakaDzikica, 20 февруари 2017.

 1. LBC

  LBC Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  4.311
  Пол:
  Женски
  Ја немам читано книгата,а спуштам епизода сега,многу ми ја фалат серијава.
  Гледам и на имдб оцена 8.8 па вреди да се погледне,,, :makeup:
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.672
  Допаѓања:
  43.712
  На Sky-butterfly, Mishela, AnaKarenina и 3 други им се допаѓа ова.
 3. LBC

  LBC Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  4.311
  Пол:
  Женски
  Денес 6тата ќе ја гледам. Вчера ме нервираше Селест (ако добро запамтив така се викаше Никол Кидман во серијава мислам, ако грешам извинете). Значи што одиш на психолог ако имаш намера да криеш !? Како да ти помогне ????
   
 4. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.268
  Ја симнав сабајле, само што ја завршив:D
  Многу добра серија, и баш ми е криво што претходно ја немав читано книгата,ама сега после серијава обавезно ќе ја прочитам.
  Кастингот перфектен, мислам со вакви имиња како Рис, Никол како може воопшто да има утка, ама и Зои како Бони ме изненади, само што мислам дека недоволно го развија нејзиниот лик, можеа малку повеќе да откријат, па да дојдеме до оној заклучок зашто го бутна Пери. Додуша сега ми стана јасно отткога го прочитав спојлерот на Реин. Исто и за Шајлин се двоумев, со оглед на тоа дека не ми е некоја од омилените актерки ама океј ми беше тука.
  Не читав ништо претходно бидејќи сакав да се изненадам ама претпоставував дека Пери е тој што ја силувал Џејн, а којзнае на уште колку го направил тоа, и осеќав дека он ќе биде убиениот, само така ми имаше смисла Селест да се спаси од него.
  Што знам, мене и вака ми се допадна како заврши,ама и втора сезона да има, сигурно би ја гледала.
  И го гуглав ова местово Монтeреј и навистина е преубаво, сакам да живеам таму, и ја сакам куќата на Селест, перфекции.:D
  А и ќе заборавев, саунтракот е врвен, веќе си утепав три песни од слушање. Ова ми беа паузите меѓу епизодиве.:D
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.169
  Допаѓања:
  73.440
  Пол:
  Женски
  Има ли новости за втора сезона? :)
  Јас мислам дека оставија многу работи недорешени, ама се сомневам дека има простор за сето тоа да се склопи убаво во една нова сезона.
  Мене многу повеќе ми се допаѓа книгата. Не дека серијата е лоша, ама текот на настаните таму ми е поубав.

  Патем, не знам дали постои серија со подобра музика. Сите вметнати песни беа која од која подобра. Одличен избор на музика и Cold Little Heart ми е без сомнеж најомилена најавна шпица евр.
  Си ги извадив сите песни за во кола, ја шекнав мајка ми со песнава денес; ја научи и таа и си пеевме „Уууу-ууууу-уууу“. 8-|
   
  На LollySky и 1209 им се допаѓа ова.
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.169
  Допаѓања:
  73.440
  Пол:
  Женски
  Пак јас, ама читав некои гласини за втора сезона и уште не ми е јасно дали навистина ќе има или се само муабети или зафрканции? :)

  Можеби @DzingrlakaDzikica знае. Јас како и обично, прво вас да ве прашам, потоа ќе гуглам. :lol:
   
  На DzingrlakaDzikica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bay

  Bay Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2017
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  На k.frosina, DzingrlakaDzikica и Mishela им се допаѓа ова.
 8. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  14.378
  Пол:
  Женски
  Конечно ке почнам да ја гледам серијава вечерва.
  Да видиме какви импресии ке ми остави се надевам добри.
  Дали се само 7 епизоди?
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.169
  Допаѓања:
  73.440
  Пол:
  Женски
  Толку се.

  Со душа ја чекам новата сезона. :wasntme:
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  1.418
  Неверојатно! Ремек дело! Сега ја завршив. Пред некој месец ја почнав и, не можам да си поверувам, ми беше досадна. Сега сакам уште! Прекрасно нешто!!!

  Инаку, втората сезона ќе ја гледаме дури во 2019, здравје =)
   
 11. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  14.378
  Пол:
  Женски
  Сега прочитав Мерил Стрип ке биде во втората сезона како мајка на Пери.
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.169
  Допаѓања:
  73.440
  Пол:
  Женски
  И јас го прочитав ова денес. Ептен добра актерска екипа собра серијава, имам многу високи очекувања за вторава сезона, иако навистина немам поим како би се одвивала приказната понатаму.
  Сигурно ќе отстапат од книгата.
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 13. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  14.378
  Пол:
  Женски
  Искрено и јас не знам што да очекувам во вторава сезона,како ке се одвива понатаму приказнава.Имам исто високи очекувања се надевам нема да разочараат.
  Пред се актерскава екипа е совршена.
   
 14. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.648
  Допаѓања:
  12.308
  Пол:
  Женски
  Книгата не сум.ја читала, ама серијата е врв. Толку добри актерска екипа, добра приказна, на едно мрсто(па и куќите во серијата на г'з да паднеш)
  До 5 епизода сум, и задоволна сум од досегашниот тек.
  П.с. сакаам и II сезона.
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.169
  Допаѓања:
  73.440
  Пол:
  Женски
  Ќе има и втора сезона, Мерил Стрип се приклучува во тимов. :inlove:
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Машки
  Ја почнав и одгледав 2 епизоди, одлична е! :D
   
 17. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  1.418
  Значи, морате да сфатите дека втората сезона НЕМА да продолжи онаму кај што заврши првата.
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.169
  Допаѓања:
  73.440
  Пол:
  Женски
  Втора сезона на 9-ти јуни.
  Може, одвај чекам! :inlove:
   
  На MarigoldA, kate89, 1209 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.672
  Допаѓања:
  43.712
  Заборавив јас, сега дури гледам дека се излезени две епизоди.
  Ги гледаше некој?
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.169
  Допаѓања:
  73.440
  Пол:
  Женски
  Јас. Ми се допаѓа засега, има потенцијал сезонава. Ај гледај ги па ќе збориме, може ќе се придружи и некоја друга. Вака не знам од каде да почнам.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.