1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гребатори!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 14 јули 2010.

  1. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Абе тоа е човекот...кога другиот јаде секогаш изгледа слатко. Не дека ми се јаде, ама стрв ме фати. Чепни од овој, чепни од оној и зошто да си купуваш :rofl: :rofl: :rofl: . Смрт ми е тоа, мене не ми стигнува едно пакетче, а не пак некој нон стоп да брка во него со раката. Подобро пари ќе ти дадам купи си отколку да ми џапаш цело време по ќесето. Јас не сум пушач, ама да сум тешко дека некој ќе може така да се гребе, па 50 денари се пари бре.... Исто ме нервира и за орбит мастиките, имам другарка, за неа тие биле луксуз, никогаш не купува, ама да те види како џвакаш - Имаш и за мене едно? :@ :@ И мораш да почнеш скришно да земаш, оти недај боже ако и префрлиш нешто одма лутки, па префрлања... Аман од такви луѓе
     
  2. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Ќути за тоа мастките. Не дај Боже да извадиш у клас. Нема да ти останат. Пушат цигари па бараат мастики. Па ако имаат пари за цигари, за 5 ден можат да си купат мастика. А за тоа земање јадење мн мразам да ми брцкаат у пакетчето. Идат у WC раце не си мијат, факаат кваки, клупи, у автобус едно друго па ке ми брцаат у јадењето. Бљак :puke: . Ке ми се одмили и јадење и се :wasntme:
     
  3. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    imav bliska koleska (da ne recam ne prijavena cimerka) duri bev na faks! GOspogicata se grebese za se,ama bas za se...
    ne plakase za stan, ne plakase za taksi, ne kupuvase cigari, ne davase pari za jadenje! ma po nervi mi lazese...
    zabelezuvav ogromna lakomost kaj nea! osobeno koga stanuvase zbor za hrana... Na pocetokot se sramev da pokazam pred drugite cimerki deka taa nejzina ,,natprosecna inteligencija,, mi smeta...ama koga veke pretera site otvorivme usta i na nekoj nacin i pokazavme deka treba i taa da se mesa vo nasite smetki a ne samo da koristi! za zal do nea nisto ne dopirase! se pravese deka ne svaka i taka si terase 5 godini!
    sum protiv takvite luge grebatori, ama skoro nikogas nemam hrabrost da im kazam deka ne cinat nivnite postapki! |(
     
  4. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    и јас се ставам во ист кош како и вие,моја соученичка 4 години во средно се гребеше од сите цигари,јадење,кафиња(највише од мене јас бев најжалозлива)ок сваќам од друг град си дојдена да учиш ,твоите немаат дволно пари,али и мене парите не ми паѓаат од небо,ај 1 ај 2 пати али 4 години и секогаш во неа имаше цигари а се гребеше од мене,и еднаш на шала и реков дај ма една цигара не биди стипса и она као у стил ауууу не можам тие ми се за дома а така ли викам ок да знам и јас како понатаму со тебе,4 години ја имам частено кафе она еднаш не рекла ај јас тебе да те почастам не сум користољубива но може барем едно фала да каже што сум и плаќала кафиња,јадење и цигари или можела барем коа нејзините ќе и пратеа пари да каже еј имам пари ај да идеме на кафе јас сигурно немаша да дозволам она да ме части но начинот е мн битен
     
  5. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Комплетно ги разбирам сите што дискутираат на оваа тема.Гребаторите се страшна работа, посебно тешки ситуации се оние кога си на одмор со такви луѓе... :worried: Незнам дали тоа што се такви се должи на домашното воспитување или едноставно се раѓаат такви? ! Тоа со одморот, превозот и јадењето ме потсети на истата колешка која пред малку ја зборував, која го користеше мојот пост пејд за сметка на нејзиниот.Е таа беше иста - само среќа моја јас на одмор со такви не идев. Она за излегување навечер ме тераше пешки да идеме по -30 степени за да не плаќаме такси.Одевме во локали каде она имаше познати кои ќе ја частат, во спротивно пиеше само кисела вода (тоа е најевтино), родителите и даваа џепарлак а таа за ништо не го трошеше, идеше пешки на факс, не јадеше ништо, и на крај на школување она во џебот имаше луѓе скоро 500 евра заштедено, и отиде си купи гардероба (барем да беше нешто екстра) и си уживаше. :puke:
     
