1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грепки на среќа

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ludoto19, 3 август 2010.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.408
  :D дали гребете од овие грепкиве? ја сеа си купив 3 од тие златни тркала и во сите 3 ми се падна по 30 денари, т.е си ги вратив парите, а во таа од 50 изгубив :envy: ме интересира ваши искуства? :lol:
   
 2. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.560
  Допаѓања:
  6.163
  Пол:
  Женски
  Ау неее.....не памтам некогаш да сум купила грепка.Преголем скептик сум за на тој начин да си ја испробувам среќата.Не сега дека во никоја од игрите на среќа да не верувам,ама па во грепкиве некако најмалку.Гребам само картици за телефон. ;)
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
  Сум гребела ама ретко порано. И нормално дека не ми се падна ништо. Мене на кафе не ми се паѓа 50ден. пак не на грепка :|
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.408
  хаахаха, мене баш на кафе ми се паѓа стандард 50 денари :D ама еве зависна станав од грепкиве, сеа ке го пратам тато да ми земе 3 со тие пари со ми се паднаа :$ и си викам, подобро да ги трошам парите(ситни пари) на грепки, него ли на јадење шо ке ме здебели лол.... :lol:
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  Немам многу среќа во наградните игри или грепките. Добро, ми се има паднато неколку пати 50 денари на кафе, или сум фатила на спортска три-четири пати, ама ситно :(
   
 6. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  273
  Imam mnogu sreka so grepki i skoro sekogas dobivam,tripati mi se pagjale po 500 denari,a skoro nikogas nekoja nedobitna,ama zboram za pred 3-4 godini,sega ne sum kupila,imam i onaka srekja vo naoganje pari,stalno si naogjam na ulica :) a nemam ic srekja na sportska,nikogas ne sum dobila nisto...
   
 7. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  503
  Јас сум најголем баксуз... не сум добила ништо ни на грепки, ни на спорткска, ни на бинго, ни на лото... имам играно и губено, сега веќе се откажав. :)
   
 8. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  11
  Не ги сакма многу овие игри на среќа и немам купено грпка ниту имам играно некоја игра на среќа многу одамна,понекогаш сум добивала по нешто ама ретко.Е да ова ке го заборавев последен пат играв лото сега новото што е(а немав играно може 3-4 год.) и добив 4-ка само си ги вратив парите :lol:
   
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.473
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.356
  Пол:
  Женски
  Имам гребено грепки. Само 2-3 пати добив пари и тоа ситни суми.
   
 11. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  фала богу да има некоја како мене :D читам како сите имате среќа и велам а да се смениме само за гребење ?! :P :D
   
 12. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.242
  Допаѓања:
  5.501
  Имам гребено грепки од Лотарија што беа и имам добивано некој денар.Колку толку важно се радував :D
   
 13. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  298
  ма да бевте само вие...и јас сум во таа група,никогаш ништо не ми се паднало ни на грепка,ни на спортска...баксуз невиден,па на крај се откажав од тие глупости :lol: :P игра на среќа..аа игра на баксузз? :lol:
   
 14. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  пред една недела гребев грепка и погодете што? ништо ;) баксуз до крај! :rock:
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.831
  Пол:
  Женски
  имам изгребано неколку... на повеќето ништо :^) а на една само 30 ден :D :D ептен среќничка јас :$ :D
   
 16. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.166
  Пол:
  Женски
  Е токму сега изгребав една што сестра ми ја купила и добивка 50 денара јеееее
  Не сум ти јас по игрите на среќа... мојава сестра е коцкар во душа ... но без добивка :lol: Ај да не зборам се лути сега ќе и купам уште една :lol:
   
 17. vilda

  vilda Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Ијас никогаш не сум имала среќа во грепки, мојот татко на грепка има добиено повеќе од 10000евра али не тука во норвешка,еднаш купив 8грепки добив само 30ден .....
   
 18. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Немам некоја среќа во врска со наградниве игри, како лото, грепкиве или оние купони што се испраќаат. Неколку пати сум си ја пробала среќата.. ама ништо :| .

  Дедо ми, пензионер немаше човекот што да прави и беше вечен посетител во продавницата каде што се продаваа грепките. Некогаш губеше, повеќето пати добиваше.
  Не оти човекот се збогати, ама имаше занимација :lol: .
   
 19. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.633
  само еднаш се сеќавам дека добив, ми гледаа на кафе и ми рече жената оди купи си грепка ти гледам пари. Отидов си купив и добив 500 денари. Инаку тоа беше пред 3-4 години, од тогаш не помнам да сум купила
   
 20. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.744
  бидејки оваа година ми се падна паричката-т.е. ја делиме со брат ми , и нели по некое непишано правило треба да имам срека во игрите на срека, грепките :!:

  уплатив лото неколку пати, и последниот пат за еден број не добив, а вака по грепките 2 пати по 30 денари :lol: