Гримаса или мимика која често ја правите

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Srce-123, 5 јуни 2013.

 1. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.734
  Допаѓања:
  110.578
 2. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.115
  Пол:
  Женски
  Prevrtuvanje na oci ;)
   
 3. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.932
  Допаѓања:
  24.298
 4. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  |( еве ти го :lol:
   
  На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.134
  Допаѓања:
  9.825
  Пол:
  Женски
  giphy.gif
   
  На Bozica1980, КикиМаус и elimkd им се допаѓа ова.
 6. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  383
  Пол:
  Женски
 7. Vilince

  Vilince Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски


  Can`t read my, can`t read my POKER FACE. :dance:Оваа ми е омилена, но не секогаш изводлива. Така да кревам веѓа во знак на неверување, а кога размислувам си ги подзатворам очите и гледам заматено. Како Аса некоја порно глумица сум била ми кажаа. Проверив. Точно... :D Шта речи?
   
 8. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  И јас исто и многу се нервирам сакам да не ја правам но како нешто да ме тера ... (facepalm)
   
  На Cinderfakinrella и Vilince им се допаѓа ова.
 9. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  фримаса која постојано ја правам е аха и тоа онака навика ми е
   
 10. ariel333ariel

  ariel333ariel Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  |(:|Дефинитивно овие
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.397
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На КикиМаус и classy_M им се допаѓа ова.
 12. EdnaDevojka21

  EdnaDevojka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Ги дигам вегите, :o :fubar: (facepalm) .......
   
 13. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На EdnaDevojka21 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pinkberry

  pinkberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  549
  Ја гризам долната усна кога сум нервозна или имам трема ;(
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.723
  Допаѓања:
  18.890
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Последните две кога сум нервозна :D
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
 17. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.672
  Пол:
  Женски
  Во последно време почнав многу да превртувам очи ако нешто ми смета. Баш како смајлито |(|(
   
 18. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  7.410
  Пол:
  Женски
  :*:o:^):P(facepalm):angel:
  Позната сум по дак-фејс хаха xD
   
 19. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  29.749
  Пол:
  Женски
  IMG_5236.GIF Стално ненаспана
   
  На Espadrila и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 20. plavooka lavica

  plavooka lavica Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски