Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Граматика на Македонскиот јазик

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Beauty161, 11 мај 2012.

 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Значи вака навистина се двоумев каде да ја отворам темава и ако не е на соодветното место преместете ја или ако е дупла клуч :) :tmi:

  Инаку темава ја отворив за да прашуваме било какви работи поврзани со граматиката.

  Ако некој има некое прашање може овде да го постави ! :!: :D
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  20.230
  Допаѓања:
  177.950
  Пол:
  Женски
  Имаш тема за правопис, или пак сакаш конкретно да ја разработуваш целата граматика?
  Инаку, од старт имаш грешка - во насловот. Македонски како придавка се пишува со мала буква ;)