1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грлс Алауд (Girls Aloud)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BlackSwan5, 15 ноември 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Girls Aloud е англиско-ирска женска поп група формирана во 2002 година. Групата ја сочинуваат Шерил Кол, Надин Којл, Сара Хардинг, Никола Роберт и Кимберли Волш.
  Во 2009 година членките на групата прават пауза за да се посветат на соло проекти. Pо три години пауза годинава се појави нивниот нов албум по повод јубилејот од 10 години.

  [​IMG]

  Има некој што ги слуша?
  Јас ги обожавам, кога се работи за женски поп бендови може да се каже дека се на прво место.

  Омилени песни:

  http://www.youtube.com/watch?v=V9Wv4SCBiTE

  http://www.youtube.com/watch?v=SeEq2tlD6WY

  http://www.youtube.com/watch?v=eGUIE844 ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=IuPL_Bgm ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=xPrZ4yAd ... ure=relmfu

  Има и други...
   
 2. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
 3. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  На thatspecialgirl и Marbella им се допаѓа ова.
 4. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Пред 2 недели го слушнав рефренот од песната something new на радио абе луѓе песнава ја имам барано 2 дена на јутуб и на гоогле се прерадвав кога ја најдоов...од тогаш нема ден да не ја слушнам најмалце 5-6 пати :)
   
 5. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Убави песни имаат ама во живо се катастрофа!
  Многу лошо звучат :(
   
 6. ivana0

  ivana0 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  0
 7. thatspecialgirl

  thatspecialgirl Активен член

  Се зачлени на:
  11 април 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  9
  Малце оф-топик,али слатки4ка да знаеш дека ептен се ќефам со она "Little Mix" доле,имаш уште една Миксерка овде :hai: :$
   
  На SlAtKi4ka.SlAtKi4ka му/ѝ се допаѓа ова.