1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голтање?

Дискусија во 'Секс' започната од cinderella, 26 ноември 2009.

  1. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70
    ee bravo, i ja sakam postojano, ama ne mozam... i ne mi e jasno zasto nekogas mozam i ubavo mi e, nekogas mi e odbivno... cudna rabota...
     
  2. 09101986

    09101986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9
    pa spored mene jas mozam samo so deckomi prethodno nikogas ne sum mozela ni da pomislam na takvo nesto. ako ti znaci tipot znaci ke mozes -toa e edna rabota. a drugo mi se ima sluceno znaci samo sto dosol od rabota i da pocne da me zakaca i ako osetam deka mi mirisa ke mu recam da se istusirame ili on sam da se istusira zosto kooga e usmrden nemozam ni jas :) :P
    pozdrav4e
     
  3. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Јас порано не можев ни да го смислам оралниот секс ама сега го практикуваме секогаш со дечко ми, не сакам ни да ми свршува во уста,одбивно ми е и затоа се тргам секогаш, имам осетено неколку капки во уста ама плукам, не сакам едноставно! тој не се противи,не ме присилува на ништо! али оралниот секс е ЗДРАВА РАБОТА!!!! ;)
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.981
    Допаѓања:
    66.381
    Пол:
    Женски
    Koga sme veke kaj zdrava rabota eve eden vic:
    I vika Trpe na Trpana:
    -Aj mori Trpano zemi go ednas?!
    -Ne be Trpe ne mozam.
    -Ajde be Trpano malku samo-zdravo e za zabite.
    -E kako e zdravo za zabite?
    -Pa nema da ti gi iskrsam
    :D:D:D
     
  5. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Не сум љубител на телесни течности :mrgreen:
     
    На sercee и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  6. Supergirl

    Supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Mene toa mi e grozno...Posledniot pat mi svrsi vo usta i trcav vo wc eden sat si ja plaknev ustava.... Mislam seuste ne sum spremna za toa.. Vo idnina... kojznae:D
     
  7. Victory-V

    Victory-V Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Alo bre luge pri svest li ste? Sto zboruvate? Kako prvo treba da se pocituvas samata sebe kako licnost za da te pocituvaat i drugite luge ako navistina ve saka partnerot, ceni i pocituva nema da vi go predlozi toa. Sepak treba da ima granici do kade moze da se odi vo sexot. Mojot decko do sega nikogas ne se osmelil da me prasa takvo nesto, zasto znae deka loso ke si pomine :D ako me prasa takvo vulgarno nesto. Pomislete samo kakvi se bakterii ima vo spermata kako mirisa, fuuujjjj Zarem se ponizuvate pred vasite partneri za da gi zadovolite, vo red e,,, da go zadovolite partnerot i toj vas ama barem da se ima granici dodeka moze da se odi. Ali sekoj ima pravo na svoe mislenje. Ve molam ne sfakajte go kako navreda ama,,, za mene toa e edno od najgroznite nesta sto postojat vo sexot. ;)
     
    На Stoilovska му/ѝ се допаѓа ова.
  8. zubar4e

    zubar4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    znaete sto e bezuslovna ljubov? jas mislam ako sakas nekoj covek toa e sosema normalno i toa doaga spontano. inaku od spermata se paravi krema za lice i telo mislam i sjaevi za usni ama ne sum sigurna,a isto taka i e mn zdrava no da kazam i deka se sto e preterano e stetno.;)
     
    На bookslover и Danncee им се допаѓа ова.
  9. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    не поштувам ни свршување во уста ни па голтање... све си има граници.. единствено еднаш ми има свршено во уста и си ја доби спермата назад во неговата уста да види што вкус има... па мене устата не ми е контињер па све во неа да завршува
     
    На GaY.bOy, bilebt и simicka им се допаѓа ова.
  10. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    1.432
    Пол:
    Женски
    Sto ima vrska pocituvanjeto sam kon sebe so goltanjeto na spermata. Pa dobro ako e taka stom go sakas decko ti znaci i go pocituvas nego i ke napravis se za da go zadovolis da se cuvstvuva i toj ubavo. I od kade sega toa deka vo spermata ima bakteerii bozem ova g*z e pa bakterii.Pa i da ima bakteriii sigurno tie ne se stetni po zivotot,kraj kraista oni kako ne zadovoluvaat nas.Pa i kaj nas vo vaginata ima bakterii i gabicki koi se prirodni za vaginata pa nikomu nisto.Sto da ne ke ti rece deckoto nemoj nejkam da te zadovolam imas bakterii vo natre????............I nema potreba da me prasa dali sakam ili ne ednostavno go zadovoluvam sto go zadovoluvam i ako ne sakam ke se trgnam nema da dremam pred nego i togas da mu kazuvam deka ne sakam...................
     
  11. snegulcence

    snegulcence Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    3
    Mislam deka toa e uzas , gadno katastrofa
     
  12. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Хахаха....браво Poison Girl ! Се согласувам со тебе
     
  13. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    oralen seks DA, golatanje NE, zatoa postoi plukanjeto :lol:
     
  14. maja.ivona

    maja.ivona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    15
    ma kakvo svrsuvanje vo usta bre ili goltanje?!? nemozam da zamislam bljak ...ednas mi ima samo edna kapka prsnato vo usta,iu toa nesakajki,maz mi mi rece da se trgnam a jas ne go slusnav i koga osetiv se skapav od povrakjanje.ma uzasna rabota.a i ne me ni teral nekogas maz mi na taa rabota.toj i samiot ne saka da mi svrsi vo usta.neznam kako izdrzuvate vie ili kako uzivate vo toa.bez navreda,nesakam nikogo da navredam ali jas mislam deka nikad nema da mozam toa da go pravam.kako bi im bilo na maskite neka vi svrsat vo usta pa odma da ve baknat,da ja osetat ubavinata na spermata,e da vidam oni sto ke recat na toa. :evil:
     
  15. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    ej ama me nasmea eden post-rak na grlo od goltanje sperma? :lol: inaku jas ne mozam da goltam odma me tera na povrakanje nema sansi :mrgreen:
     
  16. svetlana-74

    svetlana-74 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Тоа дали сакате или нејкете е во ред дали ви е убаво или не пак е во ред но вакви работи дека од неа се прават креми, потоа дека од неа се добива рак на грло,потоа дека во неа има бактерии(па како опстануваат сперматозоидите во бактерии) ВЕ МОЛАААААААААААМ.Јас лично имам пробано и не ми се допаѓа и затоа не сакам свршување во уста, но тоа се разбира е индивидулана работа :!: :!:
     
  17. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    Ова за ракот на грло и јас не го верувам , ама за кремите е вистина. :lol:
     
  18. fannya

    fannya Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    4
    Da se pofalam i jas vecerva za prv pat deckomi mi svrsi vo usta i za prv pat goltnav i hmmm ubavo mi bese edvaj cekam pak inaku mislev ke mi bide gadnoke mi se povraka deka spermata loso ke mirisa ali se super bese :)
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.947
    Допаѓања:
    153.572
    Фала,ама не сум жедна! :D
     
    На skorpija му/ѝ се допаѓа ова.
  20. fannya

    fannya Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    4
    Lilit jas samo si go spodeliv iskustvovo ne gi pokaniv i drugite devojki da probaat :)