Гримаса или мимика која често ја правите

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Srce-123, 5 јуни 2013.

 1. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
 2. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.405
  Пол:
  Женски
  Дигната веѓа :D (не за да изгледам дрско или слично туку можам високо да ја дигнам :D)
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  106
  Исто исто и јас. :lol:
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Прво едната веѓа, а после и другата ќе ја дигнам.
  Често и ова :wasntme:
   
 5. blosson

  blosson Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
 6. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  32.322
  Пол:
  Женски
  Ја дигав левата веѓа кога ќе ме збуни нешто или зачуди,баш како смајливо :?
  Кога некој ќе ми досадува со глупости,превртувам очи,како ова: |( ,само малку повеќе хаха.
   
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Мене дечко ми ми вика дека правам многу фацки додека зборувам :lol:
  Какви - не знам, не сум се видела во огледало :wasntme:
  Ама не можам мирно да стојам додека нешто објаснувам, for Christ's sake не сум Кристен Стјуарт. Нормално дека ќе правам фацки и разно разни гестикулации.
   
  На Bescheiden му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.385
  Допаѓања:
  126.354
  Пол:
  Женски
  У последно време многу скролам очи, ќе ми паднат дури. :lol:

  |( |( |( |( |( |( |( |( |(
   
 9. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.247
  Пол:
  Женски
 10. Hinebrra

  Hinebrra Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  251
  Превртувам очи на се` што ми е глупаво, па поради тоа често си запаѓам во незгодни ситуации кога ќе ме приметат. :D Инаку, несвесно го правам тоа.
   
 11. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  193
  Slight smile. Многу пати не знам што да кажам или не ми се зборува, тоа некако вака изгледа - :)
  ;) :( Често ја кревам веѓата, дури некогаш и не прави смисла :^) |( - многу се трудам да се одвикнам од вртењето очи, ама не ми успева. :?: :worried:

  Од дома нон стоп ми замеруваа дека коментирам за се и сешто, и сега мислењето си ги искажувам преку фаци и гестикулации :D
   
 12. annichka0

  annichka0 Активен член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
 13. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
 14. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.442
  Допаѓања:
  1.686
  Јас сум човек роден за гримаси :D
  Кога зборам не можам да не правам постојано некои фаци со устата и очите.. па неможи чоек да не ме гледа кога му зборам.. и нешто сериозно да е од моите фаци ќе се падни од смеа :D
  најчесто крената веѓа - :^) , гримаса „лоша сум“ - ]:) , плазење на јазик обавезно :P ,
  и какви други уште не :tmi:
   
 15. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  :D искрена насмевка :) иронична :* :fubar: :o :rofl: овие ми се најчести
   
 16. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Само смеа. :D :rofl: :lol: :)
   
 17. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.122
  Пол:
  Женски
 18. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
 19. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.615
  Допаѓања:
  15.219
  Пол:
  Женски
  Обично кога комуницирам со светот , без разлика дали ќе биде телефонски , преку интернет , кога читам книга , кога некој ми зборува , за се што слушам , читам , јас си правам гримаси на лицето .
  Овие ми се најчести : :^) :tmi: :o ]:) |( :fubar: :!: :doh:
   
 20. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Најчесто ги користам :^) (во моменти кога си сакам да кажам :"стварно мислеш дека верувам во тоа??!" , "Иди убиј се! ") и :) (кога сретнувам некој, оти не сум по зборењето и кога нешто ми се допаѓа, а не знам каков коментар да дадам)
  8) :dance: (кога слушам музика за денсање)
  :x :) ("извини, ама тајна е, не можам да ти кажам")
  :wasntme: ("Мрзе ме, па нека го за после")