1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голо тело

Дискусија во 'Тело' започната од Theodora, 5 јуни 2011.

  1. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Немам комплекси, а со оглед на целулитот и стриите би требало да имам, ама јеби га таква ме дал Господ ич окце не ми трепнува. И не ми е срам да се шеткам гола или по долен веш низ дома. Пред другарки и потесна и поширока фамилија само по долен веш. А чудо многу ми е срам да одам на депилација да се слечам таму па да се расчешнам пред некоја си козметичарка тоа не доаѓа во предвид па сама си се мачам со депилацијата :lol: А на балкун знам да залетам гола скроз, на прозорец исто се збаоравам дека сум гола и ќе си застанам. Така да не верувам дека постои некој од соседните згради што ме нема видено барем по долен веш. Ама мене не ми е гајле оти си сум дома, а дома можам да си правам што сакам, плус не ги познавам не правам маубет.
     
    На Lolo5 и marama им се допаѓа ова.
  2. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Немам проблем да шеткам гола, тоа по дома ни е секојдневие со сестра ми (не мислам на разголени гениталии, но некогаш ѕирнало и нешто од таму :lol: ), пред мајка ми, дечко ми, на депилација (бог знае колку козметичарки сум сменила до сега), гинеколог (истото важи и тука), ама пред другарки и непознати внимавам колку им "презентирам", ипак незгодно ми е :)
    Али дефинитивно ми е незгодно кога дечко ми се мота по гаќи или боксерки пред негови другари или да гледам други машки да ми се моткаат така... Па треба осет да се има, ипак не секогаш можеш да контролираш кај ќе ти избега погледот :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Од домашните сите ме имаат видено гола, нема ич гајле :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Мама и сестра ми ме имаат видено гола, па и не ми е гајле, немам срам пред нив :) Ние сме едно, во принцип :lol:
    За други не... во иднина, ко ќе фатам дечко и ако заслужува ќе ме види, поинаку не :!:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Не знам зошто ама воопшто не сакам да шетам гола ниту да гледам некој како шета гол.. Сестра ми има навика некогаш додека се спрема да заседне ан компјутер гола и одма и се дерам облечи се :) Некако не ми е пријатно да ми се тресе нешто пред очи.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Не ми е пријатно некој да ме види гола, меѓутоа постојат исклучителни ситуации кога сум морала да ги покажам моите „јајца на око“ (гради) и мис Ваџајна, со оглед на фактот дека за време на бременоста висев по болници, тоа ми стана нормално, влегуваат лекари, сестри, студенти на врата, а ти одма покажеш дубоко деколте и широко меѓуножје. :lol:
    А сопругот да може и гол би излегол на улица, нема комшивка која не го видела по боксерици, а додека не беше направена зградата до нас, тазе туширан, со пешкир преку рамо, комплетно гол и „размандан“ ќе си излезеше на тараса да си пуши цигара-фрик :fubar:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Не сакам да се шетам гола никаде и пред никого.Дури и кога сум сама дома, сакам да сум облечена барем во пижами.Некако ми е непријатно да сум расоблечена и да се шетам така :^)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Мене не ми е проблем за пред блиски луѓе. Пред дечко ми се шетам, нормално :) исто дома пред мајка ми и сестра ми не ми е проблем да се соблечам. Пред другарки исто. Не дека идам на гости и фрлам прслук туку со некој од нив имам живеено заедно, цимерка сум била со една од најдобрите другарки, па сме се соблекувале голи, онака при пресоблекување не сум се криела, а далеку од тоа да шетам гола по дома :) Со други две другарки 4 месеци поминавме заедно во странство и со нив немаше проблем, и на одмор кога сме иделе. За долниот дел малку ми е незгодно да се шетам така, може да се соблечам само за секунда, а за нагоре летно време немам гајле. Си терам топлес :D
    Една другарка има вила со базен и секоја недела си се собираме таму да се сончаме топлес :)

    А голотијата пред козметичарка или гинеколог ги надминав оддамна
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    хахахахахха исто хахахаххаа
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Гола, хм не!
    голо тело за свои очи :)
    секако, дечкото е исклучок сега :$
    ии, горен дел можеби некогаш на одмор едно друго.. иначе не :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Несакам да шетам гола дома но ми се случи неколку пати по долна облека пред дечкото на сестра ми да излезам и тоа седам во соба нема никој одам се бањам во веце а он тогаш дошол и ја викам ај нема никој само пешкир да си зеам , и онака убрзана ќе се залетам од веце и кога ќе дојдам на сред соба го гледам дека е тука . Ни можам да се вратам ни да продужам . Само ќе се насмеам како најголема идиотка и ќе си продужам . И после сестра ми е ваква....

