1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Градници

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ana-sweet, 13 октомври 2011.

  1. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    мислиш за во соравија продавницата во трговски ??
     
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    да, вчера поминав од таму, затворена беше и испразнета
     
    На Special.Someone му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    тетка ми работи таму ќе ја прашам и ќе ви кажам :)
    ај да не бидам офф. еве слики од какви градници сакам и сигурно ќе сватите дека сакам со различни дезени и триста дрангалашки :lol:
    пс.да си кажам јас интересна случка додека си купував сеа скоро градник.
    идам таму и барам прслук но не на нбб туку некои пуш-ап и она ми нуди таму некои од картон и ми вика само овој бидејќи она нема со што да го пополни...и кога го слушнав ова ми идеше да и го бутнам прслукот во уста
    и после идеме кај сара фешн кај рекорд и купувам 85 и ми идеше да и се вратам на таа со картоните т.е. прслуците и да ми ги даде сите 85-ки за безпари
    да си се пофалам (ми пораснале близначките :lol: ) од 75-ка на 85-ка :rofl: :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • V345666.jpg
      V345666.jpg
      Големина на фајлот:
      51,9 KB
      Прегледи:
      583
    • candice-swanepoel-010.jpg
      candice-swanepoel-010.jpg
      Големина на фајлот:
      164,9 KB
      Прегледи:
      583
    • V332725.jpg
      V332725.jpg
      Големина на фајлот:
      67,2 KB
      Прегледи:
      583
    • V344966.jpg
      V344966.jpg
      Големина на фајлот:
      48,4 KB
      Прегледи:
      584
    • V324793.jpg
      V324793.jpg
      Големина на фајлот:
      59,8 KB
      Прегледи:
      584
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    ^ 75ка и 85ка означува обем на гради, т.е. целокупната ширина од напред до позади. Б, Ц, Д означува големина на корпата т.е. градата. Што не значи дека не ти пораснале ;)
     
  5. RainDrop

    RainDrop Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    20
    мислам дека 75 и 85 е обемот под градите а А Б Ц или Д е разликата помеѓу обемот на градите и обемот под градите
     
  6. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
  7. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Јас сум си обдарена цура, 90 Д ама нема бре кај нас од кај да се купи нешто интересно мамето нивно.

    Мајка ми е верна на Лиска и кога земав прв пат ми купи од таму. На крај врти сучи пак таму се враќаме затоа што квалитетот е неоспорен. Ама мене ме нервира што немаат некои интересни шарени, со точкици со чуда, и се на црн и бел прслук паѓам. Имам еден и од Триумф, ама тој изгледа убаво само ако седиш мирна. Било какво движење и ојде цура вон корпа. Последен пат кога бев тука ме напна тоа продавачката. Почна да ми вади едни цели со чипка, црни и проѕирни. Срам ми беше да излезам од соблекувална, а ја не сум од срамежливите.

    Некој совет каде може да се најде поголемо бројче, освен Лиска и Триумф??
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    Јас искрено само Лиска. Имам 4 градници кои ги земав од таму и верувајте само нив ги носам. Чувството е како да немаш градник, мислам во позитивна смисла. :D Се е средено, се е на место, плус и убаво изгледаат близначкиве мој.
    За помали корпи верувам дека може да се носат поефтини градници од на пазар, пошо не треба којзнае колкава потпора ( без навреда, и мене пред да ми пораснат користев такви, сега нема шанси, како прво бројче нема никаде, во Пенти пред еден месец немаа величина Д :^) )
     
  9. ane.d

    ane.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Женски дај кажете каков градник да си купам ама од битола смачено ми е да користам градници од по тезгите од само ми се вадат жиците и само крпам,ми се даваат пари до кај 600ден ама да се стварно квалитетни е сега колку има квалитетни за 600ден појма немам ама дај кажете некој ако имате искуство
     
  10. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Носам градници без корпи ми ги прават шпицести градите носам 75 ка и ги имам скоро сите бои црн,бел, кафен,крем,црвен,тегет,плав,розев,зелен итн иначе што се однесува до цена имам 2 градници купено од Лиска и многу сум задоволна но купувам и поефтини од 150 ден има на зелено пазарче преубави моделчиња.
     
  11. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Толку години носам градници, а првпат си купив градник минатата Нова година, и тоа бев со тетка ми во продавница и ми вика одбери си јас честам.
    Другите сите ми ги испраќа тетка ми од некоја си нивна таму конфекција или фирма што и да е во Германија. :)
    Никогаш до сега ми нема утнато бројче, и благодарение на неа ги имам сите дизајни и бои. :P
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Како одат бројките на градниците? Не ми е баш јасно, или пак сестриве мајтап си играат со мене. :lol:
    75Б ми е премал, а 85Б преголем. :tmi:
    Да не треба да земам 75Ц !? :?:
    Ич не се снаоѓам. :D
     
  13. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    [​IMG]
    Ваков носам,другите не ми се баш згодни :talk:
     
  14. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Секакви имам али најчесто бели...
    па за долна облека највежен ми е материјалот......
    е ова за боројот не знам... :)
     
  15. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Најбитен е бројот на градникот. Ако носите погрешен број може да направи и стомакот дури поголем да ви изгледа, и градите лошо изгледаат некако како изкривени, не доволно подигнати што знам :lol: имаше една страна каде што пишува како точно се пресметува бројот на градникот :)
    јас 80ка корпа Б носам :)

    А за боите и дезените, најразлични имам од чипкани до најобични памучни :D
     
  16. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Jaс носам со корпи,и најчесто купувам сива или црна боја.Земам од поевтините,ми одговараат и тие.А носам 85 Б.:)
     
  17. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Мишела мислам дека бројката е всушност обемот, а буквата ја означува големината на корпата.
    Инаку, во последно време почнав да носам без корпи. На Грација се, 500 денари е еден, ама совршено ми одговараат. Еве скоро една година имам два, и конче не им испаднало, а константно се на вриење. Не ги менувам за ништо.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Носам градници со корпи, ама без потполнки.
    Најчесто купувам црни и бели, но имам и во други бои - сив, кремов, и најчесто се памучни и со чипка.
    За бројот, обично носам 75, но понекогаш ми одговараат и 70 и 80, зависи од градникот. За буквите не знам :$ .
    Досега сите што ги имам купено се поефтини, 150-200 денари, и не знам од кога се канам да си купам некој поскап градник (демек за поквалитетен) ама никако да дојде тој ден, де немам доволно пари, де ќе купам некој поевтин и така.
    Инаку, претпочитам да пробам повеќе модели пред да купам некој и гледам да се со повисока горна линија на корпата за да не ми излегуваат градите. Ги перам на рака за да не им излезат жиците ако ги ставам во машина, ама џабе, пак излегуваат после некое време носење.
     
  19. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.082
    Мразам градници со пуш-ап полни сунѓер, не практични се во мојот гардеробер.
    Инаку носам 80Б, а последните 2 години купувам само balconette градник, дури ни гугл не знаеше да ми го преведе.
    Во главно вакви корпи највеќе ми одговараат, не сум пробала градник без потполнки некако си мислам ќе ми ѕирка нешто :D Ама би си купила, ме замисливте сега :)
    Фирма не бирам, битен ми е моделот да ми лежи добро и да не се распадне од 2 перења. Имам неколку од NBB, имам купувано од H&M, па дури и од New Yorker.
    Сакам бои, дезени, разиграни, ама имам и црн и бел- основна потреба се.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.293
    Допаѓања:
    16.696
    Jaс носам ваков врз обичен прслук