Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

 1. Да

  378 глас(а)
  37,7%
 2. Не

  625 глас(а)
  62,3%
 1. xAne

  xAne Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  8
  Само надусниците со Veet лентите :)
   
 2. avemaria

  avemaria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  ДАЈ КАЖИГО РЦЕПТОТ ЗА ТАЈА ШЕКЕРНА !!
   
 3. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Само надусниците ги депилирам со КАЈА лентите. На 2-3 недели еднаш и супер ми е.
   
 4. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  сега не го депилирам пошто немам потреба а неможам да одговорам со ДА или НЕ сошто некогаш го депилирам кога ќе има потреба но некогаш не затоа не гласав
   
 5. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Дали некоја се бричи на мустаќчињата? хахах ...малку да се пошалиме не пробувајте воопшто......јас немам влакна баш некои мали ситни ми се (плава сум не ми се познаваат) ама јбг мора да се изгледа како дама...си ги депилирам и кога ќе немам попаметна работа и си ги чупам со кубалка убаво ми е да ме подболнува малку Ахахахахх......се губам на моменти.... :P :rofl:
   
 6. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  85
  Засега не :)
   
 7. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  уфф НЕ! Сигурно дека на 60 години нема да се грижам за себе како сега и нема да се депилирам, па ќе бидам цела во влакна.
  Се депилирам да, но само брков еднаш месечно :D
   
 8. milenchica

  milenchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Акни после депилација на лице?! ПОМОШ!!!

  Значи не е нешто што го правам прв пат,меѓутоа ми се случува буквално после секоја депилација.Одприлика после 2-3 дена лицето ми станува ЛОМ :envy: и искрено незнам што е полошо:лице на кое има малку мов или лице кое нема мов ама има акни како новогодишна елка лампиони.Ако некој знае како да се справам со овие акни после депилација,како да го спречам нивното излегување би ви била благодарна ако го споделите со мене! Ви благодарам однапред! :F:
   
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.580
  Допаѓања:
  100.016
  Акни после депилација на лице?! ПОМОШ!!!

  Што си солел,тоа ќе си јадеш...пилинг не смееш,ќе го воспалиш,друго чаре...нема,освен на време пилингот пред мозолчињата да се појават.
  И порадо би мов на лице,отколку депилација на лице.За мене е претерано депилирањето на лицето и искрено врв на сите комплекси ми е тој!Да депилирам лице заради влакненца кои не се ни гледаат и да шетам како шугле?!Ма нема шанси!
   
 10. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.655
  Допаѓања:
  6.868
  Акни после депилација на лице?! ПОМОШ!!!

  А со што се депилираш???
   
 11. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  јас само вегите и мустакињата
  ама на козметичар, со восок(малку боли, и многу е црвено) ама брзо поминува.
   
 12. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.763
  Само надусниците, но откако си ја откорнав кожата :worried:, одам да ми ги вадат влакненцата со конци...
   
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.649
  Допаѓања:
  49.482
  Пол:
  Женски
  Оди на козметичар да ти направат третман за смирување. Или купи некој квалитетен тоник за лице и направи си облоги. Можеш и со концентриран чај од камилица да направиш облоги (оладен). Никако не ги чепкај, и друг пат депилирај се на козметичар.
  Не е можно после депилација да не ти се случи ништо на лицето, тоа е траума за кожата.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Teff

  Teff Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  18
  Јас почнав да си го депилирам лицето и еднаш у месецот ми е доволно :)
  Малку болии. :sweat: Алии се издржува! :rofl:
   
 15. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Уху!
  `Скраја да е.

  Доста ми е што мојон ме боцка, па уште ја него... не... не иде.
   
 16. Teff

  Teff Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  18
  Мислиш дека ако се издепилираш дека потоа ќе го боцкаш?
  НАПРОТИВ влакненцата стануваат меки, дури не ни растат повеќе. :D
   
 17. butterfly992

  butterfly992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  22

  Се согласувам со ливинглам, пробај со облоги од чај од камилица. Можеш и да намачкаш чист мед на местото и да го почуваш еден час. Навистина е ефикасно.
   
  На milenchica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  2.132
  пробав за ланската нова година да ги депилирам надусниците ..и нели бидејќи беше со восок и тоа треба одма да се тргне мене многу ме болеше и не го доизвадов ..:worried: се разбира восокот остана на мене и требаше да ставам еден тон пудра за да не изгледа како валкано местото ...кога бев без пудра бев како со шоколадо направена ..затоа девојки внимавајте кога го вадите восокот , гледајте да биде брзо .. и во никој случај не ги правете работите во 5 до 12 .. требаше барем претходниот ден ама на кој да му текни .:)
   
 19. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.188
  Пол:
  Женски
  Секогаш може да се случи да остане вишок восок на лицето,ама многу лесно се вади со масло за тело,на пример Бекутан масло за тело, или со уљени марамици кои најчесто одат во кутивче со ленти за депилација :)
  Следниот пат,ако ти се случи вакво нешто,пробај и ќе видиш колку е едноставно отстранувањето. :*
   
 20. ljulju

  ljulju Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3

  каде да најдам шеќерна паста???