1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Господинот (Bay Yanlis) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Rama, 12 септември 2021.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.478
  Допаѓања:
  47.265
  Пол:
  Женски
  Серијата е снимена во 2020 година во Истанбул, оригиналното име значи "Господин погрешен", се работи за романтична комедија. Во главни улоги се Озгур(Can Yaman) кој е млад убавец кој е тежок женкар и за никоја цена не сака да си ја упропасти слободата со обрвски, и Езги(Ozge Gurel) која упорно влегува од една погрешна во друга погрешна врска, тие се запознаваат случајно во такси и од тука почнува нивната приказна.

  Серијата има 14 турски епизоди, а кај нас започна синоќа и ќе се емитува секој викенд во 21:50 на сител. Ја загледа ли некој?
  Мене многу ми се допадна, посебно ми е интересно кога Озгур и држи часови на Езги како да најде маж и кога ја исмева дека била стара мома, а ни самите не се свесни дека веќе се заљубуваат:D:inlove:
   
  На ane.bella, Guns N` Roses и Oneo им се допаѓа ова.
 2. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  6.879
  Пол:
  Женски
  Гледана ми е серијата.
  На почеток многу интересна и забавна.
  После падна гледаноста и стана досадна.
   
  На Brinetka, princess5, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.478
  Допаѓања:
  47.265
  Пол:
  Женски
  Знам дека и падна гледаноста, играше во исто време со Sen cal capimi, неа ете ја продолжија до 52 епизода, ама гледаноста и беше пак слаба.
  Да беше поубава главната актерка и овие ќе истуркаа, ќе ја продаваа во странство ко алва серијата.
  Инаку јас ја гледам поради убавецот Џан, и онака интересно ми е сценариото.
   
  На Oneo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.289
  Допаѓања:
  67.280
  Пол:
  Женски
  Ја имам гледано.Се согласувам со @Oneo дека почнува интересно,па станува досадна.
  Направиле погрешен избор на глумци за главните ликови.
  Џан предобро глуми,ама е гад во реален живот. :puke:
  Озѓе не глуми добро.
  Пишав и во тема за друга серија,таа не знае да се смее.Прави чудни и стаклени изрази на лицето.
  Подобро да ја ставаат да игра негативка во серии.
   
  На princess5 и Oneo им се допаѓа ова.
 5. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  6.879
  Пол:
  Женски
  Овие актери беа главни улоги во друга серија, незнам дали ја даваа на тв, Dolunay (Полна месечина) се вика.
  Мислам дека од таму е идејата да се спојат. И мене не ми одговараат за пар.
  Џан е голем,крупен маж, а Озге е многу малечка.
  @nextredstyle Зошто гад во реалниот живот?
  USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-46865771.jpeg
   
  На tace73, Rama и nextredstyle им се допаѓа ова.
 6. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.289
  Допаѓања:
  67.280
  Пол:
  Женски
  Да,на Сител ја даваа и таа серија.
  Плус,женкар.
  Стварно е Господин Погрешен.
   
  На Oneo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.478
  Допаѓања:
  47.265
  Пол:
  Женски
  Џан не ми личи за ѓубре, напротив доста хуман е, само не знам зошто турските медиуми го зедоа под нозе толку. Типот живее и работи сега во Италија, и таму си гази во кариерата:P пред некој ден беше во Србија, редовно става видеа од Италија кај што му вриштат фанови под прозорец и го чекаат, редовно се слика со толпата фанови, во Србија трпеливо се сликаше на дождот со сите:D

  @Oneo Да играше кај нас таа серија на сител пред 1-2 години, малку ја гледав, ама таа е постара серија и таму Џан беше не толку развиен, послаб беше и погрд, и повеќе одговараа со Озге:rofl:
   
  На princess5 и Oneo им се допаѓа ова.
 8. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.289
  Допаѓања:
  67.280
  Пол:
  Женски
  Не е медиумски претеризам ич.Се имаат жалено од него.
  Тоа со чашата е докажано на суд,а за дискотеката збореа дека има снимка.
  Отиде во Италија затоа што во Турција не го сакаат толку ради инцидентите.
   
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.478
  Допаѓања:
  47.265
  Пол:
  Женски
  Во Венеција го наградија на филмскиот фестивал, сега таму ќе снима две серии, рекламира плус тестенини.
  Турската штампа е немилосрдна, така и направија и на Серенај Сарикаја, не знам дали си запознаена како и неа ја зедоа под нозе.

  Искрено прв пат слушам за ова за Џан, не го сакав порано, ама сега следам новости со него, знам дека на доста луѓе им помага.
   
 10. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.289
  Допаѓања:
  67.280
  Пол:
  Женски
  Читав.
  Ама,за него во право се.
  Да се вратам на серијата.
  Глумата на другите ми беше ок.Некои од нив и за добри и за лоши ги бива(особено онаа што ја игра Дениз).
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.478
  Допаѓања:
  47.265
  Пол:
  Женски
  Мене оној шефот од кујната ми е антипатичен и во друга серија не го можев, исто и братучедка и на Езги, другите глумци погодени се.
   
  На Sarence и nextredstyle им се допаѓа ова.
 12. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.572
  Допаѓања:
  6.403
  Пол:
  Женски
  Убава е актерката, таман за серијата. Серијата не беше гледана поради тоа што турците го бојкотираа Џан заради некоја негова изјава, не знам точно поради што. Никоја глумица не сакала да глуми со Кан, само Озге прифатила бидејќи му била многу добра пријателка па сакала да му даде поддршка.

  Серијата е одлична, ја имам гледано, пресмешна е, јас се чудев зошто толку малку гледаност има, а имаше влијание и тоа што во исто време се емитуваше и другата серија со Еда и Серкан. Ама ова со гласовиве на сител катастрофа ми се сите серии, значи ни проближно не може да се долови колку тие добро глумат.
   
  Последна измена: 12 септември 2021
  На princess5 и Rama им се допаѓа ова.
 13. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  7.289
  Допаѓања:
  67.280
  Пол:
  Женски
  @Guns N` Roses Мислиш Џан. C се чита Џ на турски.
   
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.478
  Допаѓања:
  47.265
  Пол:
  Женски
  Ејјјј даа, сега ми текна, пред да ја сними Џан оваа серија имаше дадено изјава дека требало да има повеќе хемија меѓу глумците, нешто афродизијак спомнуваше, и толку им требаше на турците, ко што се конзервативни го зедоа под нозе, ама услуга му направија, ене го си сјае во Италија:sun:
   
  На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.572
  Допаѓања:
  6.403
  Пол:
  Женски
  Да така нешто беше. Малце е влезен во филм ама окау е за мене убаво глуми и презгоден е :$. „
  @nextredstyle Џан, Кан, како и да е, еве ќе се поправам.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 16. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.964
  Допаѓања:
  41.900
  Пол:
  Женски
  Вчера ја загледав серијата мислам и прва епизода беше немам поим.
  Мене ми се допаѓа Езги, убава е и згодна и тој е згоден, ама многу е лигав.
   
 17. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  6.879
  Пол:
  Женски
  Заборавив да пишам претходно, филмов најмногу ми беше како реклама за телото на Џан. Цело време разголен или сосема гол. Да, убаво тело има ама здосадива.

  И друго нешто. Таман прикажуваат млади луѓе живеат сами, современо се. После мајките идат и станува класична турска серија ;)
   
  На Guns N` Roses и Rama им се допаѓа ова.
 18. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.964
  Допаѓања:
  41.900
  Пол:
  Женски
  Со мајките ми е нај досадно упорно ги тераат да се женат и цело време тоа па тоа. |(
   
  На Oneo, Guns N` Roses и Rama им се допаѓа ова.
 19. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.478
  Допаѓања:
  47.265
  Пол:
  Женски
  Леле Џан е сон на секоја жена, океееј барем мене ми е:D:rofl:
  Колку беше секси синоќа во епизодата со тој шеширот и наочарите:devil::inlove:

  Инаку и мене ми е досадно тоа тупењето на мајка му за да го ожени, ама да не се лажеме тоа е реалност и тоа како, турците колку и да се модерни, конзервативни се повеќето исто ко нас:D
   
  На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  10.319
  Пол:
  Женски
  Само за Џан го гледам ама го пропуштив сега, ќе гледам наредни епизоди. :$
   
  На Guns N` Roses и Rama им се допаѓа ова.