1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грим (Grimm)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од wolf4e, 6 февруари 2012.

  1. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    ^^^ уф тешко прашање,.. хм.. :^) си велам некако ќе мора да помогне оној капетанот Ренард,сепак нели брат му е тој што го зеде Ник,е сега од ко ќе го најдат за да се врати во нормална состојба,нај многу може Розали да му помогне,така мислам е нај логично но се надевам да е некако поиинаку да има некое изненадување :)
    и јас се согласувам за Џулија,и мене уште од прва епизда ми е како трн во око ептен е вишок во серијава,а за Аделајн сигурно ќе ја зезнат некако нема шанси да се врати пак да биде тоа што беше,ништо чудно и да ја убијаат во наредната сезона :^)
     
  2. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    ааа не, така лесно една плавуша нема да ја снема !!
    она е доста жилава и сепак беше „ловер“ на дури 3 главни карактери од кои 2ца се ројал + црнчето .
    :)
    Но се надевам дека Монро ке е во екипата за спас на Ник, чунки многу ми е интересен со ракции и со се..
     
  3. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Да да Монро е фаца чоече :D и мене ми е интересен и исто се надевам и тој да помогни со Ник,само да не измислат нешто као мора Џулија да е таа што ќе мора да го спаси |(
    Во ноември излегува и книга,ме интересира дали ќе биде интересна за читање.малце ми е чудно оти обично нели книгите ги има па после се снимаат серииве или филмови,овие однопаку ја почнаа работава :)
     
  4. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    И конечно дојде денот,вечер почнува новата сезона :clap: I can't wait.
     
  5. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Барајќи нова серија за гледање додека Натприродно мие на пауза налетав на Грим дефинитивно предобра во еден здив ја гледам моментално сум до втора сезона 7 епизода да ве стигнам другите што веќе ја гледате од дамна па ќе коментирам
     
  6. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Изгледа многу ретко кој ја гледа серијава во Мкд.штета незнаат што пропуштаат :) , G.G мило ми е што ја гледаш и вреди да се гледа.утре вечер ќе биде осмата епизода од третава сезона,едвај ја чекам да почни,Grimm ми е моментално на 1-во место од сите останати што ги следам
     
  7. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Има одлични серии,со многу добри содржини нашиве телевизии наместо да откупат некоја ваква ги затупеа стариве со турските воопшто не мислат на младата публика затоа и не се гледаат многу често не секој седнува пред компјутер и поминуваа време во симнување и гледање,си знам по другарките мој :)
    туку да се навратам на Грим.Ник,Монро и Хенк ми се омилени ликови можеби е рано со оглед на тоа дека не ја имам почнато 3та сезона ама израдувајте ме дека Ник ќе си најде некоја подобра од Џулиет многу мие лигава типкава посебно во последниве неколку епизоди додека бираше помеѓу Ник и Ренард,во тие моменти ми идеше да ја задавам преку лап топ :)
     
  8. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    ^^^ Жал ми е но нема сеуште радост :D верувај не си единствена што не ја обожава Џулиет,и ние чекаме безнадежно цели 3 сезони да се случи чудо а не верувам дека и воопшто би се случило,и порано падна муабет за Џулиет
    П.С.
    FiggiMK дали ја следиш 3-тава сезона?те нема повеќе во темава
     
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Изненадување,изненадување !!! Вечерва дадоа 2 нови епизоди од Грим :rock:

    Наредна епизода во Јануари 3-ти
     
  10. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Брза сум ве стигнав,само што ја завршив 8ма епизода.Сега само ме интересира кога ќе ни објаснат што точно се случува со Ник од кога весенот(незнам како би бил превод на ова) го нападна во 21еп2сез.
    Промо за наредна епизода
    http://www.youtube.com/watch?v=eDT-wEhyPec
     
  11. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Ваљда до крај на оваа сезона ќе разбереме што точно се случува со него, мене ме интересира и се надевам ќе има таква епизода, нели овие весен-ите кога ќе сменат форма го познаваат Ник дека е грим,ме интересира како го познаваат како што го гледаат за да знаат дека е грим,се надевам разбирате што сакам да кажам
     
  12. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    да да и мене тоа многу ме интересира уште од првата епизода и сега ме интересира што ќе се случува со бебето на Аделин и од кој принц е точно
     
  13. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    јас се прашувам дали ќе е само 1 бебе или ќе се две ?!! зошто некако натаму ми врви муабетот дека ке се 2...
    се прашувам дали Монро и малата ке имаат детуле скоро пошто мнн ми се јаки заедно :)
     
  14. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    А јас се прашувам дали воопшто ќе е бебе :/
    Во наредната епизода изгледа Монро ќе ја запроси Рози :inlove:
     
  15. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    нешто како да и се споиа жичките на мала плава вештица во последнава еп...според мене големи се схансите да излезе некое чудо ...
     
  16. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Прекрасна е серијата ја следам од почетокот.а david giuntoli ми е совршен!
     
  17. paleska3

    paleska3 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2013
    Пораки:
    1.204
    Допаѓања:
    3.156
    Интересна ми е трета сезона,подобра од втора затоа што не е само за приказната за Ник туку и нови истаги,убиства,весени. Монро и Розали ми се многу убав пар и баш сакам да се земат :). Исто и мене како G.G ме интерсира што чудо ќе биде детето на Аделинд и од кој принц е, иако мое мислење е дека е на Капетанот Ренард.
     
  18. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    прво да кажам за нова епизода че почекаме до 28 фебруари :@ многу лудо заврши вечерва епизодава и не ми се верува дека треба да чекам цел месец за да видам што ќе се случи NBC не сте фер :@
    абе то бебето според тоа што видов вечерва изгледа бебе ќе биди хмм... :?: а за татко се си мислам дека капетанов ќе биди.
    АХХ..Монро и Розали хахаха...ај ништо не велам сами ќе видите...
    ама крајот беше лудница или што би рекле на Грим, "Oh #?$%!!!!!!" :o
     
  19. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Бог знај што сум гледала :tmi: по иницијатива на мм и керка ми ја гледавме повторно последнава епизода,и дури тогаш видов дека прво на стомакот се гледа како лице од бебе и потоа се претвара во костурска глава :|
     
  20. didush

    didush Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    јас мислам дека се претвори во лицето на таа вештицата што ја убија