1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грим (Grimm)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од wolf4e, 6 февруари 2012.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cе работи за еден детектив кој е наследник на браката познатите браќа Грим,па затоа има способност да ги гледа вистинските лица на чудовиштата од приказните на познатите брака,мене лично ми се допадна затоа што многу потсетува на Once upon a time и Supernatural :)
    Ja гледа некој? Bи се допага?

    [​IMG]
     
  2. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Grimm

    Ја гледам темава и си викам, дали да ја отворам или не...
    Богами, лесно се залажувам за серии, а ги имам еден куп..

    Ме привлече, морам да признаам, почнувам да ја гледам како и да е :)
     
  3. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Aбе никој не ја гледа серијава? :worried:
    Cлабо коментари,а баш е добра :wasntme:
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Мене ме пресече кај Once upon a time. :D
    Aj може летово ќе ја загледам. И така сите ќе бидат на пауза, па има простор за нови серии. :)
     
  5. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.989
    Допаѓања:
    279.152
    Си ја гледам јас.
    на старт бев малку скептична поради висината на главниот актер :$ , али добро си глуми типот.

    У целост ми се допаѓа приказната, малку акција, малку митологија малку романтика....ќе ги следам и во втора сезона 8)
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Bтора сезона почна,ми се чини дека е подобра од прва ^_^
    Cе појавува мајката на Hик,свршеницата ја губи меморијата,кој е всушност овај главниот инспектор\газда? Mи се чини дека е од оние гаднине костуришта или пак принцот? :?:

    Aј некој нека ми прави друштво,да си коментираме :D
     
  7. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Јас туку што почнав да ја гледам серијава и можам да кажам дека ми се допаѓа. Инаку wolf4e за некој ден можеби ќе те стасам па ќе си коментираме заедно :D
     
  8. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    за оние со УПДАТЕ гледање
    што сакаше да каже ВЕштицава ... на Полицаецот главниот ?!
    кој и е планот ? баш ме интересира
     
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    за во која епизода прашуваш,за последната?? не се сеќавам да зборуваше некоја со него.ако тој Полицаецот главен мислиш на онај главнион (Captain Renard) ???
     
  10. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    ^^^ да да за таа вештицата на Капетанот( ројал фамилу Шон) зборев но во оваа еп се разјасни што е маката и кој и е планот..
    посебно ми се допадна оваа еп тоа што МОНРО не се сети кој е капетанот ама сепак зборовите му беа мнн забавни ... едвај чекам да си дојде девојка му на Монро некако мислам дека се измислени еден за друг :lol:
    Незнам дали и Вас ама менее мнн ме нервира оваа девојкава на ГРим мнн мнн вештачки ми глуми !!??
     
  11. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    не си единствена :D ,и јас не можам да ја поднесам,вештацки глуми,и вештачки изгледа,па викам при толку талентирани и убави глумици баш оваа ја најдоа |(
    а за Ник немам зборови совршен ми е :inlove:
    а што мислите за оној главниот капетанот Ренард?? мене ми е многу Секси :D не ми е на фаца некој лепотан,ама онака цел да го гледам ми е ептен згоден,секси,баш имаше во една епизода беше без блуза, ама мноооогу беше привлечен многу :)
     
  12. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Е многу јако заврши сношти епизодата, кој че чека до другата недела,ах Џулиет сакаш или не ќе мораш да му признаеш на Ник :devil:
     
  13. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.989
    Допаѓања:
    279.152
    Последнава епизода ја изгледав во еден здив, за прв пат со олкаво нетрпение ја очекувам наредната.

