Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

 1. Да

  372 глас(а)
  37,7%
 2. Не

  615 глас(а)
  62,3%
 1. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.791
  Допаѓања:
  25.764
  Пол:
  Женски
  Не се убави од Кам. Јас ги користам Силк на Галафарм, ги сечам како ми одговара се исплатат доста со месеци ги користам. 175 денари редовна цена во еурофарм, моментално се намалени со клуб картичка.
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  885
  Пол:
  Женски
  Имам онакви тенки, меки, светли влакна на цело лице (претежно на периферијата, околу виличната коска) ама на сонце се гледаат и плус кога ќе ставам шминка се познаваат. Дали ако ги издепилирам (со шеќерна паста) ќе станат потемни кога ќе пораснат пак? :worried:
   
 3. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Не се убави, при одлепување на лентата восокот не се одлепува добро, а и не вадат.
  Пробај со топал восок.
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  49.747
  Пол:
  Женски
  Го има ли некој користено ова? Пишува дека е за депилација на лице.
  15532996454096957171078312528826.jpg
   
 5. Ellier

  Ellier Активен член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  22
  Ми личи на обичен депилатор ова, не би го ставала на лице - преосетлива е кожата и уште поткожни да ти излезат после фали..
  Јас цело лице го депилирам со ленти, барав со конец ама не најдов каде има во ск нешто такво асално. Боли од вит лентиве ама вреди, многу е гадно девојка нашминкана со црни влакна кога ќе видам на лице :tmi:
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 6. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  918
  Пол:
  Женски
  Најверојатно пред 2 години сум ставила НЕ како одговор, ама сега е веќе ДА, го депилирам :)
  Имам крема за отстранување влакна од АВОН и сум презадоволна. Имам многу бебешки влакна, бели како мов. Бев на консултација за ласерска ама ми кажаа дека бебешките не ги вади, па затоа се решив да почнам со кремата. Ем брзо, ем безболно. После сум раат едно 2-2ипол недели.
  [​IMG]
   
  На Sungold му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  885
  Пол:
  Женски
  А не ти растат потемни/погусти?
   
 8. srcka_srcka

  srcka_srcka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Исто и јас така се депилирам со години, не раснат потемни/погусти.
   
 9. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  567
  Каде можат да се купат оние мали ножиња за отстранување на влакната од лицето, за една употреба?
   
 10. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.897
  Допаѓања:
  11.372
  Пол:
  Женски
  DA7BDA4C-3332-4CA4-97F6-BA9026FC5A7B.png
  Ako мислиш на овие, ги има во ДМ. И можеш повеќе пати да ги користиш, јас ги менувам на 2-3 месеци.
   
  На lovatolover му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  12.424
  Пол:
  Женски
  Mal vosocen depilator na struja sto raboti(kako stik nesto taka) kaj mozam da najdam?
  Od veet ima takvo nesto?
   
 12. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.455
  Допаѓања:
  4.185
  Дали пробал некој со сода да остранува влакна на лице? Има рецепт на интернет, сода беше да се преврие и после да се нанесе на лице, и влакната паѓале. Но, да не е штетно и да не предизвика нешто на кожата ми е страв. Има ли некој искуство?
   
 13. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Не најдов посоодветна тема па да прашам тука. Бев на козметичар за веѓи веројатно восокот беше пожежок па ми се случи ова. Кладов кантарионово масло. Шо друго би можело да клам за побрзо да ми исчезни црвенилово?
  20190414_141022.jpg
   
 14. eleven

  eleven Нов член

  Се зачлени на:
  30 мај 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам ако некој знае, дали овие ножиња се добри за сензитивна кожа? Имам пробано со ленти и ми остави црвенило со многу мали ситни акни па затоа сакам овие да ги пробам
   
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.897
  Допаѓања:
  11.372
  Пол:
  Женски
  Почнав да ги користам поради тоа што на надусниците ми излегуваа акни од депилација со било каков восок. Сега понекогаш само ми се јавува по некое многу ситно гнојаниче.
  Пробај како ќе делуваат кај теве, мене ми се ок.
  Само, после година ипол користење, приметив дека влакната ми се малку појаки.
   
 16. Pea

  Pea Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Го користам Braun буквално по целото лице и многу сум задоволна засега.
   

  Прикачени фајлови:

  На Simonss2 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.900
  Допаѓања:
  20.460
  Пол:
  Женски
  Каде може да се купи?
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.
 18. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  1.105
  Пол:
  Женски
  Маст од невен на Dr.Theiss.
  Најдобро решение
   
  На Nobadys.Perfect му/ѝ се допаѓа ова.
 19. љубопитна

  љубопитна Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Јас во дм го купив ама ми се стемни од него.. Цела се испозалепив и едвај си ги измив рацете после од него. Како го користиш ти??