1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Госпоѓица Марпл (Agatha Christie's Marple)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од avriill, 26 јуни 2011.

  1. avriill

    avriill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Се работи за немажена бабичка Џејн Марпл, или попозната како госпоѓица Марпл (Miss Marple) која аматерски се бави со детективство и живее во селото св. Марија Медовина (St. Mary Mead). Изгледа како и секој бабичка, задлабочена во плетењето, љубопитна и многу љубезна, но кога е во прашање убиство, има остар ум, логички размислува, и може да го реши убисвтото побрзо од професионалните детективи и полицајци.

    [​IMG]

    Јас ја обожувам оваа серија, заедно со Поаро. Бабичката е едноставно неодолива. Па, очекувам ваши коментари за оваа серија и се надевам дека нема ваква тема (како што барав-нема)
     
    На LadyN му/ѝ се допаѓа ова.
  2. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Јас серијата сега гледам дека постои...Чудно што не сум ја пронашла досега...
    Го обожавам Поаро,па сум сигурна дека Кристи не подфрлила ниту кај Мис Марпл...
    Каде ја гледаш серијата?? На нет или ??
     
  3. avriill

    avriill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Серијата ја гледам понекогаш на Universal Chanel, а ја даваат и во недела кај окол 10h на HRT1 (хрватска телевизија). Сигурна сум дека може да се најде и на интернет :)
     
    На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.