1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гревот на нејзината мајка (Greh njene majke)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од girl.9, 22 ноември 2012.

 1. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  [​IMG]
  Наскоро нова српска серија на сител. :)
  На кратко нешто за серијата
  Еден непознат човек ќе киднапира погрешна девојка додека била во бањата. Мајка и ќе мисли дека се удавила и од тага ќе се фрли во езерото. Кога тој ќе ја пушти таа ќе се врати и ќе дознае дека мајка и е мртва...
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Не баш
  Тој ја зема вистинската девојка и не од бањата туку покрај една река кај која одат да се капат ;)
  А зошто е вистинска ќе видиш понатаму :)
   
  На anngelique и meU им се допаѓа ова.
 3. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Тетка ми кога беа дојдени од Србија кај нас на интернет ја гледаа серијата ама не ми се виде нешто интересна.Тие беа заразени со неа..А иначе таа што е во главна улога глумеше во Пари или живот :) :)
   
 4. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  Можи да сум грешка. Така разбрав на рекламите. Сепак фала за исправката :*
   
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.031
  Нема дело од Миријам за кое е направена серија а да не сум го гледала. Преубави ми се.
  Ranjeni orao, Greh njene mama, Nepobedivo srce....
  Купив и книга, Девојката со зелени очи, не сум ја прочитала, зошто сериите ми се многу убави, реално направени, а и глумците се одлични. Во сите серии, направени според нејзин роман се истите глумци, а машката главна е еден ист, Иван Босиљчич :inlove: :lol:
  Се надевам дека и за To je bilo jedne noci na Jadranu ке направат некоја серија :)

  Само да додадам дека попрво би ги гледала српските серии него турските и дефинитивно ми се допаѓа што ги откупиле.
   
  На babyblond, MaggieTatum, girl1985 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
 7. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  А кажаа ли кога започнува???Оти сакам да почнам да ја гледам :)
   
 8. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  Кажаа наскоро, па сигурно за една недела :) или пак како на Ангели да не направат дури в лето да ја дадат :lol: :lol:
   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  Филмовиве на база на книгите од Мир Јам многу ми ги фалеа, ама се разочарав, содржината ми нема нешто кое би ми го задржало вниманието...ај белким оваа ќе биде подобрa...
   
 10. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Мајками ми има кажувано дека кога била во тинејџерските години,скоро секоја девојка ги читала книгие на Миријам и секоја била посебна на свој начин...така да едвај го чекам филмот да започне и планирам редовно да го гледам :D
   
 11. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  А јас сакам да направат серија за U sloveneckim gorama ама малку да се потсменат глумците ;) вака дојдоја многу еднолични серииве и ако се различни содршини ама глумците само ротираат од главно до споредна,треба малку да шарнат со некој нов лик :)
   
 12. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Од вечерва почнува во 21.00 :)
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Ја гледав пред две години на интернет. Убава серија. До последната епизода е неизвесно што и како ќе се случува :)
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 14. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  876
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Ја имам читано книгата и преубава е содржината. Се надевам и серијата ја направиле иста. :)
  Забравив вечерва да ја гледам, знаете кога има реприза?
   
 15. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  првата епизода ја гледав и интересна ми беше, така да сега и оваа серија ќе си ја гледам
   
 16. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Интересна е вчера ја фатив првата епизода..Ама не ми е јасно зошто татко и на Неда го избрка тој младичот што дојде кај него???
   
 17. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  641
  Допаѓања:
  1.059
  Пол:
  Женски
  Тој дојде да ја побара раката на ќерка му. Ама кога му го кажа името на вујко му, Светислав мислам дека беше тој веднаш се сети кој е и затоа го избрка.
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Супер е .
  А само во Сабота е??
   
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Јас ја симнав денеска од piratebay ги има сите епизоди, бидејќи многу ми е глуп терминот на сител за да ја гледам, а и вака ќе можам секој ден да ја гледам :)
   
 20. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  мислам дека само во сабота и недела ќе игра :)