1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

  1. Да

    406 глас(а)
    38,7%
  2. Не

    644 глас(а)
    61,3%
  1. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.066
    Допаѓања:
    14.173
    Пол:
    Женски
     
  2. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
     
  3. devojceto15

    devojceto15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    4
    Lice ne e preporaclivo da se depilira!!Ako veke tolku imate problemi mozete toa da go resite so laser,a ako nemate nesto mn mozete so kamena pudra da gi pokriete nesakanite vlaknenca
     
  4. devojceto15

    devojceto15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    4
    A inaku nadusnicite(brkcinjata)moze so lenti ili ako imate pomalku da probate so cupalica ne boli mn zs kako podloga licno jas stavam krema
     
  5. xSunsetx

    xSunsetx Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Neeeee...nitu ne planiram :D ...malku li maki trpam na racete i nozete pa i na liceto da pocnam (no nemam ni potreba..fala bogu)
     
  6. M-a-j-a

    M-a-j-a Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Ја го депилирам лицево од 14 год. Боли многу малку. порано го депилирав сама дома, па ми расте за 2-3 дена. После почнав на козметичарка ми траеше недела, па почнуеа да раста, а сега пак се депилирам сама дома со шеќерна паста и почнуаа да раста дури по 17-18 дена. Кој се депилира нека проба со шеќернава. :)
     
  7. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Јок.
    Само брк депилирам, кога ми се познава кога кожата ми е побела (зима, есен и пролет)
     
  8. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Не го депилирам лицето ниту пак планирам.Со цупалица ги цупам влакната кои се познаваат повеќе.Не сум многу влакнеста и нема потреба да го депилирам лицето.Ма ајде малку по телото депилација па уште и на лице ми фали...нема шанси а плус и нема потреба.
     
  9. lil-girl

    lil-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Депилирање на бркови

    До сега брковите си ги депилирав со ленти ама не се отстрануваат убаво. Деновиве ќе одам на козметичар она да ми ги издепилира. Сакав да прашам дали брзо ќе почнат да растат потоа?
     
  10. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Само надусниците.Лицето не.Ги депилирам со ленти од Веет,на 2-3 недели.
     
  11. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    До сега ништо на лицето немам депилирано затоа што немам потреба.
     
  12. dan4e.t

    dan4e.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    mislam deka nema nisto loso vo toa ako imas vlakna slobodno izdepeliraj se ne misli za togas koga ke imas 50 godini
     
  13. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Само надусниците со Веет кремата онаа розевата...еднаш во неделата а понекогаш и ми се фака еднаш во месец зависи кога како..А за лицето неее а и немам потреба
     
  14. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Јас почнав да го депилирам лицето пред некоја година... На почетокот сама, и лицето ужасно ми се оштети! Ми се појави црвенило и акни, бидејќи имам хиперчувствителна кожа - реакцијата беше ужасна, изгледаше како некоја алергија.
    Кога го депилирам на козметичар реакцијата не е страшна, но другиот ден после депилирањето обавезно правам третман за чувствителна кожа.
    Мојот совет е - ако влакненцата ти се светли, верувај ми дека освен тебе никој не ги забележува (не ги забележуваат ни кај мене, но тоа е веќе комплекс - јас си ги гледам и ме нервираат :?: ).
    Јас го правам тоа на секои 2-3 месеци, навистина не ми е јасно како на некои од вас ви е потребно на 2-3 дена, да не се бричите? :rofl:
    Влакненцата се светли и после депилација и да пораснат, не ми се познаваат дури по неколку месеци.
    Шминката не помага во овој случај, со камена пудра дури повеќе се истакнуваат.
    Ако почнуваш, немој сама, јас направив огромна грешка, бидејќи имам лузни од првиот пат, и проблемот со акни ми се појави после првата депилација, пред тоа немав акни на образите.
     
  15. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ги депилирам само надусниците бидејќи имам потреба од тоа. Не дека многу имам, но што е тука е.
    Многу мои другарки се депилираат на надусниците, нема ништо срамно во тоа денешно време...
    Јас бев во Афродита С на епилација, само 3 третмани. Сега ми се видливо изретчени, но треба уште некој третман за целосно да исчезнат.
    Плус не е скапо, еден третман е 600ден.
     
  16. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Да, за жал, цело лице, еднаш на две недели, две и пол. Ама имам потреба, затоа, да немав, фала богу немаше да ми текне. Ах среќне сте вие што депилирате само надусници. Јас одам на козметичар и со топол восок, после лицето ми е како бебешко газе. Инаку нема погадна работа од влакна на лице. Досадна обврска, ама тоа е е :( Најтешко ми е кога почнуваат да растат, па ги чекам да стасаат за депилација. грррр, ужас. Обично влакнатоста кај жената е заради покачен машки хормон - тестостерон и полицистични јајници... :devil:
     
  17. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    јас не го депилирам сега за сега, за потаму не знам оти имам мн осетлива кожа
     
  18. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    Јас го депилирам скоро цело лице и тоа еднаш месечно или поретко.Послем тоа ептен ми се допаѓа колку е мазно и поубаво легнува пудрата за лице.Но мој совет е депилирајте го само ако имате навистина потреба од тоа, немојте да го депилирате ако не ви се познаваат многу влакненцата.
     
  19. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Jas se depiliram ednas mesecno nad ustata znaci mustakite i odozdola usnite znaci bradata, so laden vosok. A kazi mi za lentive VEET dali mnogu boli so niv da se depiliras i dali se zgusnuvaat vlaknata, poveke od lentite, bidejki so vosokov ne zabelezav dosega nekoe zgusuvanje inaku bi sakala da gi probam? pozz

    [mod-kirilica:1sd4txc7][/mod-kirilica:1sd4txc7]
     
  20. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И јас ништо на лицето немам депилирано, немам потреба од тоа.Ич не сум влакнеста, а плус и плава сум и кога ми имала не би се познавале многу :)