Гримаса или мимика која често ја правите

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Srce-123, 5 јуни 2013.

 1. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.455
  Допаѓања:
  186.332
  Пол:
  Женски
  :^) ова смајли во по мене е направено
   
  На elimkd и kuc им се допаѓа ова.
 2. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  12.196
  Пол:
  Женски
  Трепкам со очите,во последно се почесто и го кревам носот нагоре (facepalm)
   
  На diskreten32, Cinderfakinrella и Zivyle им се допаѓа ова.
 3. Zivyle

  Zivyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  527
  Пол:
  Женски
  Кога не сум спана цела вечер пример, и сабајлето да излезам цело време трепкам со очите и кога зборам со некој дури и незгодно да му падни :tmi:
  [​IMG]
  И секако the eye roll :D
  [​IMG]
   
  На Cinderfakinrella и winter flower им се допаѓа ова.
 4. AnastasiaWinter

  AnastasiaWinter Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Angie24 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.060
  Допаѓања:
  160.635
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  Двата спротивни екстреми :wasntme: :lol:
   
  На Mr. Right, winter flower и Згодно Момче им се допаѓа ова.
 6. real madrid

  real madrid Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
 7. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.848
  Превртувам очи 400 пати на ден... се чудам како не ми се искривени
   
  На Someonespecial и marija1907 им се допаѓа ова.
 8. Natural91

  Natural91 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2017
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  |(
   
  На edna_malecka и marija1907 им се допаѓа ова.
 9. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Хоби ми стана превртување со очи :lol: |(
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.007
  Пол:
  Женски
  Не ми личи, ама навика од памти век.
  [​IMG]
   
  На buba4e89, Mr. Right и Someonespecial им се допаѓа ова.
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.492
  Допаѓања:
  18.799
  Пол:
  Женски
  Превртувам очи и тоа too much.Омилено ми е тоа.
  |-)
  Или :mm::*:P
   
 12. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Машки
 13. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.421
  Допаѓања:
  25.117
  Пол:
  Женски
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.594
  Пол:
  Женски
  Немам некоја гримаса, која честа ја правам, зависи од ситуација, нормално правам различни гримаси. Кога не сум наспиена, не сум у елемент и тогаш или ги тријам очите, или трепкам од шо ме пржат, или сум намуртена.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Angelopus

  Angelopus Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Машки
 16. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  4.525
  Пол:
  Женски
 17. Independent Girl

  Independent Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  1.146
  Пол:
  Женски
 18. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.083
  Пол:
  Женски
 19. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  7.092
  Пол:
  Женски
 20. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  301
  Што е ова сите очи превртуватеее??!! Хахахах

  Јас: :P]:)(facepalm)