1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

 1. Да

  406 глас(а)
  38,7%
 2. Не

  644 глас(а)
  61,3%
 1. Mitevska

  Mitevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  11
  Хм.. многу другарки почнаа да го депилираат нивното лице .. НЕ дека имаат нешо многу приметливи влакна но сакаат се да им е совршено ..потоа им се појавува црвенило и после 2 дена ке го снема. Незнам дали треба да почнам да си го депилирам И ЛИЦЕТО =\ Пишете шо мислите позз !! :D
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Засега немам никаква потреба, па не. А и се сомневам дека некогаш ќе имам таква потреба. Ама којзнае :D
   
 3. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
  Леле никако,не почнувај затоа што е голема обврска! И плус со депилацијата нема да ти се изретчат туку баш ќе ти станат поизразени.На 50 години мислиш ке имаш време за депилација,ќе бидеш како маж?! Ако немаш многу влакна, мој совет - не се депилирај!
   
  На Ligus Astro и lana666 им се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  точно дека после депилација на влакната на било кој дел од телото тие растат поцврсти и повеќе се запримеетуваат, но исто така со депилација се оштетува коренот на тие влакна па на некои делови може да престанат да растат
   
  На Bella93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.339
  Пол:
  Женски
  Не никогаш,можда зошто немам проблем со влакна на лицето.Ако имав можеби и ќе се депилирав :)
   
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Не е финтата дали кога ќе имаш 50 год ќе имаш време за депелирње...
  Туку доколку имаш поголеми површини на лицето со влакна...депелирај ги,неможиш да одиш по град цела “завнета“ако е за тоа,тогаш зошто си ги депелираме веѓите,“мустаќите“ ајде ќе одиме сите така за да немаме обврска на 50 год :D
  Сепак мој совет е доколку ти се светли влакненцата на лицето и не се така густи т.с не се многу приметливи- не ги депелирај,меѓутоа доколку ептен се познаават и кога се гледаш во огледало ти се грди и одбивни тогаш неопходна е депилација...позз ;)
   
  На h_2647 и cucickaa им се допаѓа ова.
 7. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Мојот одговор е не. Не се депилирај. Тогаш влакната уште повеќе ке ти се израазат.
   
 8. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  депиација на лице? нема шанси, боли бе луѓе :D
   
 9. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.332
  Допаѓања:
  5.240
  јас само бркчиња депилирам и тоа два пати годишно :lol: :lol: :lol:
   
  На Anacid и G-ca им се допаѓа ова.
 10. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Ај не се фаќај на орото оти ќе треба да го играш до крај!
   
  На cresa-jagoda, iloveyou29, Ligus Astro и 6 други им се допаѓа ова.
 11. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас го депилирам само пределот над устата со топол восок. Досега да не се подречам не сум имала проблеми. Поубаво ми е кога сум издепилирана, не дека имам темни влакна, ама имам чисто лице и сакам се да си е цакум пакум. Се депилирам еднаш во 2 месеци :)
   
 12. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Лицето? Нееееее Само мустаќите :rofl:
   
 13. mila20

  mila20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  jas go depiliram moeto lice veke 5 godini od mojata 15 godina pocnav nadevajki se deka vlaknata ke se izretcat no sega tie se poveke izrazeni i moram da se depiliram na sekoi 3 dena uzasno NEMOJ VO NIKOJ SLUCAJ DA POCNES da go depiliras tvoeto lice pozzzzzzz
   
  На Darlingzz и Ligus Astro им се допаѓа ова.
 14. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Само надусниците друго не..Немојте да се лажете да депилирате цело лице кај ќе ви текне нема ни да се изретчат влакненцата нити да исчезнат.
   
 15. Maruls

  Maruls Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  I jas isto sekoj mesec :lol: :hai:
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Не го депилирам лицето.
   
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.002
  Допаѓања:
  86.314
  Пол:
  Женски
  Не го депилирам, но надусниците ги чупам :D
   
 18. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Надусниците само ги кубам(ај да не речем чупам :P ) а друготе не ни помислувам :D
   
 19. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  13.202
  Пол:
  Женски
  Лице не депилирам,не ни планирам да фаќам....инаку надустиците ги депилирам сама со восок со Veet во мало пакување што се, [​IMG] само проблемот е што ми растат на 1 недела :(
   
  На ELLen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158