    Дури во домашна шала ни е тоа . Ќе дојде и само мижи на врата вика сестра ти да не е гола?? :$
     

    Прикачени фајлови:

    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Не доаѓа во предвид ! Не барам да сум Адриана Лима, али моево тело е бељата на Господ :rofl:

    Не облекувам ни шорц ни куси панталончиња :)

    Не сум монахинка инаку.. :shake: :rofl:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Јас немам проблем со ова. Не ми е срам ни да се соблечам,ни ништо,си шетам и по маало на спавача и на наметка. :D Скрос гола не шетам по дома,што знам зошто,најверојатно дека сум од тие зимурливите,па сакам да сум облечена во нешто. Можам да седам на прслук и на боксерки,али нема да ми биде згодно.

    Нема да можам да си одолеам на себеси. 8)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Понекогаш сакам да шетам гола а понекогаш не уствари зависи од ситуацијата сестра ми ме има видено без прслук а а долу да бидам гола ми е малце незгодно , исто така кога не е татко ми дома си шетам така по боксерици и прслук или боксерици и маичка ,мајка ми ме има видено само по долен феш некако ми е незгодно да се расоблекувам пред нејзе.И ме имаат видено двете најдобри другарки (поранешни најдобри другарки) и секако дечко ми и гиникологот
    леле умрев од страм првиот пат кога ми рече еве овде седни и рашири се :$
    и да вчера кога бев на базен се фрлав и кога излегувам едната
    цицка
    излезена леле бруки невидени па еден манијак ми се пули вака :geek: абе ми се идеш да му ја акнам една :punch: па да види убо :devil:
     
    На Ceci16 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  15. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас пред мајка ми не се соблекувам по прслук или по танга, а не па пред другарките, не дека е срамота нешто ама невкусно ми е, можеби дека јас сум срамежлива :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    Pred decko mie e ok.pred drugi samo vo dolen ves.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.115
    Пол:
    Женски
    Уф никако, соблекување без проблем пред други? Нема шанса, од кога знам за себе, ја заклучувам собата, каде што се облекувам за да не наиде некој. Не дека имам некој комплекси, не е до тоа туку ете не ми е пријатно. Сестра ми ја гледам, нема проблем, си излегува од туширање без прслук, си шетка и пред мајка ми, и се чудам, јас не би можела. :?:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас не можам да ги сфатам тие семејства кои преферираат по дома да си одат голи. Буквално цело семејство. Да му го гледа детето мандалото на таткото и после трауми. :rofl: Гуштери да ми се пафтаат лево-десно пред децата - не!
    ПРед другарки по долен веш не ми е срам, не ке се кријам глупости. И прслуците не ми е срам да ги слечам, цицка си покажувам. :D Е веќе долу, не. Таму катинарче имам. :)
    Пред партнерче што ме задоволува, сакам скроз гола. И тоа баш посветло да е, да се гледаме. :)
    Дома само пред мајка ми и сестра ми по прслуци, а пред брат ми и татко ми во никој случај. И без осет ми се тие девојки што пред татковците се шетаат по гаќи. Колку и да ти е татко, и него ке му биде непријатно така ќерката да му се мота низ куќи, помина времето кога сме имале 5 години и сме се шетале по гаќи пред сите.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Кога сум сама преферирам да итоа многу често.. си влевам самодоверба, си се гордеам де :$ :angel:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Пред дечко ми ми е сосема ок,а пред другарки половично поточно голи гради, а пред мајка ми и сестра ми воопшто не ми е срам.Незнам зошто ви е проблем или срам или незнам што друго сите женски сме си исти :D