1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Градници

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ana-sweet, 13 октомври 2011.

  1. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Носам и поскапи и поевтини, и пазарски и марка. Имам и пуш ап и обични, ама мене се далеку поубави ваквите градници.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Многу поженствени се од пушапот и потпунките и градите изгледаат феноменално само во чипка. Некои пушап модели во продавница кога ќе ги допрам мислиш со цемент ги полнеле, страв ме фаќа од што се тврди и нездраво ми делуваат.
     
    На Lolo5, velesanka, EmGreen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    а од прилика колку пари се градниците од лиска да не се епетен скапи несакам за градник да дадам над 1000 инаку јас имам голем проблем со силиконските презрамки се купувам и се ми се расипуват сакам да ги стегнам повеќе и за 1 мин се опуштат и цели ќе се замотат дали е до презрамките или ? :D
     
  3. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Секогаш носам пуш ап градници, поради тоа што имам мали гради без пуш ап градник неможам.Со него ми се таман градите :D
     
  4. Sarah123

    Sarah123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    18
    значи носам градник 80 Б или Ц, обично црца или бела боја купувам, од golden point. многу се удобни и ми одговараат.

    [​IMG]
     
  5. teat

    teat Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    7
    да незнаете каде можам да најдам градник за на топ или корсет бидејќи несакам да ми се гледаат прекорамките,а и оние силиконски некако ме нервираат..
     
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    јас земав од елит, 600 денари ама со пушап, ептен е добар, има силикон на самата трака што оди позади на грбот и не мрда, вреди за парите, има бел крем и црн, и напред е рамен не се познава местото каде што се ставаат прерамките е ист ваков е
    [​IMG]
     
  7. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Имаш и на зелено пазарче,јас си имам купено,околу 200 денари беше.Ептен ми е погодено,исто е со силиконска трака, цврсто стои и воопшто не се поместува
     
  8. teat

    teat Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    7
    fala mnogu nevojki :)
     
  9. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Најскап ми е од NBB 500 ден а другите ги купувам по 150-200 ден имам мали гради и ретко да најдам соодветен градник и да скоро сите со push up ми се :)
     
  10. indelible

    indelible Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    81
    А со пуш ап е? :) И каде поточно? :wasntme:
     
  11. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    за почеток:
    мало освежување :lol:
    иначе јас си носам градници така кои не се дебели т.е. кои не се пуш-ап ама сеа сакам да си купам некој пуш-ап зошто??? од мерак!
    што се однесува до боите најчето црни,бели,крем боја,и ретко црвени
    иначе марки не купувам ќе си купам некое од 150-200 иначе сеа сакам да си купам од соравија во ГТЦ инало таму у соравија некои градници од викторија сикрет па да видам иначе најскапиот градник ми беше 350 денари ама си го изнаносев.
    Си носам 75 но пред да го пробам не купувам :!:
     

    Прикачени фајлови:

    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    го имам истиот :)
     
  14. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Кога треба да си купам градници ми е една од најтешките задачи ... носам 85 корпа ц , и ми е голем проблем да си најдам соодветен градник ... или ми даваат пушап или некој никакви, дури и не сакам да купувам, ама дека морам, и немам многу избор ;)
     
    На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
  15. renne

    renne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    19
    И јас ама мојот е бел.. :$ Утре одам да си купам црн (ако воопшто најдам некој како корсет што е.. :worried:
     
  16. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Си купив пред некој ден црн градник и се зачудив кога видов дека купив градник два броја помал од што сум носела. Сега на ред ми е да си купам уште еден ваков али бел :)
     
  17. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Градникот ми е еден од најважните делови од гардеробата. Градник кој лошо стои може да ја расипе и најсовршената комбинација. Пробување пред купување-задолжително.
    Никогаш не купувам од пазарските, лошо ми стојат, брзо се расипуваат. Од градникот барам да е практичен за одржување и ги избегнувам оние со чипки, нерамнини, кои под тенка блуза не стојат мазно. Последниве години ги купувам единствено во GOLDENPOINT и тоа од брендот SISI. Совршено ми одговараат, а ги купувам исклучиво на попуст.
    Еве го градникот од овој попуст. Чини прифатливи 900 денари. Корпата не е крута, а ептен убаво ги обликува градите
     

    Прикачени фајлови:

    • 6537.jpg
      6537.jpg
      Големина на фајлот:
      17,1 KB
      Прегледи:
      432
  18. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    прекрасни се :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. EmGreen

    EmGreen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    189
    Чуството во градник без корпи ми е бесценето. Удобно си е, се си е на место, меко си е, ако гушнеш некој нема да му направиш две дупки во торзо :P Е сега на поглед не се баш најзгодни. Повеќето изгледаат постарински, до некаде се чувствуваш како Е. Тејлор или М. Монро, освен ако не се оние целосно чипканите :D Чипканите ми се многу поженствени и по секси, а и градите изгледаат попривлечно во природна форма. Супер се за под некоја широка кошула или есенски кога си пооблечен па не се гледа многу обликот на градникот. (инаку не мислам на спортски градници)
    За секој ден, обично си носам со корпи ама без потполнки, избегнувам пуш ап. Нема некоја посебна причина, поудобно ми е во "нормален" градник. Не дека имам некои големи гради, баш напротив :D Е сега ако маичката или фустанот (или приликата :wasntme: ) си бара и некое солидно деколте - зашто да не :angel:

    Купувам поевтини градници, солидни ми се цените, можам да си дозволам повеќе, а и доста ми издржуваат. Околу 150 - 200 - 300. Досега немам фрлено парички на некој поскап, за натака незнам... Најчесто носам стандарди црн, бел и кремаст, ама знае да влета и по некој во боја.

    Ако нешто ми смета кај градниците тоа се силиконски прерамки. Запотуваат, обрежуваат и немаат поента (пак се гледаат) |(

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На Lolo5 и Rose96 им се допаѓа ова.
  20. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Баш вчера приметив дека продавницата каде што се продаваа аутлет производите на Викториас сикрет е затворена. Знае некој дали е префрлена некаде или? Како и да е, беа прескапи, а моделите не беа аутлет, туку ретро (да не речам библија). :^)