1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Графички дизајнер

Дискусија во 'Барање работа' започната од *Ива, 4 февруари 2018.

 1. *Ива

  *Ива Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Ајде да позборуваме малку за работата како графички дизајнер. Колкави се можностите за зсработка од ова во Македонија? На кој начин може да се заработи? Дали се корисни курсевите по графички дизајн? Кој програм треба да го имаме и колку чини?
  Има многу интернет страници на кои може да се постави свој дизајн на лого и да се продава, но колку може да се заработи од тоа?
  Ајде дечки споделете искуства :)
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.448
  Допаѓања:
  20.853
  Пол:
  Женски
  Братучед ми е графички дизајнер, посетуваше разноразни курсеви и смени до сега 2 работни места.Први работеше во NextSense ама не беше задоволен бидејќи не ценат.Секаде почетна плата мислам е 15,000.
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.085
  Допаѓања:
  7.618
  Дали ова е тешко да се научи и дали плаќаат? Видов некои курсеви онлајн се вртеа реклами за графички дизајн. Инаку, имам братучетка, меѓу другото како дел од обврските работи и графички дизајн, но зема минималец, и едвај ја пријавија по 6 години хонорарно работење.