Гримаса или мимика која често ја правите

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Srce-123, 5 јуни 2013.

 1. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.341
  Пол:
  Женски
  :P
  Маж ми, во последно време ми вели дека кога ќе сум се налутела сум ги мрдала усните некако. Не знам јас како, не сум се фатила додека правам така :D:D
   
  На Nightwish11 и piksooki им се допаѓа ова.
 2. Suhan

  Suhan Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  Gi prevrtuvam ocite
   
 3. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  1.928
  Пол:
  Женски
 4. Sandzesss

  Sandzesss Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
 5. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.795
  Допаѓања:
  41.798
  Пол:
  Женски
  Превртувам очи.
   
  На marija1907 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  2.926
  Пол:
  Женски
  Дигам веѓи
  Превртувам очи
   
 7. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.553
  Брчкам чело...го мразам тоа ама дамнешна навика е
  Исто и превртувам очи ама тоа само дома, надвор се контролирам..
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.958
  Пол:
  Женски
  Го брчкам челото и грицкам усни |(
   
 9. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  50.244
  Гризам усни, а кога сум нервозна го збрчкувам челото или превртувам очи. Стандард :)
   
  На SINOLICKA_123 му/ѝ се допаѓа ова.