1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Градници

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ana-sweet, 13 октомври 2011.

  1. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Најдов теми за долна облека општо,но посебна тема за градници немаше(барем јас колку што видов) па ако сум згрешила,слободно нека се избрише.. :?:
    Епа вака девојки:
    Какви градници носите(со корпи или без корпи)?
    Какви бои најчесто купувате?
    Дали купувате марки или од поевтините?
    Колку најмногу пари до сега сте дале за градник?
    Кој број на корпи носите?
    И имам уште едно прашање во врска со темава:кој градник е помал А75 или Б75?(можда малце е глупо прашањево али ај..) :lol: :* ако имате уште нешто да дополните во врска со прслучињата,слободно... :inlove:
     
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    А и Б е големина на корпа. Она 75 е обемот. Најправилни се тие бројчиња со поделби А, Б, Ц, Д корпа.
    Затоа некој со големи гради не мора да зима 90ка, ако е слаб може и 75 со корпа Д да земе. А 90ка корпата ќе е точна а обемот голем и ќе се крева нагоре градникот.
    Но не си фирми ги имаат овие поделби по корпа за жал.

    Јас сум слаба на темава, 80че :lol:
    Носам со корпи, потпунки јас си ги викам што поголеми толку подобри и поубаво лажирање :lol:
    Купувам ефтини најчесто, имам само 2-3 поскапи и тоа околу 1000 дал се. Не ми се дава пари за градник кога супер ми се и ефтиниве и бои и дезени различни мислам дека најмалку бел и црн купувам, тие се досадни. Еден од омилените ми е од Голден поинт со пуш ап ефект.
    Следно на список во to do листа ми е од Пикок едни интересни градници како полнети со гел. :wasntme:
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Носам прслучиња со корпа, потпунки и јас ги викам, 80-че и јас. Ги сакам затоа што ги подигнуваат градите и изгледа дека имам поголеми гради, оние обичните прслучиња без потпунки ги носев само во текот на бременоста и лактацијата.
    Се сеќавам дека првиот градник што го купив беше бордо, со жици (фишбан) и со полу-потпунка. Подоцна ги открив градниците со целосна корпа и станаа мои верни другарки :lol: ...баш како што вика Росонерка-супер лажирање. ;)
    Што се однесува до боите имам и еднобојни и шаренки, со дезенче некакво, со ленти, со чипкичка итн., сакам интересни прслучиња.
    Не купувам марка, напротив купувам од ефтините...нејмногу што имам дадено за прслук се 400 ден. од една продавничка во ГТЦ за да после некое време исто такво прслуче видов и на тезгите на зелено пазарче и тоа за 150 ден., се прснав од смеење и ми идеше да си мавнав чврга.
    Сега имам едно бутикче кај мене во населба и од таму си земам за солидна ценичка од 200 ден. :)
     
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Најчесто црн или бел, градник со корпа, купувам од поефтините, но квалитетни до сега, не можам да се пожалам :D немам замерка во однос на тоа, 75 или евентуално 80, не ми е важно дали е марка или не, битно да е квалитетно,не купувам од тие со потпунки ( ова малку смешно ми звучи :D потпунки :D , но ги имам забележано) значи што имаат дополнителен дел, немам мали, но немам ни многу големи гради, таман :D па затоа уште такви да земам и бетер од силикони работава :tmi: :rofl: многу е :rofl: :rofl: :$
     
  5. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Носам пуш ап градници, и претежно ги бирам по модел, а по боја гледам да имам што поразлични.

    Одамна се скарав со градниците купени од пазарче, од проста причина што многу брзо се шират ластиците, го губат обликот, излегуваат жиците...

    Не купувам често, но кога купувам гледам тоа да биде на попуст во Интимисими или Голден поинт, и не давам повеќе од 700 денари.

    Најсреќна сум кога одам во Солун, во ХМ има прекрасни моделчиња, а кога се на попуст се по 5-7 евра. И ептен сум задоволна од нив, стварно се квалитетни, нема шанси да те боцка жица негде, да ти се рашири по неколку перења или да избледи бојата на темните.
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас имам мали гради и сакам да носам градник со корпи и таков носам.... имам црни и бели претежно :)Ете неколку интересни градници :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Најчесто купувам градници со корпи, но без потполнки, бидејќи сметам дека големината на моите гради е доволна и одговара на мојата градба и висина. Не дека ќе ми се слоши ако ми се поголеми :P , ама сум забележала дека кога носам некој градник кој ми ги прави поголеми, некако ептен отскокнуваат и не изгледаат природно.
    Во однос на боите, сакам да си купувам во различни бои, но на крај најчесто завршувам со БЕЛ, црн или црвен :lol: Во план ми е сега еден виолетов да си купам, го меркам еден месец веќе :)
    Обично си купувам од една продавничка во Охрид каде цените се повеќе од пристапни, некои си 200-300 денари од градник, а квалитетот е прилично задоволителен, но некогаш купувам и од NBB, им нема смрт на тие градници. Еве овој го имам моментално од таа фирма:[​IMG] само што мојот е црн. Воедно тој е и најскапиот градник кој го поседувам, симболична цена од 400-500 денари ми се чини :?:
    Како што веќе кажав, мал број носам: Б80 :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    20.848
    Пол:
    Женски
    Јас имав малку проблем со изборот на градници, пред 5-6 години купував од Лиска и најскапиот ми беше 1500 ден. Од Дореми 1000, 700... ама неможев други од поевтините да си најдам носам 95ка, и стварно ми беше душман кога одев за прслук купувње. Сега си наоѓам поевтини 150 ден има сега и поголеми бројчиња ама без потпунки (корпести ама не полни, ме разбирате) ;) ама порано луѓе верувајте немаше поголеми бројчиња од ови поевтиниве, али сега гајле немам фала Богу :lol:
     
  9. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Девојки, ми треба еден совет. :) Мака си мачам да си најдам градник што ќе ми одговара, те корпата не ми одговара те бројот зашто прилично сум слабичка и релативно ниска а имам големи гради. Па ако сакате да ми препорачате добри градници. Имам купувано од Триумф и ок се, ама јас сакам позатворени зашто вака од сите страни ми излегуваат :@ и ептен се нервирам. Купив еден од Сара, значи само Сара не Сара Фешн и онака океј држи ама еднаш го облеков и немате поима како смрдеше од внатрешноста. :x И уште нешто, никако не можам да си ги скротам градиве, а посебно при вежбање. Мислите да си купам спортски градник за вежбање, ама имам пробано од Лиска таков и прилично скап беше и таму сум скокала ко ментална у соблекувална :D да видам дали ќе држи и ништо. Неможам вака, се нервирам, уште еднаш кога фатив да скокам на јаже.. абе што да ви кажувам веќе. :$
     
  10. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Па, не сум нешто надарена јас :D ајде, си се тешам, имам 18 години, ваљда ќе ми поднараснат. Што значи, знаете дека купувам 70че, или евентуално 75че :)
    Обично купувам бели и црни. Купувам со корпи, и не многу скапи. До 250-300 денари. Е сега последни што ги купив се коска, 200 денари беа некаде, не се помрднати веќе некое време. А обично ми излегуваат жиците. Е, тоа многу ама мнооогу ме нервира. А инаку си имам во неколку бои, покрај црни и бели, црвени, розевки 2 пара...
     
  11. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Јас си купувам од пазар, порано беа 150 сеа 200 ги направиле :!: Најмногу бели и црни, со различни шарки или со не толку впечатливи чипки :wasntme: И многу често утињам бројче, очигледно сите им се различни, аман! А таму не сакам да ме мери пред сите, па ми лепат налепница и утредента идам да мењам |( Инаку јас имам средна големина на гради, али исто го имам проблемот што ми „искачаат“ од сите страни. Обавезно купувам со корпи, сум пробала и помало и поголемо бројче пак ми е исто. Помалото ми ги стиска и се напрчуваат ( :D ) , а поголемото па ми се изместува. Фактички ниеден не ми е таман! Скап градник до сега не сум купила, а мислам дека нема ни да купам во скоро време :sweat: Инаку жиците одма им ги вадам, не можам да ги истрпам ме бодат многу, а и плус еден доктор на мајка ми и препорача исклучиво градници без жици затоа што жиците многу стегаат и не ретко може масно ткивце да се створи под градите. Е сега без корпа нема шанси да купам, а сите со корпи се и со жици така да ми останува да ги вадам, добро држат и без жици ама многу побрзо се рашируваат, па почесто морам да купувам нови.
     
  12. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Во моментов носам ваков [​IMG] само е бел со розови точки :$ подарок од мојата најверна другарка за бдау :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. smajliX

    smajliX Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    29
    Јас носам од скапите, не дека сакам туку големи ми се другаркиве, а грбчето тесно, па на пазарче нема број за мене, 75 Е и Ф носам :tmi: . Порано од лиска купував, али 50е за прслук само по 4-5 имав. Скоро бев у странство таму се поефтинки, а богами и поубави од лиска, па се снабдив за периодов у сите бои. Пошто носам без корпи од лиска баш и не сум задоволна некако како свиснати ми ги правеа и ги спескуваа, ама немав друга опција голден поинт и интимисими не произведуваат Е корпа. :(
     
  14. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Градниците на Лиска се сон!
    Имам неколку пара и тие најмногу ги сакам. Толку се носени, перени, а немаат воопшто попуштено. И најмногу им ги сакам тие што немаат жици во нив, а сепак држат форма.
    Купувам и најобични, од 150-200 ден. ама тие многу брзо се кинат, попуштаат и им се вадат жиците. |(
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  15. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Дали се подобри поскапите градници од 1000 нагоре или ови е од 200-250 и дали овие поскапите имат многу добар пуш ап за подигнување на градите од обичните со пуш ап ? :)
     
  16. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека нема разлика .. . можеш да најдеш градници со добар пушап и за 300 денари , марката е скапа не квалитетот :D
     

    Прикачени фајлови:

    • gradi.jpg
      gradi.jpg
      Големина на фајлот:
      25 KB
      Прегледи:
      462
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Ако одбираш според изглед/дезен мислам дека и за 200 и за над 1000 можеш да најдеш фино парче. Ама ако ти е важен материјалот,потпората што ја дава градникот тогаш дефинитивно поскапите градници се подобар избор. Нема вадење жици, неудобност (секако ако одбереш модел што ти е точен и убаво ти стои) и долго траат.

    Имам Лиска градници од пред 2-3 години што се како нови. А,и даваат подобра форма на градите ,поубаво изгледаат.
     
  18. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Поскапите :rock:
    Се разбира доколку можеш да си дозволиш :) Имам на времето купувано Lisca,Sloggi ...и ден денес си го носам.Не им попуштаат ластиците од страна ,жицата си стои на место,нема во нивниот состав синтетика и ако има проткаена е со памук.Кога би имала нема да жалам пари за добар градник или гаќички.Кинескиве ме нервираат,ама кога нема подобри и тие поминуваат.
     
  19. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  20. RainDrop

    RainDrop Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    20
    Дали некоја од вас знае каде има градници корпа Д без пуш ап и потпунки, ама со достапна цена до 1000 денари? :)