1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

  1. Да

    406 глас(а)
    38,7%
  2. Не

    644 глас(а)
    61,3%
  1. bile991

    bile991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    10
    Само надусници, на 2-3 недели. А веѓите ? Нели и тие спаѓаат на лицето? Нив ги чупкам на 2-3 дена :D
     
  2. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj gi koristi lentite VEET za depilacija na mustakite? Kazete mi dali mnogu boli i dali vlaknata se zgusnuvaat od nivno koristenje?
     
  3. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Јас ги депилирам брковите обавезно.Кога бев да ги чупам веѓите и да се депилирам во еден момент ми текна да ги издепилирам '' бекембардите'' и пределот под брадата зошто имав влакненца кои ги чупев со чупалица и кои беа црни и зебележливи.2 Недели после депилирањето ми излегоа акни на пределот под брадата затоа што сигурно тогаш ми растеа влакненцата и навистина тоа ми сметаше.Ми беше страв да ги депилирам затоа шшто навистина имав мозолчиња.Затоа доколку немате многу црни влакненца немој ни да почнувате со депилирање.Совет од мене
     
  4. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Да јас ги користам и го депилирам само бркот на лицето, не боли многу, тоа е секундарно и еве се депилирам скоро 3-4 години и не сум приметила да се згуснуваат :)
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.661
    Пол:
    Женски
    Јас ги користам веќе неколку години, не боли нешто многу, се навикнуваш. Влакненцата ми се проретчија и се осветлија, па сега скоро и да не се познаваат.

    Инаку, не е точно дека со редовна депилација се згуснуваат влакната, како шо прочитав во неколку постови претходно, напротив. Со редовно депилирање им слабее коренот, а на некои места сосема исчезнуваат.
     
  6. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Само брк депилирам. :) Уште лицето ми фали, дури и не верувам дека некоја имала толку изразени влакненца и приметливи што било неопходно да се издепилира таму. Само додатни маки се ствараат.
     
  7. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Epa ok ke gi probam definitivno! Kazi mi kolku cinat? fala pozz
     
  8. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Cамо надусници и веги,некад со восок,некад со конец :?:
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.946
    Допаѓања:
    20.450
    Пол:
    Женски
    Само мустаките :lol: со Веет ленти не боли мноогу не е страшно ама ако не ви се познаваат многу (влакната) мој совет да не почнувате никогаш со депилирање
     
  10. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Добро бе луѓе, вака онака ајде целосна депилација на тело, што уште не депилираме...па и лицето сега :^).Ако има некој ептен изразени да молим нема да се оди како мајмун, али ако не се приметливи не си стварајте уште работа хаха :P
    Јас само мустаќите и тоа онака на 2 недели со лентите на силк баш ми се погодени, и нели веѓите се разбира на секој 2-3 ден по некое влакненце.
     
  11. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Јас само надусниците ги депилирам и веѓите што ги чупкам :)
     
  12. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Само надусници со Veet малите лентички или со пинцета :)
     
  13. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Само ги чупам влакненцата меѓу веѓите зашто ептен грдо изгледаат, а веѓите неможам зашто многу ми е болно :^) А некад па, со цел памет мој зимам и грицкалица и со нејзе си ги 'чупам' влакненцата ахахаха :D :$ Прв пат, кога бев помала исто со грицкалица си ги чупав влакненцата на надусницата лелее, кога ќе ми текне што сум правела ми иде да се акнам од земја! Хахахах :D И со чупалица истото сум го правела. -.- Ама после кога цела кожа ја искорнав и ми искочи модрица, се научив на памет и сега се бричам. Ме мрзи со ленти, восоци, креми и слични работи, неам време. Вака на скоро секое бањање, 2 секунди работа и готово е. :)
     
  14. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Само бркчињата ги депилирам,до пред некое време со восок ги депилирав,ама ме нервираше,не се извадиле сите,па восокот ќе се излади па пак топли го,дрн дрн,а со чупалица многу ме боли,така да сега си купив ленти Veet и немам гајле,одма све се вади од прва :)
     
  15. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    само надусниците со веет малите ленти и готово подобро е да не се депилирате посто после ке имате усте повеќе секако ако е потреебно ако веќе имате мн влакна,да,посто морате :D една другарка еднас немала ленти и земала со бигЧе и ужасно изгледасе кога поЧнаа да и расат а потоа и беа мн.јаки за да ги вади со ленти пазете :D :D се зезам позз
     
  16. Glamour

    Glamour Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    42
    Ако го издепилираш лицето, влакната кога ќе ти израцнат ќе бидат поизразени па ќе мора редовно да се депилираш. Но ако толку ти сметаат, депилирај се :)
     
  17. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Само надусниците со veet ленти, брзо и безболно.
     
  18. alisa222

    alisa222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    46
    само надусниците со вит ленти и веѓите со чупалица :)
     
  19. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Само надусниците со Веет кремата а веѓите ги чупам со чупалица :)
    [​IMG]
     
  20. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Кенди, кремата е исто откако бричење. Би ти препорачала епилација (трајно отрстранување на влакната) која не е многу скапа. Еден третман месечно е 600 денари (во Афродита С ) треба да се направат најмалку 3 третмана, а оние неделните не знам колку пари се.
     
    На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.