1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грепки на среќа

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ludoto19, 3 август 2010.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    :D дали гребете од овие грепкиве? ја сеа си купив 3 од тие златни тркала и во сите 3 ми се падна по 30 денари, т.е си ги вратив парите, а во таа од 50 изгубив :envy: ме интересира ваши искуства? :lol:
     
  2. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.123
    Пол:
    Женски
    Ау неее.....не памтам некогаш да сум купила грепка.Преголем скептик сум за на тој начин да си ја испробувам среќата.Не сега дека во никоја од игрите на среќа да не верувам,ама па во грепкиве некако најмалку.Гребам само картици за телефон. ;)
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Сум гребела ама ретко порано. И нормално дека не ми се падна ништо. Мене на кафе не ми се паѓа 50ден. пак не на грепка :|
     
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хаахаха, мене баш на кафе ми се паѓа стандард 50 денари :D ама еве зависна станав од грепкиве, сеа ке го пратам тато да ми земе 3 со тие пари со ми се паднаа :$ и си викам, подобро да ги трошам парите(ситни пари) на грепки, него ли на јадење шо ке ме здебели лол.... :lol:
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Немам многу среќа во наградните игри или грепките. Добро, ми се има паднато неколку пати 50 денари на кафе, или сум фатила на спортска три-четири пати, ама ситно :(
     
  6. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Imam mnogu sreka so grepki i skoro sekogas dobivam,tripati mi se pagjale po 500 denari,a skoro nikogas nekoja nedobitna,ama zboram za pred 3-4 godini,sega ne sum kupila,imam i onaka srekja vo naoganje pari,stalno si naogjam na ulica :) a nemam ic srekja na sportska,nikogas ne sum dobila nisto...
     
  7. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Јас сум најголем баксуз... не сум добила ништо ни на грепки, ни на спорткска, ни на бинго, ни на лото... имам играно и губено, сега веќе се откажав. :)
     
  8. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Не ги сакма многу овие игри на среќа и немам купено грпка ниту имам играно некоја игра на среќа многу одамна,понекогаш сум добивала по нешто ама ретко.Е да ова ке го заборавев последен пат играв лото сега новото што е(а немав играно може 3-4 год.) и добив 4-ка само си ги вратив парите :lol:
     
  9. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.910
    Допаѓања:
    32.513
    Пол:
    Женски
    Имам гребено грепки. Само 2-3 пати добив пари и тоа ситни суми.
     
  11. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    фала богу да има некоја како мене :D читам како сите имате среќа и велам а да се смениме само за гребење ?! :P :D
     
  12. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Имам гребено грепки од Лотарија што беа и имам добивано некој денар.Колку толку важно се радував :D
     
  13. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    ма да бевте само вие...и јас сум во таа група,никогаш ништо не ми се паднало ни на грепка,ни на спортска...баксуз невиден,па на крај се откажав од тие глупости :lol: :P игра на среќа..аа игра на баксузз? :lol:
     
  14. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    пред една недела гребев грепка и погодете што? ништо ;) баксуз до крај! :rock:
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    имам изгребано неколку... на повеќето ништо :^) а на една само 30 ден :D :D ептен среќничка јас :$ :D
     
  16. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Е токму сега изгребав една што сестра ми ја купила и добивка 50 денара јеееее
    Не сум ти јас по игрите на среќа... мојава сестра е коцкар во душа ... но без добивка :lol: Ај да не зборам се лути сега ќе и купам уште една :lol:
     
  17. vilda

    vilda Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Ијас никогаш не сум имала среќа во грепки, мојот татко на грепка има добиено повеќе од 10000евра али не тука во норвешка,еднаш купив 8грепки добив само 30ден .....
     
  18. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Немам некоја среќа во врска со наградниве игри, како лото, грепкиве или оние купони што се испраќаат. Неколку пати сум си ја пробала среќата.. ама ништо :| .

    Дедо ми, пензионер немаше човекот што да прави и беше вечен посетител во продавницата каде што се продаваа грепките. Некогаш губеше, повеќето пати добиваше.
    Не оти човекот се збогати, ама имаше занимација :lol: .
     
  19. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    само еднаш се сеќавам дека добив, ми гледаа на кафе и ми рече жената оди купи си грепка ти гледам пари. Отидов си купив и добив 500 денари. Инаку тоа беше пред 3-4 години, од тогаш не помнам да сум купила
     
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    бидејки оваа година ми се падна паричката-т.е. ја делиме со брат ми , и нели по некое непишано правило треба да имам срека во игрите на срека, грепките :!:

    уплатив лото неколку пати, и последниот пат за еден број не добив, а вака по грепките 2 пати по 30 денари :lol: