1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голо тело

Дискусија во 'Тело' започната од Theodora, 5 јуни 2011.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.585
    Пол:
    Женски
    Јас не сакам да покажувам голотија, гола сум само пред дечко и кога одам на плажа сум во бикини инаку не сакам ниту деколтирани маички или фустани да носам ниту пак шорц. Дури и на физичко повеќе сакав тренерки да носам а имавме шорцеви како задолжителна опрема и се расправав постојано со професорот. :D
     
    На Ceci16 и didisi им се допаѓа ова.
  2. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Гола може само пред 2-3 другарки и пред дечко. Пред мајками може по долна облека само, не дека мене ми е срам скроз гола туку на неа ќе и биде незгодно. ;) ^_^
     
  3. JasminaB29

    JasminaB29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2017
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    511
    Пол:
    Женски
    Гола пред сопругот само. :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lolo5

    Lolo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    796
    Пол:
    Женски
    Убаво рековте некои, голото е тело само за пред огледало!

    Не се пресоблекувам пред членови на семејството, бидејќи не напразно има клуч на вратата од купатилото и мојата соба. Скроз гола ме виделе како мала кога ме бањале и облекувале, а сега кога веќе знам сама да се средам, не гледам причина да се соблекувам пред нив, дури ни пред мајка ми.

    Пред другарките се соблекувам по долна облека и тоа само во соблекувалната, пред и по часот по физичко, иако и тогаш не ми е баш најпријатно.

    Дечко/девојка сеуште немам, но се разбира дека во иднина ќе треба да се пресрамам пред него/неа.

    Сметам дека докторите не треба да ги спомнуваме во темава, бидејќи тие не гледаат како пациент, а не како гол човек.

    Немам проблем да се соблечам по долна облека кога ситуацијата го налага тоа, но повеќе од тоа не. Како и да е на плажа којзнае колку ме виделе по долна облека, но тоа не се смета за голо тело.

    Како што не сакам да ме гледаат гола, така не сакам ни другите да ги гледам голи. Ја почитувам и мојата и туѓата приватност.
     
    Последна измена: 4 октомври 2017
    На Ceci16 и Sejfullai им се допаѓа ова.
  5. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Ништо посебно. Сметам дека тоа е сосема ОКЕЈ... Но, нема да велам дека секој треба така да мисли =) Сметам дека секој си има свои предности и недостатоци, така што - никој не е совршен. Секој е ист, сите ги имаме истите нешта и внатре и надвор... Кога ќе подразмислиш , нели =). Нема потреба од страв, срам...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    :D


    Јас немам никаков проблем со мојата голотија, ама има многу луѓе со грди тела кои бидејќи сум естет, не би сакала да ги гледам, а неретко истите не се во ред ниту со паметот (нееволуиран), па не би сакала ни тие да ме гледаат мене, така да...
    Ова општо ако се збори за нудизам, натурализам или како и да беше таа филозофија...


    А во рамките на семејство и пријатели, мислам дека е веќе прашање на лична (не)култура. Знам едно семејство, брат и сестра 30+ години, да им појдете во гости, си шетаат така раскопчани или по веш. Демек да се осеќаш како дел од нивниот дом (facepalm) Да бе. Непочитување кон поканетиот.
     
    Последна измена: 4 октомври 2017
    На Iviy и Lolo5 им се допаѓа ова.
  7. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    Преку лето не ни внимавам што и колку се гледа.Од моето семејство единствено мајка ми ме има видено гола кога влетува во мојата соба.На контроли и прегледи задолжително ми е да се соблечам и со тоа немам проблем,се има случено на систематски преглед млад доктор да ме прегледува и тогаш ме фати срам малку.Пред 2 другарки исто можам гола да шетам без проблем,и пред братучетка ми хаха до пред 2 години заедно се туширавме.:rofl:
     
    На Ceci16, Joanna_ и Lolo5 им се допаѓа ова.
  8. Joanna_

    Joanna_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Гола пред дечкоми само. Ми се случило и пред мајками неколку пати ама само горниот дел.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Гола само пред маж ми. Немам убаво тело. Атрибути да, ама килажата ме зеза.
     
    На Ceci16 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  10. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    Јас немам проблем со голотоја. Сум била гола и пред мајками и пред другарки и пред дечко секако.
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Само пред бившиот имам шетано гола, пред сестра ми само по танга и прслук, а пред мајка ми и татко ми не доаѓа во предвид да се појавам разголена.
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Се срамам или не не знам, но пред никого не би се шетала ни полугола..
    Немам совршено тело и малку ми е непријатно и пред дечко ми.
     
  13. LightSpirit

    LightSpirit Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Нема ништо лошо во голотијата, се додека се доживува како релаксација (по дома кога сум сам или со девојка ми). Летно време секогаш посетуваме нудистички плажи и нема поубаво чувство. Значи не е работата во гледање други голи тела, туку едноставно уживање во слободата, нема ништо поубаво од пливање без ништо, проштека по плажа итн.. По тие плажи низ Грција, Црна Гора и Хрватска кај што сме биле најчесто и најголем дел биле парови или друштва и никој не се замара, секој си гледа своја работа. А настрана од нудистичка плажа и сам по дома, гол ме видела девојка ми и бившите. Треба да се има осет за кога и каде може да се ужива во голотијата. Нема потреба од срам и страв, никој не е совршен, секој треба да се чувстува пријатно во својата кожа.
     
    На ForeverYoung му/ѝ се допаѓа ова.
  14. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Ne sakam golotii.
    Skroz gola samo pred maz mi i pred nikoj drug.
     
    На Космонаут му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SugarHoney

    SugarHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2019
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    1.394
    Пол:
    Женски
    Немам проблем иначе, било да е плажа, пред другарки, сестра, и нормално партнер. Ко некој цицки да нема видено.
     
    На Sebastijancom., Ceci16, Adrijan(a). и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Adrijan(a).

    Adrijan(a). Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2023
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    9
    А зошто пак НЕ
     
  17. Ursi

    Ursi Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.354
    Пол:
    Женски
    Немам проблем да покажам нозе, сакам да кратко.
    Не сакам деколте.
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. gtramg

    gtramg Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2024
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Машки
    Ми се свиѓа голо женско тело, најдоброто уметничко дело на природата