1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гостивар

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 5 декември 2015.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.095
  Допаѓања:
  7.641
  Не знам дали има ваква тема, ако има бришете ја. Јас овој град сум го посетила само на поминување и ми се виде уреден и чист. Има убави кружни текови и цвеќе. Гостиварчанки дајте предлог што е убавото во градот што треба да се види?
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.095
  Допаѓања:
  7.641
  Каде сте гостиварчанки, пишете што има интерсно да се види. Некој споменик, кафуле, Вардар...
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.095
  Допаѓања:
  7.641
  Убав град. Ми се допаѓа, со убави бутици, продавници, преубава црква.
   
  На Bitter-Sweet, Yowannty и elimkd им се допаѓа ова.
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.585
  Допаѓања:
  276.798
  Пол:
  Женски
  Кои убави бутици жити се? :|
   
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.512
  Допаѓања:
  33.882
  Пол:
  Женски
  Сафет на пример
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.585
  Допаѓања:
  276.798
  Пол:
  Женски
  Каде се наога
   
 7. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  7.073
  Допаѓања:
  123.054
  Пол:
  Женски
  Сафет држи роба од Котон, не е заебанција :rofl:
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.512
  Допаѓања:
  33.882
  Пол:
  Женски
  хаха абе како сафет не го знаеш многу се смеев, кај пазарот е, нека ме поправи @Yowannty ако грешам, цените на робата се преефтини, истата гардероба во други бутици е дупло повисока
   
  Последна измена: 19 февруари 2017
  На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.585
  Допаѓања:
  276.798
  Пол:
  Женски
  Јок поима неам :D
  А ти од Гв си :)
   
 10. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  7.073
  Допаѓања:
  123.054
  Пол:
  Женски
  Сафет има 2 бутика, карши градскиот парк, по патот што води до болница. И јас скоро го открив. :rofl: Кога бев да видам што купила братучетка ми од таму, за подоцна тотално истите парчиња да ги видиме во Котон, Скопје, дупло поскапи. :x
  А не се воочливи бутиците зошто се како во дупка.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.512
  Допаѓања:
  33.882
  Пол:
  Женски
  Во тој ред има убава гардероба по стварно смешни цени
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  7.073
  Допаѓања:
  123.054
  Пол:
  Женски
  Опа. Мириса на Гостиварска снаа овде. :)

  Иначе никогаш сум немала навика да ги прегледувам тие бутици, а во право си, ефтино е. А кај Сафет ги има буквално истите кошулки што ги има по останатите бутици, по пониски цени. :)
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.585
  Допаѓања:
  276.798
  Пол:
  Женски
  Гостиварска снаа :)

  Јас два пати годшно ако купувам во Гв.Во vouge најчесто влегувам и толку.Турска роба е таму плус од бела држат.Се останато ми е кич претеран.Дуќани со материјали,долги фустани,теткински работи и слично
   
 14. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.512
  Допаѓања:
  33.882
  Пол:
  Женски
  Каде е тоа?
   
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.585
  Допаѓања:
  276.798
  Пол:
  Женски
  Барок зградата
  Одма до Пеко во редот на Мекиците од стража
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  7.073
  Допаѓања:
  123.054
  Пол:
  Женски
  @elimkd
  Ели, пред ДеЈуре има 2 добри бутика и карши нив еден, чинам еден од поновите е. Исто Хабатекст има 2 еден во Импортане, еден во Сити Центар, со фина роба. Дака исто, плус тој е ефтин, ама турски е, многу убави џемперчиња има.
  Ова доколку ти треба нешто. Иначе верувам си упознаена дека во Гв од сам излог знаеш што да очекуваш од бутикот. Како и да е, во Гв не е ниту исплатливо да се купува, цените се многу високи за истите парчиња кои во Скопје се дупло и повеќе поефтини. Нас во Гв, буквално не дерат.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.095
  Допаѓања:
  7.641
  Мене ми се допаднаа продавници, бутици, убави излози. И златара една видов со многууууиуу злато внатре. И турската слаткара ја видов, а кафе пиев во бејбиблу. Инаку како за Гостивар доста Македонци видов во градот. Мислев дека сте помалце. Поточно ние попис немаме одамна, а демографијата си се менува.
   
  На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  7.073
  Допаѓања:
  123.054
  Пол:
  Женски
  Само една златара? Мене ми е чудно пошо поише златари од бутици имаме :lol: Иначе дека тоа што го продаваат како злато е се, освен злато е друга прикаска. :)
  Многу луѓе се отселија од Гостивар последниве години како Македонци, така и Албанци. Од Албанците посебно само старите претежно остануваат овде, младите не им се враќаат. Тие имаат скоро сите фамилии по странство и има кој да ги повлече, а другите одат на ризик, што Македонците ретко кој се нафаќа така.
  Па ти во комшии си ми пиела кафе. :) Нареден пат ако имаш шанса, посебно на лето посети го Вруток ако не си била. :)
   
  На Tanjamm и elimkd им се допаѓа ова.
 19. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.512
  Допаѓања:
  33.882
  Пол:
  Женски
  На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
 20. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.528
  Бутици, златари, мебел.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.