Градници

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ana-sweet, 13 октомври 2011.

 1. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.828
  Допаѓања:
  1.469
  Најдов теми за долна облека општо,но посебна тема за градници немаше(барем јас колку што видов) па ако сум згрешила,слободно нека се избрише.. :?:
  Епа вака девојки:
  Какви градници носите(со корпи или без корпи)?
  Какви бои најчесто купувате?
  Дали купувате марки или од поевтините?
  Колку најмногу пари до сега сте дале за градник?
  Кој број на корпи носите?
  И имам уште едно прашање во врска со темава:кој градник е помал А75 или Б75?(можда малце е глупо прашањево али ај..) :lol: :* ако имате уште нешто да дополните во врска со прслучињата,слободно... :inlove:
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  А и Б е големина на корпа. Она 75 е обемот. Најправилни се тие бројчиња со поделби А, Б, Ц, Д корпа.
  Затоа некој со големи гради не мора да зима 90ка, ако е слаб може и 75 со корпа Д да земе. А 90ка корпата ќе е точна а обемот голем и ќе се крева нагоре градникот.
  Но не си фирми ги имаат овие поделби по корпа за жал.

  Јас сум слаба на темава, 80че :lol:
  Носам со корпи, потпунки јас си ги викам што поголеми толку подобри и поубаво лажирање :lol:
  Купувам ефтини најчесто, имам само 2-3 поскапи и тоа околу 1000 дал се. Не ми се дава пари за градник кога супер ми се и ефтиниве и бои и дезени различни мислам дека најмалку бел и црн купувам, тие се досадни. Еден од омилените ми е од Голден поинт со пуш ап ефект.
  Следно на список во to do листа ми е од Пикок едни интересни градници како полнети со гел. :wasntme:
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.832
  Пол:
  Женски
  Носам прслучиња со корпа, потпунки и јас ги викам, 80-че и јас. Ги сакам затоа што ги подигнуваат градите и изгледа дека имам поголеми гради, оние обичните прслучиња без потпунки ги носев само во текот на бременоста и лактацијата.
  Се сеќавам дека првиот градник што го купив беше бордо, со жици (фишбан) и со полу-потпунка. Подоцна ги открив градниците со целосна корпа и станаа мои верни другарки :lol: ...баш како што вика Росонерка-супер лажирање. ;)
  Што се однесува до боите имам и еднобојни и шаренки, со дезенче некакво, со ленти, со чипкичка итн., сакам интересни прслучиња.
  Не купувам марка, напротив купувам од ефтините...нејмногу што имам дадено за прслук се 400 ден. од една продавничка во ГТЦ за да после некое време исто такво прслуче видов и на тезгите на зелено пазарче и тоа за 150 ден., се прснав од смеење и ми идеше да си мавнав чврга.
  Сега имам едно бутикче кај мене во населба и од таму си земам за солидна ценичка од 200 ден. :)
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Најчесто црн или бел, градник со корпа, купувам од поефтините, но квалитетни до сега, не можам да се пожалам :D немам замерка во однос на тоа, 75 или евентуално 80, не ми е важно дали е марка или не, битно да е квалитетно,не купувам од тие со потпунки ( ова малку смешно ми звучи :D потпунки :D , но ги имам забележано) значи што имаат дополнителен дел, немам мали, но немам ни многу големи гради, таман :D па затоа уште такви да земам и бетер од силикони работава :tmi: :rofl: многу е :rofl: :rofl: :$
   
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.110
  Носам пуш ап градници, и претежно ги бирам по модел, а по боја гледам да имам што поразлични.

  Одамна се скарав со градниците купени од пазарче, од проста причина што многу брзо се шират ластиците, го губат обликот, излегуваат жиците...

  Не купувам често, но кога купувам гледам тоа да биде на попуст во Интимисими или Голден поинт, и не давам повеќе од 700 денари.

  Најсреќна сум кога одам во Солун, во ХМ има прекрасни моделчиња, а кога се на попуст се по 5-7 евра. И ептен сум задоволна од нив, стварно се квалитетни, нема шанси да те боцка жица негде, да ти се рашири по неколку перења или да избледи бојата на темните.
   
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Јас имам мали гради и сакам да носам градник со корпи и таков носам.... имам црни и бели претежно :)Ете неколку интересни градници :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Најчесто купувам градници со корпи, но без потполнки, бидејќи сметам дека големината на моите гради е доволна и одговара на мојата градба и висина. Не дека ќе ми се слоши ако ми се поголеми :P , ама сум забележала дека кога носам некој градник кој ми ги прави поголеми, некако ептен отскокнуваат и не изгледаат природно.
  Во однос на боите, сакам да си купувам во различни бои, но на крај најчесто завршувам со БЕЛ, црн или црвен :lol: Во план ми е сега еден виолетов да си купам, го меркам еден месец веќе :)
  Обично си купувам од една продавничка во Охрид каде цените се повеќе од пристапни, некои си 200-300 денари од градник, а квалитетот е прилично задоволителен, но некогаш купувам и од NBB, им нема смрт на тие градници. Еве овој го имам моментално од таа фирма:[​IMG] само што мојот е црн. Воедно тој е и најскапиот градник кој го поседувам, симболична цена од 400-500 денари ми се чини :?:
  Како што веќе кажав, мал број носам: Б80 :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.000
  Допаѓања:
  14.896
  Пол:
  Женски
  Јас имав малку проблем со изборот на градници, пред 5-6 години купував од Лиска и најскапиот ми беше 1500 ден. Од Дореми 1000, 700... ама неможев други од поевтините да си најдам носам 95ка, и стварно ми беше душман кога одев за прслук купувње. Сега си наоѓам поевтини 150 ден има сега и поголеми бројчиња ама без потпунки (корпести ама не полни, ме разбирате) ;) ама порано луѓе верувајте немаше поголеми бројчиња од ови поевтиниве, али сега гајле немам фала Богу :lol:
   
