Горан Пандев

Дискусија во 'Спорт' започната од Marche12, 22 март 2019.

 1. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  Македонскиот репрезентативен капитен ја пронајде вистинската форма во новата 2018 година и моментално е еден од најозборуваните фудбалери во Серија А.

  Искусниот струмичанец игра во италијанското првенство од 19 години, односно активно е вклучен во италијанската елита цели 15 сезони. Освојувал титули со Лацио, Интер и Наполи, а пред себе го има предизвикот наречен Џенова, која се бори за опстанок во лигата.
  На 4 јануари 2010 година, Пандев потпиша петгодишен договор со Интер,[10] каде што го носеше дресот со број 27. Своето деби за Интер, Пандев го имаше против Кјево, на 6 јануари истата година, кога Интер победил со 1:0. Својот прв гол за Интер, Пандев го постигна против екипата на Бари. Подоцна, Пандев го освои вниманието на италијанската фудбалска јавност во победата на Интер над градскиот противник Милан, кога му асистирал на Диего Милито при постигнувањето на првиот гол, додека пак вториот гол бил негово дело од слободен удар, како еден од најдобрите на колото.[11] Во 2010 година, Пандев ги оствари најголемите успеси во својата фудбалска кариера, кога со Интер освои дури четири шампионски титули: првак на Италија,[12] освојувач на купот на Италија,[13] победник во Лигата на шампионите,[14] и победник на Светското клупско првенство (постигнувајќи го првиот гол за Интер).[15] Успесите на Пандев продолжија и во 2011 година, кога со Интер повторно го освои Купот на Италија, при што тој непосредно учествуваше во постигнувањето на третиот гол за Интер.[16] Во сезона и половина играње во дресот на Интер, Пандев одиграл 67 натпревар и постигнал 8 голови во сите конкуренции. Неговиот единствен гол во европските натпреварувања за Интер можеби е и неговиот најважен гол кој го постигнал за клубот, погодувајќи ја мрежата на Баерн Минхен во осминафиналето од Лигата на шампионите во сезоната 2010-11, за победа и пласман понатаму на неговиот тим.

  Instagram na Goran : https://www.instagram.com/goranpandev19/

  ima i facebook stranica ama neaktivena e ...
   
 2. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  На Miki4eca му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.216
  Пол:
  Машки
  Гранде Пандев - со среќа 100-тиот натпревар. Вчера го извадија околу 70-тата минута и доби голем аплауз каков што заслужува играч од неговиот калибар.
   
  На Marche12 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Najdobrite momenti na Pandev do sega :D:l:

  i zavcera na Juventus Pandev shto mu im go nabuta
   
  Последна измена од модератор: 24 март 2019
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.367
  Пол:
  Машки
 6. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
 7. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  245
  Голот против Баерн беше нешто што и денес се памети.
  Голем играч. Ех да имавме вакви уште 3-4 кои не претставуваат во најдобро светло и притоа вложуваат во фудбалот супер ќе беше.
   
  На Marche12 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  taka e , i so Milan , i so Makedonija Spanija 2ta

  Konecno da e na socijalna mrezha nekoja hahha
  https://www.instagram.com/goranpandev19/
   
 9. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
   
  На Marche12 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  lele Alal da mu e
   
 11. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Машки
  dosega najuspesen mak fudbaler
   
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.112
  Пол:
  Женски
  Панчев велат поталентиран бил, ама мрзлив.
   
 13. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  taka e
   
  На homer simson му/ѝ се допаѓа ова.
 14. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Машки
  za pancev,
  fudbaler so golem oset za gol i srecko (sekogas na pravo mesto i vreme kako inzagi) a sevkupno ligus i mrza. nema tehnika i brzina

  za mene fudbalerista bea toni savevski i ilija najdovski
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  i goran pandev
   
 16. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Машки
  за
  од фк вардар мислев
   
 17. KariGrimsbo1

  KariGrimsbo1 Нов член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 18. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Машки
 19. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Машки
  Zasluzuva da odi so Makedonija na Evropsko nashiot Goran Pandev :l:
   
 20. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Машки