Госпоѓица Марпл (Agatha Christie's Marple)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од avriill, 26 јуни 2011.

 1. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Се работи за немажена бабичка Џејн Марпл, или попозната како госпоѓица Марпл (Miss Marple) која аматерски се бави со детективство и живее во селото св. Марија Медовина (St. Mary Mead). Изгледа како и секој бабичка, задлабочена во плетењето, љубопитна и многу љубезна, но кога е во прашање убиство, има остар ум, логички размислува, и може да го реши убисвтото побрзо од професионалните детективи и полицајци.

  [​IMG]

  Јас ја обожувам оваа серија, заедно со Поаро. Бабичката е едноставно неодолива. Па, очекувам ваши коментари за оваа серија и се надевам дека нема ваква тема (како што барав-нема)
   
  На LadyN му/ѝ се допаѓа ова.
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Јас серијата сега гледам дека постои...Чудно што не сум ја пронашла досега...
  Го обожавам Поаро,па сум сигурна дека Кристи не подфрлила ниту кај Мис Марпл...
  Каде ја гледаш серијата?? На нет или ??
   
 3. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Серијата ја гледам понекогаш на Universal Chanel, а ја даваат и во недела кај окол 10h на HRT1 (хрватска телевизија). Сигурна сум дека може да се најде и на интернет :)
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.