Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

 1. Да

  378 глас(а)
  37,9%
 2. Не

  620 глас(а)
  62,1%
 1. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Само надусници, на 2-3 недели. А веѓите ? Нели и тие спаѓаат на лицето? Нив ги чупкам на 2-3 дена :D
   
 2. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj gi koristi lentite VEET za depilacija na mustakite? Kazete mi dali mnogu boli i dali vlaknata se zgusnuvaat od nivno koristenje?
   
 3. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Јас ги депилирам брковите обавезно.Кога бев да ги чупам веѓите и да се депилирам во еден момент ми текна да ги издепилирам '' бекембардите'' и пределот под брадата зошто имав влакненца кои ги чупев со чупалица и кои беа црни и зебележливи.2 Недели после депилирањето ми излегоа акни на пределот под брадата затоа што сигурно тогаш ми растеа влакненцата и навистина тоа ми сметаше.Ми беше страв да ги депилирам затоа шшто навистина имав мозолчиња.Затоа доколку немате многу црни влакненца немој ни да почнувате со депилирање.Совет од мене
   
 4. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Да јас ги користам и го депилирам само бркот на лицето, не боли многу, тоа е секундарно и еве се депилирам скоро 3-4 години и не сум приметила да се згуснуваат :)
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.337
  Пол:
  Женски
  Јас ги користам веќе неколку години, не боли нешто многу, се навикнуваш. Влакненцата ми се проретчија и се осветлија, па сега скоро и да не се познаваат.

  Инаку, не е точно дека со редовна депилација се згуснуваат влакната, како шо прочитав во неколку постови претходно, напротив. Со редовно депилирање им слабее коренот, а на некои места сосема исчезнуваат.
   
 6. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.897
  Пол:
  Женски
  Само брк депилирам. :) Уште лицето ми фали, дури и не верувам дека некоја имала толку изразени влакненца и приметливи што било неопходно да се издепилира таму. Само додатни маки се ствараат.
   
 7. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Epa ok ke gi probam definitivno! Kazi mi kolku cinat? fala pozz
   
 8. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  Cамо надусници и веги,некад со восок,некад со конец :?:
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.540
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Само мустаките :lol: со Веет ленти не боли мноогу не е страшно ама ако не ви се познаваат многу (влакната) мој совет да не почнувате никогаш со депилирање
   
 10. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Добро бе луѓе, вака онака ајде целосна депилација на тело, што уште не депилираме...па и лицето сега :^).Ако има некој ептен изразени да молим нема да се оди како мајмун, али ако не се приметливи не си стварајте уште работа хаха :P
  Јас само мустаќите и тоа онака на 2 недели со лентите на силк баш ми се погодени, и нели веѓите се разбира на секој 2-3 ден по некое влакненце.
   
 11. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Јас само надусниците ги депилирам и веѓите што ги чупкам :)
   
 12. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  728
  Само надусници со Veet малите лентички или со пинцета :)
   
 13. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  4.058
  Само ги чупам влакненцата меѓу веѓите зашто ептен грдо изгледаат, а веѓите неможам зашто многу ми е болно :^) А некад па, со цел памет мој зимам и грицкалица и со нејзе си ги 'чупам' влакненцата ахахаха :D :$ Прв пат, кога бев помала исто со грицкалица си ги чупав влакненцата на надусницата лелее, кога ќе ми текне што сум правела ми иде да се акнам од земја! Хахахах :D И со чупалица истото сум го правела. -.- Ама после кога цела кожа ја искорнав и ми искочи модрица, се научив на памет и сега се бричам. Ме мрзи со ленти, восоци, креми и слични работи, неам време. Вака на скоро секое бањање, 2 секунди работа и готово е. :)
   
 14. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  191
  Само бркчињата ги депилирам,до пред некое време со восок ги депилирав,ама ме нервираше,не се извадиле сите,па восокот ќе се излади па пак топли го,дрн дрн,а со чупалица многу ме боли,така да сега си купив ленти Veet и немам гајле,одма све се вади од прва :)
   
 15. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  101
  само надусниците со веет малите ленти и готово подобро е да не се депилирате посто после ке имате усте повеќе секако ако е потреебно ако веќе имате мн влакна,да,посто морате :D една другарка еднас немала ленти и земала со бигЧе и ужасно изгледасе кога поЧнаа да и расат а потоа и беа мн.јаки за да ги вади со ленти пазете :D :D се зезам позз
   
 16. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Ако го издепилираш лицето, влакната кога ќе ти израцнат ќе бидат поизразени па ќе мора редовно да се депилираш. Но ако толку ти сметаат, депилирај се :)
   
 17. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  Само надусниците со veet ленти, брзо и безболно.
   
 18. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  само надусниците со вит ленти и веѓите со чупалица :)
   
 19. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  Само надусниците со Веет кремата а веѓите ги чупам со чупалица :)
  [​IMG]
   
 20. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.677
  Кенди, кремата е исто откако бричење. Би ти препорачала епилација (трајно отрстранување на влакната) која не е многу скапа. Еден третман месечно е 600 денари (во Афродита С ) треба да се направат најмалку 3 третмана, а оние неделните не знам колку пари се.
   
  На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.