Грим (Grimm)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од wolf4e, 6 февруари 2012.

 1. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.882
  Cе работи за еден детектив кој е наследник на браката познатите браќа Грим,па затоа има способност да ги гледа вистинските лица на чудовиштата од приказните на познатите брака,мене лично ми се допадна затоа што многу потсетува на Once upon a time и Supernatural :)
  Ja гледа некој? Bи се допага?

  [​IMG]
   
 2. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.199
  Допаѓања:
  4.175
  Grimm

  Ја гледам темава и си викам, дали да ја отворам или не...
  Богами, лесно се залажувам за серии, а ги имам еден куп..

  Ме привлече, морам да признаам, почнувам да ја гледам како и да е :)
   
 3. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.882
  Aбе никој не ја гледа серијава? :worried:
  Cлабо коментари,а баш е добра :wasntme:
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.976
  Допаѓања:
  47.918
  Пол:
  Женски
  Мене ме пресече кај Once upon a time. :D
  Aj може летово ќе ја загледам. И така сите ќе бидат на пауза, па има простор за нови серии. :)
   
 5. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.543
  Допаѓања:
  232.055
  Си ја гледам јас.
  на старт бев малку скептична поради висината на главниот актер :$ , али добро си глуми типот.

  У целост ми се допаѓа приказната, малку акција, малку митологија малку романтика....ќе ги следам и во втора сезона 8)
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.882
  Bтора сезона почна,ми се чини дека е подобра од прва ^_^
  Cе појавува мајката на Hик,свршеницата ја губи меморијата,кој е всушност овај главниот инспектор\газда? Mи се чини дека е од оние гаднине костуришта или пак принцот? :?:

  Aј некој нека ми прави друштво,да си коментираме :D
   
 7. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Јас туку што почнав да ја гледам серијава и можам да кажам дека ми се допаѓа. Инаку wolf4e за некој ден можеби ќе те стасам па ќе си коментираме заедно :D
   
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  за оние со УПДАТЕ гледање
  што сакаше да каже ВЕштицава ... на Полицаецот главниот ?!
  кој и е планот ? баш ме интересира
   
 9. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  17.168
  Пол:
  Женски
  за во која епизода прашуваш,за последната?? не се сеќавам да зборуваше некоја со него.ако тој Полицаецот главен мислиш на онај главнион (Captain Renard) ???
   
 10. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  ^^^ да да за таа вештицата на Капетанот( ројал фамилу Шон) зборев но во оваа еп се разјасни што е маката и кој и е планот..
  посебно ми се допадна оваа еп тоа што МОНРО не се сети кој е капетанот ама сепак зборовите му беа мнн забавни ... едвај чекам да си дојде девојка му на Монро некако мислам дека се измислени еден за друг :lol:
  Незнам дали и Вас ама менее мнн ме нервира оваа девојкава на ГРим мнн мнн вештачки ми глуми !!??
   
 11. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  17.168
  Пол:
  Женски
  не си единствена :D ,и јас не можам да ја поднесам,вештацки глуми,и вештачки изгледа,па викам при толку талентирани и убави глумици баш оваа ја најдоа |(
  а за Ник немам зборови совршен ми е :inlove:
  а што мислите за оној главниот капетанот Ренард?? мене ми е многу Секси :D не ми е на фаца некој лепотан,ама онака цел да го гледам ми е ептен згоден,секси,баш имаше во една епизода беше без блуза, ама мноооогу беше привлечен многу :)
   
 12. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  17.168
  Пол:
  Женски
  Е многу јако заврши сношти епизодата, кој че чека до другата недела,ах Џулиет сакаш или не ќе мораш да му признаеш на Ник :devil:
   
 13. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.543
  Допаѓања:
  232.055
  Последнава епизода ја изгледав во еден здив, за прв пат со олкаво нетрпение ја очекувам наредната.