    Мене па ми дава некакво придвижување на настаните што девојкава и капитенот имаат чувства еден за друг :tmi: , барем има некоја нетрпеливост.
    Таа како жална врба ми е, вака малку може ќе се возбуди а и ќе дознаеме малку повеќе за капитенот и неговото потекло. Сеуште не сум сигурна колку добар пар ми се таа и Ник, па не би ми пречело и да одвиваат настаните во друга насока.
    Но сепак не верувам во тоа, очигледно чуствата кои ги имаат се опсесивни и може да бидат и опасни па се обидуваат по секоја цена да го прекинат тоа.
    Последната сцена кога отидоа во дуќанот по лекот, и кога за последен пат се бакнаа а Монро остана подзинат :clap:
     
  14. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас дури сега ја изгледав епизода 12,ауф како заврши :o

    Mи се чини оваа беше една од најнапнатите епизоди,не знам за вас,ама мене оваа Џулиет ужасно ме нервира,па кога му се фрли на Mонро да плачи |(
    Kонечно Hик да дознае за овај Kапетанов,па и овај Mонро како не го има видено бе :^)
    Bештицата страшно иритантен лик,лигава фаца ми има.
    Cе секавате на првата сезона,не знам која епизода беше,кога тетката на Hик беше в болница,нели овај Mонро појде да ја види и нели се понашаа чудно,како да сакаше да ја убие?! :^)

    И аман бе,пауза до после Hова година,дури во 2013 :@

    Hа најинтересното паузираат :headbang:
     
  15. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Grimm is finally BACK!!!! :dance: :party:

    вредеше да се чека скоро 3 месеци вечерашнава епизода
    Ник и Бернард на иста страна :o навистина?леле па Аделаин одма бре остана бремена,псссс,Џулиет и БернардWTF морам да признаам дека тоа беше најинтензивна речиси секс сцена што некогаш сум ја видел во мојот живот,WOW,бакнежи,шамари кинење на блузи,кршење на ламби :lol: истрели од пиштоли и уште еднаш WOW :o Renard: We have to stop this!
    Juliette: I can't.
    Renard: Me either
    Me: oh baby YES!!! :rofl:
    ама Монро ми е нај јак хахаха...
     
  16. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Thank Grimm It’s Firday :D и конечно пак петок,уште 2 сати до почетокот на новата епизода од Grimm,вечерва очекувам ЕКСТРА возбудлива епизода,минатата епизода на крајот останав ваква :o .
    П.С. јавно признавам се заљубив во Ник и во капетан Ренард :inlove: https://www.youtube.com/watch?v=EXlthWdO86w ахх и ова сценава од минатата епизода никако не можам да ја извадам од глава,стварно ми е awkward и juicy во исто време :lol:
     

    Прикачени фајлови:

  17. paleska3

    paleska3 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2013
    Пораки:
    1.204
    Допаѓања:
    3.156
    и јас ја гледам оваа серија и многу ми и интересна само што ме разочара последната епизода, ептен забега Џулиет со тоа халуцинациите. А како што изгледав промо за наредната ни таа нема да биде ништо посебно интересна со тие чудовиштата, а баш ми се свиѓаше содржината до сега...
     
  18. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Почнав со дечко ми да ја гледам серијата дека она гледа само такви серии, трилери, хорори :doh: ама ок е, ми се свиѓа сега за сега негде до 10та епизода сме од прва сезона и ке ја изгледаме сигурно штом викате дека втората сезона е подобра ;)
     
  19. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Ex,нема Грим и вечерва,НБЦ каналот каде што се емитува Грим вечерва има само вести :yawn: го фатија и вториот ИДиОТ што ги намести бомбите во Бостон :clap:
    ај се надевам нема да се случи друг инцидент во Америка(не дај Боже) па од сега па натаму ќе си гледаме раат нашите ТВ серии :!:
     
  20. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    не ми се верува за тоа дека Џулија ја ставија во играа ... баш ми беше ок кога од дома седеше и не се занимаваше со ништо вака ми е е мнн за никаде цело време да се појавува ... мнн ми е лигава !!
    Што викате за оние кои ја гледаат со ред :
    кој ке го спаси НИК сега?
    Се надевам дека пак ке ја зезнт Аделин со вештерствотоо!!