1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голем број на чевли и чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од bubububu3, 26 септември 2010.

 1. bubububu3

  bubububu3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  здраво на сите! :hai: Имам проблем со наоѓање на чевли,штикли,чизми бидејки носам голем број,ај ако знаете некоја продавница кај шо има броеви над 40,ама да бидат убави и се разбира не мн. скапи.
   
  На passion.for.fashion му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Aх запознаена сум со ова. Мајками бивша кошаркарка, висока, со големо стапало 42/43 одвај наоѓа крај со крај.
  Значи 41 има низ продавнициве зашто јас носам 40/41 и наоѓам мнооогу често.
  Ама 42 или 43 се реткост. Се изненадив што во Њу Јоркер видов 42ки, дури мене ми беше голема 40ката, ама квалитетот на чевлите и чизмите е дискусија за себе...
  Пеко имаат чевли 42 дури и 43.
  А и Гуливер доле во подрум, тие се познати и цени имаат до плафон. Не се нормални, искористуваат што се единствена таква продавница па чизмите им се просечно 10000 за обични чизми значи!!!

  И мој совет оди во Баргала во Штип. Таму има 40, 41, 42, 43 ....
   
  На passion.for.fashion му/ѝ се допаѓа ова.
 3. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  леле истооо...не можам да си најдам убави штикли 41, многуу се нервирам кога идам на шопинг за чевли само затоа што носам голем број и ретко наоѓам ;(
  а росонерка во кои продавници најчесто наоѓаш 41? зашто ја стварно многу ретко наоѓам штикли, патики се наоѓаат ама штикли многу тешко :(
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Јас во глобала ИЧ немам проблем со бројчиња.
  Според мене 41 има во мнооооооооогу продавници, и не се секирај, сигурна сум дека наоѓаш бројчиња, тешко тебе ќе било 42 да носиш. Вака среќничка си. 42 има во 2-3 продавници во Скопје.
  Јас 40ка сепак носам, ретко 41 купувам, како и да има во многу продавници. Не знам зашто ти е тешко да најдеш :?: Иако сум приметила тие со кинеско производство чевли имаат помала калап.
  Иначе оди во Њу Јоркер во Веро, има сигурно таму бројчиња за тебе!
  А има и низ гтц во 50% од продавниците 41.
   
 5. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  Како ја не наоѓам 41 не ми е јасно :| :?: ... и точно во њу јоркер има големи броеви, од таму си купив патики :) а за штикли мислам дека ретки се 41...сум барала по продавнци...т.е. има 41 ама од највисоките 15ка :o .... сеа неделава ќе шетам по градов, во потрага сум по чизми, па ќе видам како стојат со броеви нашиве продавници :$ :)
   
 6. bubububu3

  bubububu3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  фала многу,значи Скопје е чарето хех,зошто кај нас нема никаков избор,една зима останав без чизми зошто немаше број,одев по патики цела зима во снегот.
   
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ооо, не сум била само јас со големо стапало :$ . Добро, со оглед на висинава :lol: Вака сега, носам најчесто 40, ама ова кинескиве чевли дефинитивно ја утнале работата, па 45 да купиш ќе бидат ко за 37. Е сега има, ама треба да се помачиш да најдеш, а плус и да ви кажам искрено, тука во ПП ми имаат речено дека демек немало многу жени за таа бројка па не земале од сите модели. :tmi: А што сум забележала, еве купувам патики Најк, како тие ми чинат 38 и пол, 39, а некои чевли ни 41 не одговараат? Е тоа е нешто значи непрофесионално :| Не се разбирам баш...има, се наоѓа, често ми се случило моделот што имаат 40 да ми е одвратен, ама ќе прошеташ, ќе почекаш некој ден, па наоѓам. И плус јас на мало штикле :wasntme:
   
  На passion.for.fashion му/ѝ се допаѓа ова.
 8. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  836
  И јас имам проблем со наоѓање на број на патики и чевли, пред месец, два бев залетана во орка пробвам 40 ептен мали, па пробвам 41 мали и на крај пробвам 42 и тие мали, броевите се големи ама искрено мене патиката не ми изгедаше за 42 туку за 40едвај :lol:
   
 9. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  луѓе знаете каде низ скопјево има високи чизми до колена ама големи броеви(41)...треба да идам у град оваа сабота па ако знаете кажете..да не губам време барајќи :$
  однапред благодарам :)
   
 10. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  2.471
  Допаѓања:
  5.725
  Пол:
  Женски
  ахх имам голем проблем со мојата огромна нога :D И јас и мајка ми сме со големи нозе, она наоѓа од пеко ама некако мн се теткински. Има во њу јоркер ама квалитетот.. искршив нозе. Затоа пред 2-3 недели патот под нозе и отидов во штип се мрднав од тоа каков избор има :D
   
 11. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  Не знам како прв пат ја гледам темата.
  Анжелик кажувај детали, има ли големи броеви во Баргала и какви модели на чевли има.
  А баш денес видов во една забутана продавничка овде во Скопје прекрасни сандали од Баргала и замислете ми беа точни.
  Се надевам дека до утре нема никој да ги купи.
  Едит: И цените какви беа?
   
 12. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  2.471
  Допаѓања:
  5.725
  Пол:
  Женски
  Па да у бунњаковец има една продавница што носат од баргала ама некако и тамо до 40 ги носат.. иначе имаше секаков избор и во фабриката и во 2те продавнички во центарот на Штип.. Имаше мноогу бои само што јас бев тргната конкретно по црни и си најдов 2 пара.. цените беа и повеќе од пристојни ако гледаш дека с кожни и многу удобни.. Конкретно едните сандали што ги купив 8ца негде со мала платформа и отворен прст беа 800 ден ( живо џабе) а обични салонки исто 8ца беа негде 1800 ( ама и тоа е прифатливо) а поудобни чевли немам носено :D се надевам ти помогнав ;)
   
  На Mayyya му/ѝ се допаѓа ова.
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  И јас имам ваков проблем. Носам најчесто 41, некогаш ми се погодува и 40, и имам голем проблем со купување чевли. Многу тешко наоѓам штикли, а за патики нормално немам проблем.
   
 14. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Низ продавнициве навистина нема ништо за жени со поголеми стапала. Јас го немам тој проблем, но имам една другарка 41 носи, еднаш гледаше балетанки немаше број од ниедни што и се допаѓаа. Навистина лошо, лошо..
   
 15. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Да ние во нашиов град имаме баргала продавница и супер е се има избор =)
   
 16. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Nosam broj 39-40 i ako nekoi baletanki ili cizmi sakam da kupat sekogas nema broj za mene.
   
 17. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  и јас имам голема нога..патики наоѓам лесно..ама штикли мн тешко ,а шо е најтрагично ногата не ми е толку голема колку шо ми се долги прстите..тие ми прават наголем проблем ..па овде во ова битолата едвај 40ки има а не 41..незнам појќе кај да барам се превртив неможам нигде да си најдам чевли на штиклааааа :(((
   
 18. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  38-39 носам , најбараниот број , немам проблеми со тоа :D понекогаш и 37 ми се фаќа , се зависи од моделот :D
   
 19. smile-girl

  smile-girl Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Леле јас сум уште 12 години а ногата ужас 40 41 носам! незнам како у иднина ке наогам броевии ??
   
 20. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Јас пак 13 имам,и 41 носам ! Ама ако,висока сум,помал број не би ми одговарал :)