  Мене па ми дава некакво придвижување на настаните што девојкава и капитенот имаат чувства еден за друг :tmi: , барем има некоја нетрпеливост.
  Таа како жална врба ми е, вака малку може ќе се возбуди а и ќе дознаеме малку повеќе за капитенот и неговото потекло. Сеуште не сум сигурна колку добар пар ми се таа и Ник, па не би ми пречело и да одвиваат настаните во друга насока.
  Но сепак не верувам во тоа, очигледно чуствата кои ги имаат се опсесивни и може да бидат и опасни па се обидуваат по секоја цена да го прекинат тоа.
  Последната сцена кога отидоа во дуќанот по лекот, и кога за последен пат се бакнаа а Монро остана подзинат :clap:
   
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.882
  Jас дури сега ја изгледав епизода 12,ауф како заврши :o

  Mи се чини оваа беше една од најнапнатите епизоди,не знам за вас,ама мене оваа Џулиет ужасно ме нервира,па кога му се фрли на Mонро да плачи |(
  Kонечно Hик да дознае за овај Kапетанов,па и овај Mонро како не го има видено бе :^)
  Bештицата страшно иритантен лик,лигава фаца ми има.
  Cе секавате на првата сезона,не знам која епизода беше,кога тетката на Hик беше в болница,нели овај Mонро појде да ја види и нели се понашаа чудно,како да сакаше да ја убие?! :^)

  И аман бе,пауза до после Hова година,дури во 2013 :@

  Hа најинтересното паузираат :headbang:
   
 15. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  17.168
  Пол:
  Женски
  Grimm is finally BACK!!!! :dance: :party:

  вредеше да се чека скоро 3 месеци вечерашнава епизода
  Ник и Бернард на иста страна :o навистина?леле па Аделаин одма бре остана бремена,псссс,Џулиет и БернардWTF морам да признаам дека тоа беше најинтензивна речиси секс сцена што некогаш сум ја видел во мојот живот,WOW,бакнежи,шамари кинење на блузи,кршење на ламби :lol: истрели од пиштоли и уште еднаш WOW :o Renard: We have to stop this!
  Juliette: I can't.
  Renard: Me either
  Me: oh baby YES!!! :rofl:
  ама Монро ми е нај јак хахаха...
   
 16. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  17.168
  Пол:
  Женски
  Thank Grimm It’s Firday :D и конечно пак петок,уште 2 сати до почетокот на новата епизода од Grimm,вечерва очекувам ЕКСТРА возбудлива епизода,минатата епизода на крајот останав ваква :o .
  П.С. јавно признавам се заљубив во Ник и во капетан Ренард :inlove: https://www.youtube.com/watch?v=EXlthWdO86w ахх и ова сценава од минатата епизода никако не можам да ја извадам од глава,стварно ми е awkward и juicy во исто време :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 17. paleska3

  paleska3 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2013
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  2.646
  и јас ја гледам оваа серија и многу ми и интересна само што ме разочара последната епизода, ептен забега Џулиет со тоа халуцинациите. А како што изгледав промо за наредната ни таа нема да биде ништо посебно интересна со тие чудовиштата, а баш ми се свиѓаше содржината до сега...
   
 18. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Почнав со дечко ми да ја гледам серијата дека она гледа само такви серии, трилери, хорори :doh: ама ок е, ми се свиѓа сега за сега негде до 10та епизода сме од прва сезона и ке ја изгледаме сигурно штом викате дека втората сезона е подобра ;)
   
 19. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  17.168
  Пол:
  Женски
  Ex,нема Грим и вечерва,НБЦ каналот каде што се емитува Грим вечерва има само вести :yawn: го фатија и вториот ИДиОТ што ги намести бомбите во Бостон :clap:
  ај се надевам нема да се случи друг инцидент во Америка(не дај Боже) па од сега па натаму ќе си гледаме раат нашите ТВ серии :!:
   
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  не ми се верува за тоа дека Џулија ја ставија во играа ... баш ми беше ок кога од дома седеше и не се занимаваше со ништо вака ми е е мнн за никаде цело време да се појавува ... мнн ми е лигава !!
  Што викате за оние кои ја гледаат со ред :
  кој ке го спаси НИК сега?
  Се надевам дека пак ке ја зезнт Аделин со вештерствотоо!!