1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го посакувам ова модно парче...

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 7 јануари 2012.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Сите си имаме желби во однос на облека/чевли/акцесорис кои за жал не може да си ги исполниме од одредени Х причини. Најчесто пари (да не речам во повеќето случаи), некогаш ги немаме во Македонијава тие работи, некогаш сме ги нашле во продавница немало бројче за нас, некогаш сме виделе нешто во излог и го мислиме со денови итн.
  Па си ги гледаме на интернет, си се лепиме на монитор и си ги сонуваме :D
  Па кажете кое парче облека го посакувате во моментов и кое посакувате да е на закачалка во вашиот орман или чевлите да се ставени на полицата во ходникот.
  Не ставајте цели колекции што посакувате, туку она што во моментов го сакате најмногу. :)


  Да си почнам јас.
  Патикиве!
  Од Isabel Marant откако ги видов вљубена сум во нив, секогаш пекам за штикли, ама овој пат сакам патики! Но знаејки ја цената од над 500 долари, само ќе си ги сакам и гледам на монитор.
  Ама убаво е да се сака :D
  [​IMG]
  [​IMG]

  Совршени се мајке ми :tmi:
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На antonina05, Miss-Independent, Hkikica и 8 други им се допаѓа ова.
 2. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Го посакувам ова ...

  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Βικτωρία, Struma55, oneday и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Го посакувам ова ...

  Браво за темата Росоњерка! :)
  Може три работи да ставам ?
  1. Тетоважа на грб! Колку само ќе ја имам :D . Само да наполнам годинки. :)
  [​IMG]
  2. Овие душички
  [​IMG]
  3. Фустанов е од грд погрд го нема, ама неможам да го преболам тој на едно рамо што го купија пред мене ;(
  [​IMG]
   
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Го посакувам ова ...

  Ихаа, во моментов многу работи посакувам. Ама еве, овие две парчиња ми се први на списокот. Си го гушкам екранов од што ги сакам.
  Дуксеров. Едноставно ми е прекрасен, иако е сосема обичен. И машки.

  И патикиве, кои долго време си ги меркам, ама во Скопјево никако да најдам вакви.
  [​IMG]
  И овие, слични се, многу.


  ;( ;(
   

  Прикачени фајлови:

  На Lifeisbeauty, BabyyBoo, mia.21 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Го посакувам ова ...

  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На fashionbaby, Struma55, MaTo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.586
  Го посакувам ова ...

  Многу ми се допадна ова едноставно, а убаво ланче на H&M кое веќе и го нема во колекцијата :D , додека мене ми стигне ќе биде ретро парче.
  Инаку се продаваше по некоја багателна сума од 10$, кај и да е, ќе ми стигне и ќе си го имам.
  [​IMG]

  И едни вакви чевлиња, доволни ми се едни, скромно дете сум си јас. :lol:
  [​IMG]

  Оваа сезона веќе ми кидна, ама се надевам ќе начекам на попуст црвено капутче, баш ваков крој како на сликава.
  Со такви ракавчиња и таа должина.
  Копчињата мање-више небитни.
  [​IMG]
   
  На fashionbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Го посакувам ова ...

  Неможам да најдам адекватна слика, но нешто налик ова. Сакам да има грубо извезени крупни монистри - дискови.

  [​IMG]
   
 8. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Го посакувам ова ...

  Сакам вакви обетки :inlove: , многу се добри! аааа кај да најдааам! :sweat:

  [​IMG]
   
 9. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Го посакувам ова ...

  Сакам вакво фустанче :inlove:
  И вакво ланче :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 00007994-04.jpg
   00007994-04.jpg
   Големина на фајлот:
   47 KB
   Прегледи:
   25.177
  • 17636larger.jpg
   17636larger.jpg
   Големина на фајлот:
   143,5 KB
   Прегледи:
   25.179
  На Struma55 и LaFemina им се допаѓа ова.
 10. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.640
  Го посакувам ова ...

  Посакувам обетчиња, знаете оние, Love, Hate, I, You, што се продаваат по Тера Нова, Евроазија.
  Слични на овие се.
  Посакувам штикли, секакви, за сега само едни можам да издвојам, бидејќи ако почнам ..

  Посакувам патики
  Многу ми се слатки. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Ники., Tumblr.123, eleonoragaga и 3 други им се допаѓа ова.
 11. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Го посакувам ова ...

  Го посакувам ова фустанче како на Јасмин.Многу ми е убаво едноставно и слатко.
   

  Прикачени фајлови:

  На Blondy-07, Steff.Unique, SexyPrincess и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Го посакувам ова ...

  Зухаир Мурад фустани ... :inlove: :inlove:

  *црвениот во средина

  *тиркизниот од лево
   

  Прикачени фајлови:

  На мкд98, LaFemina, Chocolate.me и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  Го посакувам ова ...

  фустанчевоооо преслатко ми еее!!
   

  Прикачени фајлови:

 14. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Го посакувам ова ...

  [​IMG]

  Машки се, ама нема гајле. :)
   
  На smiley-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Го посакувам ова ...

  [​IMG]
  [​IMG]
  :inlove: :inlove:
   
  На LaFemina и rossonerka им се допаѓа ова.
 16. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Го посакувам ова ...

  [​IMG]
  И бикиниве :(
  [​IMG]
  [​IMG]
  И шеширчето можи не прам проблем ;)
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Го посакувам ова ...

  Одамна посакувам еден пар совршени црвени штикли. Пролетва конечно тргнувам во потрага :)
  [​IMG]
   
 18. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Го посакувам ова ...

  Уффф колку го посакувам ова..
  Чини 860 000 евра :(
   

  Прикачени фајлови:

  • saem.jpg
   saem.jpg
   Големина на фајлот:
   23,5 KB
   Прегледи:
   960
 19. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Го посакувам ова ...

  Добра тема :clap:
  Нема да ставам парчиња што можат да се најдат кај нас, исклучиво нешто од мојата фантазерска wishlist :rofl: Можеби некој ден во иднина ќе ги имам, кој знае... :angel:
  Почнувам со клише, ама многу сакам да ја имам. Hermes Birkin bag!
  [​IMG]
  [​IMG]
  Louboutin. Едни, црни. Класика.
  [​IMG]
  Balenciaga-ва исто. И тоа ваква, црвена :)
  [​IMG]
  И едно сако, со преубав крој од Valentino.
  [​IMG]
  Марамата на MCQUEEN :)
  [​IMG]
  И часовник од Michael Kors, ова ми се некои основни парчиња за во зенски гардеробер и да сум во можност сигурно би си ги купила сите.
  [​IMG]
   
  На IvanaJenner и LetsTalkFashion им се допаѓа ова.
 20. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.640
  Го посакувам ова ...

  Lanvin за H&M
  [​IMG]
  [​IMG]

  Kостим за капење од Victoria's Secret
  [​IMG]

  Сакам вакво палто, со широка јака
  [​IMG]

  Најобични црни шпицасти штикли
  [​IMG]

  Џими Чу
  [​IMG]

  Мала чанта во боја
  [​IMG] Сите тука што се.
   
  На LaFemina и maja8 им се допаѓа ова.