1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го изгубив бебето во деветти месец...

Дискусија во 'Бременост' започната од ivanablazheska, 2 јануари 2015.

  1. Veci@123

    Veci@123 Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site.Gi procitav site vasi postovi i resiv i jas da go raskazam moeto iskustvo i da se olesnam.otkrieno mi e 2019 god poradi zdrastveni problemi pricina tromb, deka imam genetski mutacii.Nevrologt mi kazuva deka dobro sto e otkrieno sega deka ke se doznaelo koga ke probuvam da ostanam bremena. Otrkieno e togas poradi cesto letanje so avion zaradi mojata rabota. Preporaka za letanje so avion samo pod terapija . Prodolzuvam edna godina so terapija Eliqvis i poslem dozivotno aspirin.2023 resavame da pocneme so podgotovka za bebe poseta na Ginekolog za rizicni bremenosti ,nevrolog i transfuziolog vo privatna bolnica Systina pravenje na site ispotuvanja site ni kazuvaat deka moze da pocneme .Terapija metilfolate.Metilb12.magnezium .aspirin i dostinex do prv test za bremenost prolaktin pokacen malce.ostanuvan bremena po 6 meseci na prva kontrola plodot e tocka vo 7 nedela me praka BHCG 553 vekendot prokrvaruvam i ponedelnikot BHCG padnata spontan.Prekin ns terapija prirodno se iscistiv .Po dva meseca menstruacija mi kasni 2dena vecerta so maz mi mu vikam da pravime test on mi vika rano e no jas precustvo deka sum bremena.Testot ne pokazuva poslem. 5min go ostavam na masata se vrakam poslem 1h pokazuva mnogu bleda linija .Konsultacija so Ginekolog pravenje na test preku krv za 3 dena .BHCG 1432 pozitiven test. Primanje na terapija kleksani aspirin,progesteron i crinon i site vitamini .Kontrola na 6 nedeli i 5 dena dva sakusi eden so srceva reakcija vtoriot nema srceva reakcija.Dok vika ke se apsorbira sam od sebe za vtoroto bez srceva reakcija.Na 12 nedela pregled se e ok so ednoto bebe vtoroto uste ne e apsorbirano.Napraveni site ispituvanja Nipty test kontrola na 16 nedela se e ok.Doma patoloska bremenost primanje na terapija regularno na 19 nedela i 6 den pukanje na vodenjak i obilno krvarenje nikakvi simpotmi .Priem vo Systina krvarenjeto prodolzuva bez prekin bolki nema ama krvarenje obilno.Gubenje na bebeto poradi nemanje na plodova voda . Bez prekin krvarenje induciski poragaj.Sleden den pustena doma . Sakam da kazam tesko e ama mora da bideme silni i da prodolzime ponataka.Mora da prodolzime da se borime ds stigneme do nasata posakuvana cel.Ne dozvoluvajte da pagate psihicki tuku glavata gore i izborete se,stanete od krevet,dozvolete si da placete samo nekolku dena i kazete dosta e mora da bideme
    silni i da prodolzime ponataka.
     
    На Ане., marchi-cool, MinnieM и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.258
    Пол:
    Женски
    :hug:
     
    На Veci@123 му/ѝ се допаѓа ова.