1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го сакам Њујорк (Линдзи Келк)

Дискусија во 'Книги' започната од Kiara, 29 декември 2010.

  1. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Јас си ја порачав преку Сакамкниги, еве и јавно да ја пофалам девојката, многу брзо и навремено ми одговори, ми ги испрати итн итн. Секоја чест, професионалност на ниво. :)

    Инаку книгата е супер за релаксирање, ја читав во периодот кога полагав матура и едноставно те опушта. Преводот е супер - јас сум многу цепидлака за преводи инаку - и ми се допаѓа како целина.

    Е сега, ако не сте љубител на чик литература, дефинитивно не е за вас книгата. Значи нема тука мисли, цитати, нешто поучно, туку е забавна за читање. Пред спиење - супер.

    Омилен дел - кога му се измочка во торбето. Пахаха, добра идеја. :rofl:

    п.с. сега ја довршувам Го сакам Париз и предлагам да ја преименуваме темата во Го сакам Њујорк/Холивуд/Париз. :?: Сепак се поврзани.
     
    На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Се согласувам во целост со критиката на Дози. :)
    Затоа кога ќе ја дочиташ Го сакам Париз ,кажи впечатоци да знам дали да ја купувам таа. :lol:
     
  3. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Да не знаете од каде да ја симнам?
     
  4. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Книгава е нешто УАУ!!! Ја купив и неа и „Го сакам Холивуд“ и „Го сакам Париз“ и не зажалив што дадов пари за нив. Навистина се прекрасни!! „Го сакам Њујорк“ ја прочитав практично во еден здив, не приметив кога дојдов до крајот. Се вљубив во Марк Џејкобс чантата (иако појма немам како изгледа) само од раскажување на Анџела. А во Њујорк се вљубив повторно. Беше стара љубов која се обнови!
    Сега почнав со читање на „Го сакам Холивуд“ и пак останувам без здив. Анџела е навистина олицетворение на урбана девојка, која лечејки ги раните од неверстовото, се заљубува прво во градот, а потоа и си го наоѓа совршеното момче(иако јас би го избрала Тајлер наместо Алекс).
    Ми останува уште да видам како ќе заврши Холивудската авантура, а потоа ми останува Париз.
    И да, посакувам уште некоја љубов кон нова метропола од Линдзи Келк! :)
     
  5. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Ветено - сторено, репорт од Париз специјално за Мис Независна. :lol:

    Верувај, Го сакам Париз лично мене ми беше најсмешна. :D Да не ти го кршам филмот, вреди за парите, опушта, не замара, заплети еден куп. Се изнасмеав на повеќе пати, не откривам кои делови. Ако го немаш Холивуд, земи го прво него, потоа премини и на Париз. Најбрзо ја прочитав од сите три, само ме разочара крајот. Очекував дека ќе има нешто поконкрентно, но ајде. Мислам дека со овој крај, остава место за уште продолженија, сигурно ќе напише барем уште за една метропола.


    Ах, ај да не ви кажувам што ќе се случи со чантата во Париз. :rofl:
     
    На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dark-Lady

    Dark-Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    910
    Книгава ја прочитав пред една година и многу ми се допадна. Многу е интересна. Планирам сега да ја купам ' Го сакам Париз', како ви се допаѓа таа ? Која е подобра ? :)
     
  7. sparklegirl

    sparklegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    29
    Интересни се сите 5 дела но искрено се каам што си лупнав толку пари на сваштарија наместо да си купам некоја научна, ама ајде :/
     
  8. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Сум ја читала Го сакам Њујорк,Париз и Лондон
    многу ми беа интересни најмногу ми беше смешна го сакам Париз :D