1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

  1. Да

    406 глас(а)
    38,7%
  2. Не

    644 глас(а)
    61,3%
  1. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    шеќерна паста најдов некаде на форумот рецепт
    шеќер една и пол шолја за чај
    1 лимонтус
    1/4 чаша вода само да го покрие ќе видиш шеќерот
    се тоа се вари додека да стане жолто-портокалово
    се трга од оган се остава да се излади и самото ќе се згусне
    откако ќе се згусне како што видов треба да го измесиш, тоа треба да ти испадне во форма на паста такво гумено и така го нанесуваш на местата

    еве ти линк да видиш како се нанесува :)
    http://www.youtube.com/watch?v=NR394F7EUcA
     
    На Shana и Anely им се допаѓа ова.
  2. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Лицето не го депилирам бидејки имам многу ама ситни влакненца. Ако почнам да ги вадам на било кој начин, страв ми е да не се згуснат или зајакнат. Мајка ми така си има направено проблем, од скоро ништо со чупање. На крај правеше епилација со ласер :cash: :cash: :cash:

    Влакненцата само ги избелувам со крема која ја купувам во Грција, во Хондос центарот. Цена е околу 8Е а трае барем 3-4 месеци. Како фарба за коса е, има две компоненти кои се мешаат и се мачка на лицето. Постапката ја повторувам на две недели. Не дека немам влакненца сосема ама избледени се и се познаваат само од блиску.
     

    Прикачени фајлови:

    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    не бидејќи немам потреба немам влакна на лицето фала богу доволно ми се влакната на п*****а под пазувите и на нозете имам малку ама со веет крем ги средувам
     
  4. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Не. Освен веѓите ништо друго не чепкам :)
     
  5. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    не го депилирам лицето затоа што нема потреба (освен веѓите и "мустаќите") и не планирам да го депилирам затоа што потоа ќе треба секој месец да го депилирам :lol: :lol:
     
  6. KATHARINA

    KATHARINA Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    8
    Здраво девојки!

    Јас сум нова на форумот, видов дека се мислат многу да одат на ласерска депилација и се мислат дали ќе им се исплати и дали ќе биде трајно... И неможев да издржам а да не ви дадам совет. Од лично искуство ви кажувам, веќе пола година одев кај Анчевски, на 6 третмани колку што е предвидено, и АПСОЛУТНО СЕ Е ЛАГА ДЕКА Е ТРАЈНА ДЕПИЛАЦИЈА. По пола година и редовни третмани го оставив лицето да ги цепкам влакната и катастрофа, сите и дебелите дури и најсветлите влакненца сите ми излегоа на виделина. Ќе умрев од нервоза!!!! :@ Заслужуваат да ги тужам!!! Во текот на третманите, 10 дена по третманот, си паѓаат влакната ама по многу малце и кога ќе паднат, после неколку дена пак си растат истите. КАТАСТРОФААААААААААА!!! Аир да не видат од тие пари што ги зимаат од луѓето! Срам да им е!
    Инаку, морам да ви кажам и тоа дека направив и хормонален тест, за да се уверам и немав апсолутно ништо... значи се беше нормално со моите хормони и немам полицистични јајници! Значи не е ни до тоа!
    Ви кажувам се е лага! Немојте случајно да се зафркнете како јас!
    И конечно се одлучив да идам на депилација што претходно не сум ја пробала, а тоа е шеќерната депилација. Сите се фалат, а влакната со редовна депилација многу се изретчуваат и стануваат многу меќи.
    Се надевам дека ке ви помогне мојот совет!

    Позз... ;)
     
    На Elmedina му/ѝ се допаѓа ова.
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не го депилирам лицето затоа што немам потреба (освен веѓите и надусниците). На лицето имам некои ситни влакненца но воопшто не се познаваат и не ги депилирам, за да не си направам проблем.
     
  8. Elmedina

    Elmedina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    14
    Јас го депилирам лицето редовно со шеќерна паста и сум презадоволна, влакненцата се изретчија а лицето е прекрасно после депилација, мазно и совршено :)
     
  9. jana8310

    jana8310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Девојки кажете ми добар восок за депилација на надусниците.Сакам со топол восок,бидејќи лентиве сто ги пробав на Веет за ништо не ги бива,дури и рани ми направи тоа лепакот.
     
  10. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Има еден путер восок,ИВИ се вика, го има во сите парфимерии,има и мало пакување кое ти е доволно чим ти е за надусници и чини 50 денари.позз
     
  11. baki-dk

    baki-dk Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    jas go imam izdepilirano ednas, ama so konec, i posle depilacijata 15 min staviv morska sol malku navlazneta pa koga ja izmiv deluvase kako blag piling, ne bese ni crveni nitu kozata vospalena, a vlaknenca zabelezav posle 1-2 meseci, inaku zenite od bliskiot istok i india gi otstranuvaat so konec vlaknata od liceto redovno.

    [mod-kirilica:2d4jko6s][/mod-kirilica:2d4jko6s]
     
  12. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Освен надусниците и веѓите друго ништо :)
     
  13. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Надусниците да, со лентите на Veet, а сакам да го рпобам тоа со конецот, ама сеуште не сум се нафатила. :)
     
  14. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Со лентите на Veet ги депилирам надусниците само.
     
  15. Rozevo

    Rozevo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    Ме фати нервата, удрив машинка на цело лице. Иако звучи ептен мазохистички, не беше толку страшно...
    Иначе претходно имам депилирано лице со топол восок (премногу се прават брунчиња) и со ладен восок (пребрзо растат). Се надевам нема да пливам во поткожни после машинкава... :)
     
  16. waldorf.15

    waldorf.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Надусници :((

    Имам речиси 16 години, одам во средно училиште имам проблем со "мустаките" . Ми се познаваат, не многу но сепак се забележуваат , посебно кога има сонце и кога се потам ;( Пред година,две почнав да ги чупкам веѓите, почесто одам на козметичар ми ги седуваат со восок , но ми растат многу брзо, се плашам дека истото ќе ми се случи и со мустаќите доколку почнм да ги депилирам, мајка ми мисли дека сум сеуште мала за да се замарам до депилирање, дајте некое решение :( . За трајна депилација нема шанси да ми дозволат .. сепак имам 15 години :/ на филмовиве постојано гледам креми за избелување , ги има ли кај нас, ефикасни ли се ? Фала однапред :* :*
     
  17. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Надусници :((

    Не си мала за депилирање.
    Издепилирај ги и не им ја мисли ;)
     
  18. waldorf.15

    waldorf.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Што треба да правам за да ги избелам со хидроген , успева ли , сте пробале ли ?
     
  19. mishulence

    mishulence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    16
    Не немој со хидроген да ги избелуваш,ако ставиш пудра мн. грдо ќе изгледа.
    Најубаво издепилирај си ги,нема врска дека повеќе ќе ти растат.Ако имаш малку влакненца со чупалица или со лентички има специјални за лице и дома можеш да се средиш. :)
     
  20. Zaza22

    Zaza22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ја баш денец го депилирав,ова ми е втор пат :) ...првиот пат беше на крајот на мај и до денес , но немаше израснато многу влакна и беа помали и неприметливи...инаку кога се гледаш у огледало ако грозно се чувствуваш кога ги гледаш депилирај ги не е ништо ни болно ни страшно 8)
    п.с никој не примети дека неам веќе влакна зш самата си правев филм дека се приметуваат многу ама ги депилирав оти не можев веќе да ги гледам :geek: