Горка љубов (Aci Hayat) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од baguf4e, 28 мај 2010.

 1. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.465
  Колку се тажни сегашниве епизоди, а посебно таа вчера кога Ендер пукаше во Мехмет и Нермин ;(
   
 2. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  203
  дада само денес заборавив да ја гледам се загледав во друг филм останаа уште малку епизоди па ќе заврши...после што ќе се гледаа? :(
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.740
  Филмов не го гледам.
  Ама ако Мехмет е тој лепотанот згодниот, би го гледала со Mute. :D
   
 4. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  91
  Не го гледам редовно,но сепак знам што се случува во тек сум.Инаку лелел баш ми е жал што ќе заврши така.Не очекував таков крај :(
  А мене ми е многу убаво како почнува филмот и музиката и тоа што го кажува ми се стварно убави!
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.465
  Стварно ли уште малку ќе заврши? Па нели е многу брзо, ми се чини како скоро да почна? :)
   
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.465
  На Srculence--91 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.075
  Допаѓања:
  36.570
  „Горка љубов“

  и мене нармин многу ме нервира :D ама ќе ве замолам да ми кажете што ке се деси и со еднер, зашто сум на одмор и не можам да ја глеам.... :worried:
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.465
  „Горка љубов“

  Ендер ќе остане жив, во последната епизода е како скитник со искинати алишта и шише во раката.. Нермин заради него ќе умре, оти он нема да ја однесе во болница и состојбата ќе и се влоши. Кога Мехмет ќе ја најде, веќе ќе биде касно, кога ќе ја однесе во болница она умира таму.. Мн е жално.
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.075
  Допаѓања:
  36.570
  „Горка љубов“

  знам :doh: а ме интересира само што ке се деси со мајката и таткото на ендер :?: ? фала многу :*
   
 10. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  203
  „Горка љубов“

  Таткото на Ендер умира во последните епизоди незнам точно кога,а мајката останува и тажи по татко му и доаѓаат некои луѓе и и ја одземаат куќата бидејки била ставена под хипотека...
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.465
  „Горка љубов“

  Да, тоа го гледав кога едни двајца идат кај мајка му на Ендер и покажуваат документи дека Ендер ја ставил куќата под хипотека и дека ќе им ја одземат.
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.075
  Допаѓања:
  36.570
  „Горка љубов“

  фала ви и на 2те за одговорот :lol: :*
   
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.921
  Допаѓања:
  3.384
  Вечер е последната епизода, но видов краток дел на јутуб и незнам дали ќе издржам да ја догледам.

  Нермин ќе умре. ;(
   
 14. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.211
  еве го мојот крај за овој филм!!!
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На UniqueCreature и nedzma им се допаѓа ова.
 15. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  134
  оф леле ја испуштив оследната епизода :( ке има реприза??
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.151
  Допаѓања:
  26.665
  Е стварно глупаво што умре Нермин!!! Не ја гледав серијава, онака од нога ама знаев што се случува од прилика... Глупав крај, тажен... ;(
   
 17. Lady01

  Lady01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  8

  денес во 13 и 30
   
 18. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Се утепав од плачење на последната епизода :( колку тажен крај
   
 19. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  Серијата ја гледав и мислам дека не требаше така да заврши нели во сите филмови си мислиме дека ќе има хепи енд ама ова турскиве серии навистина се жални и на крајот на серијава кога ја гледав плачев не требаше така Нермин да заврши.
   
 20. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  77
  Podobra bese od Gumus a site bas Gumus gledaa togas :D