1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голтање?

Дискусија во 'Секс' започната од cinderella, 26 ноември 2009.

  1. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Прво и основно, пушење и лижење е едно а голтање е друго, второ деца не се прават со голтање. Ниеден мој дечко не ме терал на тоа, не дека не сме збореле, но едноставно ме почитувале па никогаш не ми побарале вакво нешто. Но, тоа е лична работа и јас сметам дека може кој што сака да си прави, за мене е тоа како да сум канта за ѓубре и никој нема да ми смени мислење.
    А за лошење, ха ха ха, машките само дупка да има гледаат. Ако има хигиена, пушењето и лижењето и не е толку гадно, ама свршувањето, ја да голтам нешто од каде што поминува мочката нема шанси, прочитајте малце анатомија.
     
  2. majami

    majami Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    Tacno deka nema vrska so gotanje ali ipak ti ako mu go pusis nego ne mu e ligav kako sto ti e tebe ligava on koga ke lize,i ne rekov decata se pravat so goltanje,nego se pravat od spermata koja ti ja narekuvas gubre! Ako nejkes da gotas ne moras nikoj ne te tera! Izborot e razlicen!
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Хммм, свашта се изначитав и со некои постови се сложувам. Значи, до сега немам голтнато, многу сум осетлива на вкусови, а освен тоа и конзистенцијата малце ми е језива и ме одвраќа, а инаку понекогаш добивам желба да пробам, зашто сум многу љубопитна, ама... Не можам, многу е... ем густо, ем лигаво, ем со необичен вкус... :?:
     
  4. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    хм Во уста да,али голтање не,сум пробала али после тоа право во вц. :puke: Не, не голтам... За сега, за понатаму не знам... Поздрав
     
  5. monik1993

    monik1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    abe decki imam osetneno na jazik samo...soleno e kako so znam..a za goltanje ne daj boze ke povratam :worried::worried::worried::worried:
     
  6. skorpion

    skorpion Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Се разликува....зависи од храната која е консумирана. Најубава е кога е пиено сок од ананас.
     
    На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    А ти Скорпион си ја проба ? :lol: Или ти кажа партнерката :lol:
     
  8. skorpion

    skorpion Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    ОПОМЕНА ОД МОДЕРАТОР:
    Мислењето е избришано. Бидете културни и внимавајте на начинот на изразување.
     
  9. skorpion

    skorpion Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Ми кажа партнерката, сум пробал (како може човек да се гади од самиот себе)...и сум прочитал на интернет,...мислам за ананасот. :clap:
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    мислам дека да голтнам имам само еднаш по грешка, сега секој пат кога ми е мерак да ми сврши во уста како свршува така веднаш плукам. сметам дека тоа е баш ок, мислам што има гадно зависно колку си ок со партнерот, мена не ме тера сама сакам и му кажувам ај кога ќе свршиш сврши ми во уста. баш делува напалувачки според мене. а и плус како може он да ме лиже додека прскам ммм еј понекогаш го правам лом во фацка ама пак ќе кажам се е индивидуално и колку сте опуштени со партнерот да правите лудории во кревет
     
  11. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    leleeeeeeeeeeeee.... bljakkkkkkk :x pa za nisto na svetot ne bi goltnala, nitu pak da mi svrsi vo usta :x gadno gadno gadno
    se cudam kako moze da go pravi toa nekoj, i mislam deka nema vrska so blizinata so partnerot, jas sum prebliska pa toa NIKOGAS nema da go napravam a nitu toj mi ima predlozeno takvo nesto. devojkiiiiiiiiiiii alooooooooooooo :x :x :x :x :x :x :x :x
     
  12. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Мене дечко ми ми има спомнато на заебанција али кога ме виде каква тужна фацка направив не го спомна тоа повторно па нити на заебанција...До пред некое време ми се гадеше од помислата на орален секс но сега тоа се смени...Мислам дека ќе ми треба уште многу време за да ми сврши во уста а не па да голтнам :puke:
     
  13. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Мене ми има свршено во уста,но не ја готам спермата ја плукам :)
     
  14. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Девојки ај ве молам за помош...Разговаравме со дечко ми во врска со свршување во уста и голтање...Е сеа...Он не сака да голтам ама сака да ми сврши во уста...Обично и кога имаме секс и кога имаме орален тој свршува кај него во рака...И ми дава пример као замисли имаме секс и ти доаѓа да свршиш и јас се тргам ти продолжуваш сама да си брцаш прсти за да свршиш...Донекаде е во право...Сакам да ми сврши во уста но страв ми е дека ке повратам :worried:
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хм, не дека ке повратиш, ама првите 3-4 пати нема баш да ти биде убаво... така ми беше и на мене ама сеа веке не ми е проблем не ми е гад, така да доколку ти лично сакаш напраи го
     
  16. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Se iznacitav se i sesto heheh,i daj ve molam ne mi zborete za nekakva neizmerna ljubov pa aj ke si goltame sega, :D toa nema nikava vrska edno so drugo.Edno e da si se sakate i da imate oralen seks a drugo e da goltas mislam alooo.Vie si znaete ama za mene odvratno e :x
     
  17. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Ај ја да си се пофалам :lol: Биднаааааааааа и воопшто не беше лошо...Си плукнав после тоа а дечко ми беше презадоволен и преизненаден...Не очекуваше :lol:
     
  18. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    ајде честито :lol:
     
  19. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    еднаш имам голтнато и ми беше ужасно.
    гадно е..
    му кажав, и сега само со кондомче :)
     
  20. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Фалаааа :D Да не бевте вие тешко дека ќе се одлучев на такво нешто :) Дури и он се зачуди и ме праша што ти бидна до вчера ми викаше дека ќе ми раскинеш дури и несакајќи ако се случи а сега сама сакаш.Се насмеав само и му реков женски муабети :rofl: