1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

  1. Да

    406 глас(а)
    38,7%
  2. Не

    644 глас(а)
    61,3%
  1. ljulju

    ljulju Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3

    јас ги користам и да ми згуснаа ама неможам да кажам дека точно од нив ми згуснаа затоа што ги вадам некогаш и на козметичар
     
  2. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Малку раце и нозе,плус интима и надусници ,уште образи и чело ми фали.... :shake: no way, no how..а може и дека немам поголем проблем со тоа па вака си мислам.Ако имате естески проблем во смисла на диви црни влакна тогаш да, ама ако е од чисто препич*вање не си барајте белја плус ;)
     
  3. ljulju

    ljulju Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    сакам да одам во афродита с на епилација затоа што имам црни влакна на целото лице, а не сакам да го депилирам, па кој бил нека сподели искуство
     
  4. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ги депилирам бркичињата :$ со ленти на Вит. Кожава ми е малце комплицирана и ми излегуваат после тоа акнички и црвенило на местото, ама Здраве решава се :P
     
  5. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    само мустачиња со вит ленти понекогаш ми испаѓаат ситни брунчиња ама одма на сила стапува невенот и вазелинот и другиот ден ништо нема на тоа место :D
     
  6. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Јас немам проблеми со влакната на лицето (фала богу). Така да не се депилирам... Сите мои другарки се депилираат и велат дека најдобро е кај козметичар со восок.
     
  7. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    Не го депилирам...немам многу влакна ама некогаш кога има сонце ме нервираат,доаѓаат до израз...незнам дали да почнам бидејќи ќе ми биде голема обавеза,па да не се зафркнам после :doh: ...нема назад
    а редовно ги депилирам мустачињата ,секоја недела :lol: со вит розева крема :)
     
  8. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Јас имам забележано дека излегуваат мозолчиња доколку два пати поминеш на исто место. Затоа веднаш го мијам лицето со ладна вода - за да ги затворам порите. Не практикувам да ги поминувам надусниците по два пати. Еднаш, и ако остане некое влакненце го вадам со чупалица, ама затоа не ми излегуваат мозолчиња. ;)
    Освен надусниците не депилирам ништо друго на лицето :)
     
  9. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Немав потреба од депилација на ништо но во пубертет мислев дека имам многу влакна на надусниците, и неколку пати си ги чупав и почнаа некои да ми бидат нијанса потемни од вообичаеното, иако тешко се забележуваат пред некое време почнав да ги депилирам, но не го правам тоа често на период од месец ипол одприлика.
     
  10. hristinask8

    hristinask8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Сакам да направам трајна епилација на лице,што мислите вие за оваа постапка? Јас сакам да ја направам кај д.Анчевски. Имам на целото лице без исклучоции. Дали некоја од вас направила и отприлика за цената ако може да ми кажете :)
     
  11. xSunsetx

    xSunsetx Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Имам проблем и тоа ГОЛЕММММ,имам влакненца околу папокот.Па затоа барам совет дали да ги бричам или само депилација,и дали многу боли депилацијата на тој дел. :$
     
  12. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    само брк
     
  13. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    И јас имам и цел живот си ги бричам, пробав да ги депилирам, но бидејки исто ми растат, зошто да трпам болка.
     
  14. dejan123

    dejan123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Дали може со депилатор да се депилирате и по лицето??? Дали некој се депилирал по лицето, бидејки јас имам мали црни влакненца под очите,освен со депилатор,може ли некој побезболен начин???
     
  15. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    Во однос на твоето прашање можеш и со депилатор зошто да не???? Ама не би ти препорачала ептен би било болно,пробај со восок или шеќерна паста, побезболно е!!
     
  16. marion

    marion Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Со кубенаје на надусниците влакната ми стануваат поцврсти и појаки. А на местото каде се искубани се познава црно исто како да сум се брицела. Сто да правам?
     
  17. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    |( |( |( |( |( Со депилација со тек на време влакната ги снемува....тетка ми е козметичарка...знае! :)
     
  18. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Можеш да ми кажеш како се прави шеќерна паста?
     
  19. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Немој никако со оваа крема...од кремата потоа брзо растат а и повекје се исто како со брич да си поминала!
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    А со што ги отстрануваш влакната? Не би требало да стануваат поцврсти ако ги депилираш правилно.