1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Готвачки грешки

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Val-Dim, 20 август 2016.

  1. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.032
    Допаѓања:
    10.617
    Пол:
    Женски
    Еднаш руска салата ќе правиме со мајка ми, и јас и викам има во маркет мешавина за руска салата што ќе купуваме се посебно, само ќе ја одмрзнеш, стави и мајонез и салама и готова е, не се замараш ич, а за некоја прослава ни беше, јас не знаев дека тоа треба да се свари а и не ми ни текна да прочитам, 5 паковки мешавина за руска, мајонез и салама и си направивме руска.. После јас ја пробувам, некако не ми штима, не е убава, а и како да биде убава, жив компир, жив грашок, живи моркови отиде цела вангла руска во ѓубре после тоа.
     
    На Maca Macka и Avokado им се допаѓа ова.
  2. rarepearl

    rarepearl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2022
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    правев домашен локомадес, тестото погусто од за палачинки, и пржиш во загреан зејтин, ставаш доза со лажиче, и кај се мачни и тешки за пржење туку зејтинот прегреан па првата доза излегоа надвор пржени, внатре живи, маж ми ги сети, вели ааа некои се со ванила крем.... како бе со крем? коа пробав од тие првите, се ми беше јасно...
     
    На Maca Macka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.016
    Пол:
    Женски
    Печев кокошка и ми излезе жива одвнатре. Упс.