1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гревот на нејзината мајка (Greh njene majke)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од girl.9, 22 ноември 2012.

  1. Gaga93

    Gaga93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Ма оваа не е ништо.. има уште многу моменти кои ке те додирнат и тоа повеќе него во оваа епизода.. барем јас мислам така :$ :D
     
  2. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Ајде денеска ке гледаме..
     
  3. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Ќе го гледаме после...
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав вчера...а веќе со години ја имам во компјутер а не ми текнало да ја пуштам. :lol:
    Убава серија...релаксирачка. Искрено и солзички малку ми потекоа на крај :$
     
  5. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Серијава е преубава....
     
  6. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    премногу добра серија :)
     
  7. inna89

    inna89 Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    Преубава е серијава ! :)
     
  8. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    Ја гледам серијава,убава е а и не е многу долга 15 епизоди кажаа дека има,мислам така слушнав :?:
     
  9. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Девојки ај некоја од вас што ја има гледано серијата ако сака накратко да ми опише што ќе се случува и како ќе заврши? :) Ви благодарам :)
     
  10. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Филмов го ѕиркам од време на време само заради згодните актери. :wasntme:
    Незнам зошто ама одсекогаш сум била слаба на Иван и Војин,многу се шармантни,особено вториот кога ќе го видам...има нешто во неговите очи... :wasntme:
    Инаку филм како филм не ми се допаѓа многу.
    [​IMG]
    [​IMG]-Совршен пар се со жена му. :clap:
     
    На Filiposka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.478
    Допаѓања:
    5.790
    Пол:
    Женски
    Не можев да ја дочекам на сител па си ја најдов на интернет серијава. Има 18 епизоди и има мнооогу убав крај, дури си заплакав малку :)
     
  12. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Неда е надежна девојка за мажачка се додека татко и е жив,но од кога ќе се случи самоубиството сето тоа останува зад неа затоа што татко е пропаднал и тие со мајка е остануваат без ништо.Почнуваат да го живееат животот повторно во куќа од дедо и кој и ја оставил на Неда и полека се привикнуваат на новиот живот.Нејзината кума ги носи со неа на село нешто како налик на одмор бидејќи немо=ат да си дозволат вистински одмор,а таму ќе се случи киднапирањето на Неда од страна на Бојан кој мора да се ожени со Неда за да може да го добие по тестамент тоа што му следува него и на неговите брат и сестри од вујко им.Вујко му е човекот што мајка е на Неда го сакала во младоста ама не се омажила за него заради богатсвото кое го имал нејзиниот татко и тој на нивниот меден месец ги следи и ќе се обиде да се самоубие заради мајка е од Неда.Тогаш таа му признава на мажот е кој е тој човек и тој на некој начин цел живот ќе ја презира заради тоа и ќе и биде неверен.По многу години додека е Неда во конзерваториум таа пак ќе се сретне со првата љубов и ќе му кажува каков неубав живот има ама дека го живее заради Неда.И затоа тој одлучува да го спои неговиот внук со Неда и го задолжува со тоа дека богатството ќе остани за него ако му е Неда жена.Бојан ќе појде кај татко е од Неда за да ја побара од него за жена ама кога ќе му кажи кој му бил вујко тој ќе го избрка и после тоа се случува самоубиството на татко е и тој ќе биде принуден да ја киднапира за да се венчаат тајно и ќе и каже дека по една година кога ќе дојде да се разведат ќе и кажи зошто го направил тоа на тој начин.Ама се случува и самоубиство на мајка е која ќе мисли дека Неда се удавила и таа ќе скокне по неа и после тоа следи тежок живот на Неда.По многу сменети места на живеења Неда конечно ќе му влези во траг на Бојан и ќе појде во неговото село ама со сменет изглед и скриен идентитет.Ама сум се запишувала :lol: серијава е многу интересна ќе ти пуштам и линк каде ќе можиш да ја изгдледаш на брзинка ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=Rj_GO-XEbcM
     
    На Arianna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Леле фала ти многу, ама сум те измачила :( Ја загледав сега малку и ми се виде интересна, ама пуста љубопитност кој е гревот и што ќе се случува :D ФАЛА ТИ НАЈМНОГУ :inlove:
     
  14. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    А нема реприза од серијава? Сакав да погледнам ама проверив на сајтот и не ми одговара терминот. И Ранетиот орел ја погледнував чат-пат кога ќе имав време, темата не ми беше нешто интересна, ама ми се допаѓаа костимографијата и амбиентот. Затоа сакав и оваа да ја ѕирнам ама не знам кога и дали има репризи.
     
  15. Ana.Jones

    Ana.Jones Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    1.124
    Во кој термин се дава серијава? Гледав пред некој ден и ми се виде интересна, а не гледам често телевизија. Би ви била благодарна доколку ми кажете каде се дава, или пак линк од торент да си ја симнам. Ако има, де. :)
     
  16. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Во сабота и недела во 21:00. :)
     
    На Ana.Jones му/ѝ се допаѓа ова.
  17. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Многу убава серија навистина ;)
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Мене бавна ми се виде, а и со сериите на тв никогаш не запазувам термин, па си ги свртев последните две епизоди и завршив работа :D
     
  19. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Серијата е преубава, сцените, облеката, актерите, глумата ... само Неда ми е грда !!!
    Не знам зошто толку ја форсираат „Јао Недо шта си лјепа“...Тело може има ама фаца нема !!!
     
  20. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    :D Тоа и го викаат затоа што и во книгата тоа цело време преовладува Колку е убава,како е нежна итн.
    И кога ќе читаш имаш впечаток дека тааа е најубавата жена на свет :lol: ........е сега мене не дека Неда ми е неубава,има убави црти многу е нежна итн,ама ме нервира што цело време е како вкочанета,дали таква треба да и биде глумата или не незнам ама цело време е некако вештачка.