1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грофот од Монте Кристо (The count of Monte Cristo) [2002]

Дискусија во 'Филмови' започната од BoaVista, 16 ноември 2010.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
  Еден од моите омилени филмови. За филмот имам само едно големо :clap:
  Снимен во 2002,по романот на Alexander Dumas, со James Caviezel во главна улога.


  [​IMG]
   
  На Cacuvche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  The count of Monte Cristo

  Го имам гледано само еднаш, се сеќавам дека бев под силна импресија.
  James Caviezel е извонреден глумец, филмот е одличен.
  Има и неколку мини-серијали во различна продукција, а филмот е римејк на неколку постари верзии, една или две во црно-бела верзија, ама оваа е извонредно филмско доживување.
  Музиката е убава, фотографијата на завидно ниво, со еден збор топла препорака за 131 минутно уживање ;)
   
 3. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Филмот е - НЕВЕРОЈАТЕН :inlove:
   
 4. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  филмот е супер [​IMG]
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Мојот омилен филм... Филмов ми е гледан преку десет пати и секој пат го доживувам како да сум таму... Извонреден е. Глумците на место, саундтраковите, се е супер.
   
 6. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  и јас го имам гледано, по препорака од брат ми :D стварно убав филм! :)
   
 7. wellnesscoach

  wellnesscoach Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Филмот е супер, го имам гледано два пати и ми има оставено голем впечаток, многу е поучен :)
   
 8. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Два пати го имам гледано бидејќи е прекрасен филмов. Одамна нема нешто вака добро снимено па затоа пак почнав старите филмови да си ги гледам :$
   
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Го имам гледано ни самата не знам колку многу пати! Преубав филм што ме држеше во неизвесност. Имав желба да ја прочитам и кногата за која велат дека е многу подобра од филмот, ама не успеав да ја најдам :worried:
   
 10. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.638
  Допаѓања:
  251.345
  Пол:
  Женски
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Обично не гледам вакви филмови или ќе почнам и заспивам но филмов е одличен. Приказна, глума за секоја пофалба. Малку долго трае но непречи бидејќи дејството е динамично а и Грофот не е за фрлање :$
  Кој не го погледнал одма даунлоад.
   
 11. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Филмот го имам гледано сигурно нас 20 пати а и уште толку ке го гледам ако треба.
   
 12. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Еден од моите омилени филмови...одлична тематика, oдлична актерска екипа, феноменална глума...доказ дека љубомората и зависта може да уништи другарство, а и дека некогаш пријателот не ни е пријател.
  Филм кој се гледа во еден здив, не те пушта да станеш додека не го изгледаш до крај...неизвесен...со еден збор - прекрасен.

  Омилени сцени ми се кога се запознава со старецот во затворот, пријателството кое тука се развива, мудростите и советите на старецот...
  Ептен се смеев на сценава, колку и да е жален моментот сепак реченицата...But have you named them yet...е ВРВ...кој го гледал филмот знае...еве и линкче-8.39 мин.
  http://www.youtube.com/watch?v=nqGsHFcE ... re=related

  Кулминацијата е кога се појавува како гроф, забавата која ја приредува, љубопитноста која ја предизвикува, заверите кои следат, средбата со љубената...
  И ај да не го раскажувам, па да излезе после работава- брат му е убиецот :lol:
  Задолжително да се гледа.
   
 13. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  еден од најдобрите филмови на денешнината :)
   
 14. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  132
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Го имам гледано повеќе пати но никогаш не ми е досаден.Многу инспиративно филмче,посебно темата е одлична-дава утеха дека колку и да си обесправен ќе дојдат твоите пет минути :!:
   
  На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
 15. PorcelainDoll

  PorcelainDoll Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  5
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Предобар филм :inlove:
   
 16. lovemebaby

  lovemebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  174
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Одамна го имам гледано али стварно е закон, преубав е
   
 17. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Пред некој ден го гледав филмот по препорака на другарка ми. Така си стоеше дома. Незнам како толку добар филм сум испуштила. Вредеа тие 2 часа.
  Добро смислен, одлична тематика, добра поука.
  Вреди да се погледне.
   
 18. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  И книгата и филмот се одлични и ми остануваат како едни од вечните фаворити. Впрочем се што напишал Дима си има трајна вредност.
   
 19. K0STOVA

  K0STOVA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Многу добар филм. :)
   
 20. K0STOVA

  K0STOVA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  Грофот од Монте Кристо(The count of Monte Cristo)[2002]

  Многу добар филм. :)