  6. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Мислам дека многу од луѓето во нашата ни државичка се гребатори. Многупати се прашувам дали немаштијата ги тера на такво понашање или тоа е во гените?
    Нели сите викате демек ја знам дека има пари а така прави - ама колку луѓе има средени, дотерани глумат лудило а немаат пари за лек. Ќе ви кажам конкретен пример за една моја позната личност се занесува демек овој каков е облечен а таа демек носи марка или се фарба со скапа фарба, користи скапа козметика а и праќаат 500ден за цела недела живот (студира во друг град). Мене не би ми сметало тоа ако не ги омалуважува другите а таа се гребе од цимерките за интернет, за книги па дури и за шеќер бе :o ! Стално демек ме мрзи да одам до банкомат и сл, се некои фини изговори. Мисли дека ги лаже луѓето а сама се лаже. Кој парадокс е тоа.

    И ме нервираат луѓе што си купуваат алишта или цигари со сите пари што им се пуштени за живот (студенти) - остануваат без скршен денар и после се гребат за се (ова една моја цимерка) После леле колку убаво јадење си направила, ќе си ставам малку ако ли? И тоа се повторува постојано. Ме нервираат такви луЃе, па добро јас нејќам ли да си купам нешто- сигурно повеќе сакам да си купам млеко за тело отколку Доместос да купувам за чистење :@ .

    А посебно неможам да ги сфатам оние што стварно имаат пари а си ја мачат душата и штедат, незнам што да кажам за нив.

    Ама не се глупави тие луѓе, такви се прават- глупи сме ние што ги толерираме.

    Јас никогаш нема да бидам гребатор бидејќи имам нешто што се вика осет и срам - карактеристики што ги немаат гребаторите.
     
    На Isidora-Veles му/ѝ се допаѓа ова.
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.129
    Допаѓања:
    88.355
    Пол:
    Женски
    Ги имам многу и порано многу попуштав и давав се, но сега се опаметив и ќе си бидам себична, барем за тие што сакаат да земат, но не и да дадат.
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Е и јас имав една ваква школска. Супер е девојчево, ама (не дека нема пари да си купи, али до човекот е тоа) ако те видеше дека јадеш нешто, одма ти зема, не те ни прашува. И што вика Лолипоп, земи од еден, земи од друг, ќе се најаде. :lol:
     
  9. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Аууу страшно ме нервираат . Многу ги има таквите :x Како што тераат 100 години ке живеат :D Ни срам , ни перде ...
     
  10. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Потполно ве разбирам за овој вид на луѓе.Само штета што не се вид во изумирање,туку вид во подем :@ Имам една школска која обожава да се гребе,ама буквално за се.Глупо е тоа што ја знам девојкава има повеќе пари од мене,а се гребе постојано.Значи типкава кога сме втора смена на школо си оди пред школо на кафиња и сл. и после нема пари за храна.И купи јас нешто за јадење оп еве ја дошла со истиот муабет секогаш дај ми малку да земам не биди скржава.Абе душава ме болеше што јас ни сум била пред тоа ни на кафе ни никаде и плус мртва гладна ако сум и таа да ми ја изеде пола паковка со смоки или цел сок да ми го испие,а јас дехидрирана.И мисли мисли што да и направам и ми текна.Почнав и јас така да и правам кога ќе ја видев со храна в рака и тоа цел месец така-не дека не ми беше срам ама да и дојде памет.И после околу еден месец што е зборот бегаше ко попарена од мене :D И фала му на Господ престана да ми се гребе и јас не останував ни гладна ни жедна :rofl:
     
  11. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    и јас имам таква една другарка , ама тоа претеризам бре :@ не само за јадење се живо ќе ти побара ...па и на училиште, и на тренинзи спас нема од неа |( сите парфеми и антипреспиранти ми ги испрска, а ми текнува еднаш она земала и го крие да не и побара некој :D абе мизерија...
    а за храна да не зборувам што и да земеш пола ти отиде, еднаш држам диета си купувам две јаболки наутро требаше да изедам ми вика дај ми ја едната не биди скржава , а јас цел ден ќе бидам гладна на школо :x
    и не само тоа ќе земе нешто , ќе ти го врати како и да е за година две, ептен да се немало срам

    Ама помина таа коа толерирав такви , веќе црвено светло за типовите како неа доста беше :)
     
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    па не знаете во што свет живеам јас .. :@
    пази ова повеќето од мојот клас стигнаа дотаму што не си купуваат влошки и за тоа се гребат :fubar:
    разбирам океј на сите ни се десило неочекувано да добиеме па да се позајмиш од некаде али секој ден од циклусот ма дај ти се молам
    за алишта да не праиме муабет ми иде да се расплачам кога ќе ми текне колку пати сум била на работ да не излезам петок навечер само зашто сум се сожалила за некој и сум им позајмила и сега јас немам што да облечам и немојте да мислите сека сум крајно безобразна ама едно е да побараш еднаш двапати ..а друго е секој ден некогаш два пати денот само шетаат по бутици и едвај чекаат некоја да си купи нешто ново за тие да се прцкаат низ град , врв на се беше кога еднаш на другарка ми и позајмив шорцеви и две недели покасно и ги побарав да ми ги врати и ми вика што ќе ти се бре па очигледно сакам да ги носам и кажав ми вели а јас што милиш да носам сабота кога ќе излезам со филип .. |( :@ не ми ги врати ..пушач не сум не се ни тие кога нема кој да им даде цигари а каде има чад таму има и друштво една цигара ја тргаат едно 20 души да не ви се веруе , душевна храна им е кога некој ќе изваде парфем било машки или женски - тогаш мора да се прошета низ смрдените мишки на цел клас ( да пошто не се трошат на антипреспирант ) и да се врати кај сопственикот , истото важи за кармините и сјајчињата , на голем одмор повеќето од нив се на диета СО НИШТО но кога ќе ме видат со тост во раце не размислуваат 2 пати за да ја прекршат си викаат ајде стигна црвен крст со јадењето
    а од друга страна изиграваат јаки типки кои се со кренат нос и тешки пуфли кои идат на кафе 100 пати на ден во елитни кафичи а народот не знае дека работата стигна до таму што се случува да кројат планови која од нив да се потисне со обезбедувањето на врата или шанкерот за да добијат бесплатна пијачка/ влез
     
  13. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Чиста вистина! Ова само кај нас го има!.......
     
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Е сето ова е резултат на овој материјален свет!
     
  15. Iva-Sliva

    Iva-Sliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    45
    Аууууф многу мразам такви луѓе...нажалост премногу често ги среќавам... :@
     
  16. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.650
    Пол:
    Женски
    уф!
    да не почнам сеа да кажувам непријатни работи,но премногу мразам едно девојче,што од тоа "г-зо лижење" вака така си помина 5,00 а не е за тој успех!значи еве пример ви кажувам, БАЗЕН - го пишува -БАЗЕНТ ,ЗНАМ! -го пишува со 2 а ( знам дека на секој му се случува печатна грешка некогаш, но ова секој пат се случува значи не е печатна грешка)

    по цели години ја гледам како збори -Професорке добри сте, нешто да не ви треба , креда , сунѓер..
    Некогаш ми доага да и ја искубам таа плава коса и да ја исечкам на 1000000 парчиња!
    хаха :D :D
     
  17. Iva-Sliva

    Iva-Sliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    45

    хахахаааа да знаеш колку има такви ехеееее... бљак се :rofl:
     
  18. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    леле и кај нас има еден таков во класот :@ неможам да го поднесам .... професорке ова она , најдобра сте од сите бла бла бла |( на крајот без ич труд оценки :x
     
  19. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Гребаторите-хиени. Не му е гајле од кој како, кога позајмуваат(во наводници) и земаат. ЈАс искрено за се можам да премолчам и да дадам ама многу мразам кога ми бараат било какво јадење. Па боже мој, ако сакам да ти дадам( и ако е за давање нештото, не можам да ти дадам од тостот да гризнеш кога ми е гнас) сама ќе те почестам, ако не ич не ми барај :fubar: Секаде ги има и секакви луѓе бре(најомилена реченица ми стана оваа :D ) А сум била во ситуација да не сум земала пари од дома, сум заборавила и слично, па не сум умрела од глад, ама никад не сум побарала. И да ме нудат одбивам.
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.494
    Пол:
    Женски
    Јас најчесто што сум приметила е дека се гребат за цигари. Ама она константно леле останав без цигара ај дај ми една и на крај отиде цела кутија. Само ми се жалат другарките на некои личности што ова им се случува цело време. Инаку што знам...Не сум приметила нешто посебно. Со другарките ако некоја нема пари се крпиме сите.