1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грета (According to Greta) [2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од blueeparadise, 16 јануари 2011.

 1. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.324
  Допаѓања:
  5.841
  Го погледнав филмов вчера и многу ми е интересен, така тинејџерски е. Хилари Даф е во главната улога. Се работи за една мајка на која мажот и е починат и од тогаш се премажила повеќе пати. Сега за да таа биде среќна со нејзиниот маж и да си ги среди работите со него, ја испраќа проблематичната седумнаесет годишна ќерка во Њу Џерси, кај нејзините родители. Грета (Хилари Даф) не е баш задоволна со оваа нејзина одлука. Со себе секогаш си носи тефтерче во кое запишува начини како да умре и работи кои сака да ги направи пред да умре. Но.. таму запознава едно момче, се заљубува и ете.. сваќа дека не е се така лошо. И ајде сега да не ви го раскажувам целиот филм и што ќе се случи на крајот..

  За тие што го гледале..

  Ви се допаѓа ли овој филм?
  Какви се вашите впечатоци?
  Дали Хилари Даф добро се снаоѓа во улогата на ваквите тинејџерски и слатки филмчиња?


  А за тие што не го гледале и сакаат слатки филмчиња со интересна приказна, и сакаат убаво да си го поминат попладнето им препорачувам да го погледнат. :)
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Го гледав филмот минатото лето и многу ми се допадна.Хилари добро се снајде во филмот , а момчето од филмот е многу убаво .:inlove: Филмот ми беше многу интересен и после неколку пати пак го гледав. :D
  [​IMG] еве го глумецот на сите слики е завртен не се гледа убаво
   
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Баш од овој филм барав торент на замунда но не најдов. Ај дајте ми линкче да го симнам, сакам да го гледам. :)
   
 4. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.396
  Допаѓања:
  27.396
  Пол:
  Женски
  Филмов ептен ми се допадна, интересна содржина :)
   
 6. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Добро филмче... толку
   
 7. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Се уште го памтам во детали, иако го гледав пред околу 1 год. И многуу ми се допадна, па со Хилари Даф е, секако :D
   
 8. BadBitchBomb

  BadBitchBomb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  93
  Доста добро филмче за релаксација, 7/10
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Демек ќе глуми Хилари нешто онака посериозно а у |(
  [​IMG]
  Нека си се држи поарно до приказните на браќата Грим, Пепелашки и слично.

  Добро е филмчето, ама мислам дека поарно ќе беше да имаше друга глумица наместо Хилари.

  Малиов е прав шмекер :)
  [​IMG]
   
 10. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Многу секси глас ми има малиов!! Добар е , добар!! :)
   
 11. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Филмот е предобар...го имам гледано неколку пати,не е како и секој теен филм...
   
 12. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмот вчера...многу интересен беше :)