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  5.353
  Девојки, ми треба еден совет. :) Мака си мачам да си најдам градник што ќе ми одговара, те корпата не ми одговара те бројот зашто прилично сум слабичка и релативно ниска а имам големи гради. Па ако сакате да ми препорачате добри градници. Имам купувано од Триумф и ок се, ама јас сакам позатворени зашто вака од сите страни ми излегуваат :@ и ептен се нервирам. Купив еден од Сара, значи само Сара не Сара Фешн и онака океј држи ама еднаш го облеков и немате поима како смрдеше од внатрешноста. :x И уште нешто, никако не можам да си ги скротам градиве, а посебно при вежбање. Мислите да си купам спортски градник за вежбање, ама имам пробано од Лиска таков и прилично скап беше и таму сум скокала ко ментална у соблекувална :D да видам дали ќе држи и ништо. Неможам вака, се нервирам, уште еднаш кога фатив да скокам на јаже.. абе што да ви кажувам веќе. :$
   
 10. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
  Па, не сум нешто надарена јас :D ајде, си се тешам, имам 18 години, ваљда ќе ми поднараснат. Што значи, знаете дека купувам 70че, или евентуално 75че :)
  Обично купувам бели и црни. Купувам со корпи, и не многу скапи. До 250-300 денари. Е сега последни што ги купив се коска, 200 денари беа некаде, не се помрднати веќе некое време. А обично ми излегуваат жиците. Е, тоа многу ама мнооогу ме нервира. А инаку си имам во неколку бои, покрај црни и бели, црвени, розевки 2 пара...
   
 11. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Јас си купувам од пазар, порано беа 150 сеа 200 ги направиле :!: Најмногу бели и црни, со различни шарки или со не толку впечатливи чипки :wasntme: И многу често утињам бројче, очигледно сите им се различни, аман! А таму не сакам да ме мери пред сите, па ми лепат налепница и утредента идам да мењам |( Инаку јас имам средна големина на гради, али исто го имам проблемот што ми „искачаат“ од сите страни. Обавезно купувам со корпи, сум пробала и помало и поголемо бројче пак ми е исто. Помалото ми ги стиска и се напрчуваат ( :D ) , а поголемото па ми се изместува. Фактички ниеден не ми е таман! Скап градник до сега не сум купила, а мислам дека нема ни да купам во скоро време :sweat: Инаку жиците одма им ги вадам, не можам да ги истрпам ме бодат многу, а и плус еден доктор на мајка ми и препорача исклучиво градници без жици затоа што жиците многу стегаат и не ретко може масно ткивце да се створи под градите. Е сега без корпа нема шанси да купам, а сите со корпи се и со жици така да ми останува да ги вадам, добро држат и без жици ама многу побрзо се рашируваат, па почесто морам да купувам нови.
   
 12. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Во моментов носам ваков [​IMG] само е бел со розови точки :$ подарок од мојата најверна другарка за бдау :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smajliX

  smajliX Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  28
  Јас носам од скапите, не дека сакам туку големи ми се другаркиве, а грбчето тесно, па на пазарче нема број за мене, 75 Е и Ф носам :tmi: . Порано од лиска купував, али 50е за прслук само по 4-5 имав. Скоро бев у странство таму се поефтинки, а богами и поубави од лиска, па се снабдив за периодов у сите бои. Пошто носам без корпи од лиска баш и не сум задоволна некако како свиснати ми ги правеа и ги спескуваа, ама немав друга опција голден поинт и интимисими не произведуваат Е корпа. :(
   
 14. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.982
  Пол:
  Женски
  Градниците на Лиска се сон!
  Имам неколку пара и тие најмногу ги сакам. Толку се носени, перени, а немаат воопшто попуштено. И најмногу им ги сакам тие што немаат жици во нив, а сепак држат форма.
  Купувам и најобични, од 150-200 ден. ама тие многу брзо се кинат, попуштаат и им се вадат жиците. |(
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 15. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Дали се подобри поскапите градници од 1000 нагоре или ови е од 200-250 и дали овие поскапите имат многу добар пуш ап за подигнување на градите од обичните со пуш ап ? :)
   
 16. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека нема разлика .. . можеш да најдеш градници со добар пушап и за 300 денари , марката е скапа не квалитетот :D
   

  Прикачени фајлови:

  • gradi.jpg
   gradi.jpg
   Големина на фајлот:
   25 KB
   Прегледи:
   461
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.637
  Ако одбираш според изглед/дезен мислам дека и за 200 и за над 1000 можеш да најдеш фино парче. Ама ако ти е важен материјалот,потпората што ја дава градникот тогаш дефинитивно поскапите градници се подобар избор. Нема вадење жици, неудобност (секако ако одбереш модел што ти е точен и убаво ти стои) и долго траат.

  Имам Лиска градници од пред 2-3 години што се како нови. А,и даваат подобра форма на градите ,поубаво изгледаат.
   
 18. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.003
  Допаѓања:
  81.622
  Пол:
  Женски
  Поскапите :rock:
  Се разбира доколку можеш да си дозволиш :) Имам на времето купувано Lisca,Sloggi ...и ден денес си го носам.Не им попуштаат ластиците од страна ,жицата си стои на место,нема во нивниот состав синтетика и ако има проткаена е со памук.Кога би имала нема да жалам пари за добар градник или гаќички.Кинескиве ме нервираат,ама кога нема подобри и тие поминуваат.
   
 19. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  11.145
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 20. RainDrop

  RainDrop Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  20
  Дали некоја од вас знае каде има градници корпа Д без пуш ап и потпунки, ама со достапна цена до 1000 денари? :)