Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

 1. Да

  378 глас(а)
  37,7%
 2. Не

  625 глас(а)
  62,3%
 1. ljulju

  ljulju Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3

  јас ги користам и да ми згуснаа ама неможам да кажам дека точно од нив ми згуснаа затоа што ги вадам некогаш и на козметичар
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Малку раце и нозе,плус интима и надусници ,уште образи и чело ми фали.... :shake: no way, no how..а може и дека немам поголем проблем со тоа па вака си мислам.Ако имате естески проблем во смисла на диви црни влакна тогаш да, ама ако е од чисто препич*вање не си барајте белја плус ;)
   
 3. ljulju

  ljulju Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  сакам да одам во афродита с на епилација затоа што имам црни влакна на целото лице, а не сакам да го депилирам, па кој бил нека сподели искуство
   
 4. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.872
  Ги депилирам бркичињата :$ со ленти на Вит. Кожава ми е малце комплицирана и ми излегуваат после тоа акнички и црвенило на местото, ама Здраве решава се :P
   
 5. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  60
  само мустачиња со вит ленти понекогаш ми испаѓаат ситни брунчиња ама одма на сила стапува невенот и вазелинот и другиот ден ништо нема на тоа место :D
   
 6. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Јас немам проблеми со влакната на лицето (фала богу). Така да не се депилирам... Сите мои другарки се депилираат и велат дека најдобро е кај козметичар со восок.
   
 7. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  54
  Не го депилирам...немам многу влакна ама некогаш кога има сонце ме нервираат,доаѓаат до израз...незнам дали да почнам бидејќи ќе ми биде голема обавеза,па да не се зафркнам после :doh: ...нема назад
  а редовно ги депилирам мустачињата ,секоја недела :lol: со вит розева крема :)
   
 8. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Јас имам забележано дека излегуваат мозолчиња доколку два пати поминеш на исто место. Затоа веднаш го мијам лицето со ладна вода - за да ги затворам порите. Не практикувам да ги поминувам надусниците по два пати. Еднаш, и ако остане некое влакненце го вадам со чупалица, ама затоа не ми излегуваат мозолчиња. ;)
  Освен надусниците не депилирам ништо друго на лицето :)
   
 9. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.641
  Немав потреба од депилација на ништо но во пубертет мислев дека имам многу влакна на надусниците, и неколку пати си ги чупав и почнаа некои да ми бидат нијанса потемни од вообичаеното, иако тешко се забележуваат пред некое време почнав да ги депилирам, но не го правам тоа често на период од месец ипол одприлика.
   
 10. hristinask8

  hristinask8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Сакам да направам трајна епилација на лице,што мислите вие за оваа постапка? Јас сакам да ја направам кај д.Анчевски. Имам на целото лице без исклучоции. Дали некоја од вас направила и отприлика за цената ако може да ми кажете :)
   
 11. xSunsetx

  xSunsetx Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  Имам проблем и тоа ГОЛЕММММ,имам влакненца околу папокот.Па затоа барам совет дали да ги бричам или само депилација,и дали многу боли депилацијата на тој дел. :$
   
 12. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  само брк
   
 13. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  629
  Пол:
  Женски
  И јас имам и цел живот си ги бричам, пробав да ги депилирам, но бидејки исто ми растат, зошто да трпам болка.
   
 14. dejan123

  dejan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Дали може со депилатор да се депилирате и по лицето??? Дали некој се депилирал по лицето, бидејки јас имам мали црни влакненца под очите,освен со депилатор,може ли некој побезболен начин???
   
 15. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  2.670
  Пол:
  Женски
  Во однос на твоето прашање можеш и со депилатор зошто да не???? Ама не би ти препорачала ептен би било болно,пробај со восок или шеќерна паста, побезболно е!!
   
 16. marion

  marion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Со кубенаје на надусниците влакната ми стануваат поцврсти и појаки. А на местото каде се искубани се познава црно исто како да сум се брицела. Сто да правам?
   
 17. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  223
  |( |( |( |( |( Со депилација со тек на време влакната ги снемува....тетка ми е козметичарка...знае! :)
   
 18. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  223
  Можеш да ми кажеш како се прави шеќерна паста?
   
 19. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  223
  Немој никако со оваа крема...од кремата потоа брзо растат а и повекје се исто како со брич да си поминала!
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.646
  Допаѓања:
  49.481
  Пол:
  Женски
  А со што ги отстрануваш влакната? Не би требало да стануваат поцврсти ако ги депилираш правилно.