1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Готам (Gotham) [2014]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Marick14, 10 ноември 2015.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Главна улога е Детективот Џим Гордон. Дејството во серијата се случува неколку години пред да се појави Бетмен. Настанокот на Бетмен, негативците и другите ликови.

  http://www.imdb.com/title/tt3749900/ - многу добри оценки.

  Главни улоги: Ben McKenzie, Donal Logue, Robin Lord Taylor, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Sean Pertwee, David Mazouz.

  Мене ми е моментално најомилена серија.
  Има некој што ја гледа?
   
 2. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.582
  Допаѓања:
  155.746
  Пол:
  Женски
  Серијава ми стој за една од омилените. Изненадена сум што немам пишано или воопшто ја немам чепнато темава. :lol:
  Омилен ми е ликот на Камерон - Џером Валеска. Мислам тоа би било лесно предвидливо за мене. 8-| Откако паузираше шоуто, и сега пред да продолжи, јас уште ја зборав и напнував за последната епизода. Неколку пати ја имам гледано под иста причина.
  [​IMG]
  Омилен момент ... знам дека е еден лош момент за да биди омилен ама ете. :wasntme:
  upload_2017-5-11_12-33-40.png
  Ми се допаѓа како прават спој на некои аспекти со стари стрипови, понови, анимираните филмови и други бетмен филмови.
   
 3. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.837
  Допаѓања:
  21.520
  Една серија која ниту ми е добра, ниту ми е лоша. Си има ups & downs.

  Последната сезона ми е доста интересна. Многу ликови од старата гарда си добија поголеми улоги. Реално, тешко е да зачуваш нечие внимание, а притоа да вклучиш толку многу ликови и сите да имаат своја посебна, а интересна улога. Гордон со својата полициска станица; Брус Вејн со Ра'с Ал Гул; приказната помеѓу Рас Ал Гул и Барбара; триото на Барбара, Табита и Селена; Селена со Кетвоман; романсата помеѓу Брус и Селена; проблемот на Буч со преобразата; романсата помеѓу Буч и Табита; Пинвин измешан секаде и со секого; големата промена на др. Томпкинс; Нигма со неговата интелегенција; Нигма и др. Томкинс; Софија Фалкон; и секако Jerome Valeska / Jeremiah Valeska!

  Мешаници колку сакаш, но на добар начин. Најмногу од се' во сезонава ми се допадна приказната околу браќата Валеска, и двајцата беа топ ликови, баш во класичен Gotham стил. Исто така, интересен е развојот на Барбара, едно време ми беше wannabe thug, а сега ми е баш добро развиен лик. Само погледот што го има... :D

  Велат наредната сезона е последна и ќе се фокусира на Брус Вејн. Алелуја. Веројатно сезоната ќе заврши како тој е спремен да стане Бетмен. Веројатно потоа ќе спремаат spin off со него и ликот на Бетмен. Претпоставувам. Во секој случај, дефинитивно ќе ја гледам.