1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Група „Магазин“

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од jelena.rozga, 15 август 2014.

 1. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  205
  Група Магазин е музичка поп група по потекло од Сплит. Тие потекнува од крајот на 1970-тите години / почетокот на 1980-тите години како "далматинскиот магазин", но подоцна преименувана во "Магазин". Првиот им е "Училишни денови" и "Спомени на летото", објавен во 1979 година под името "далматински магазин", а нивниот прв албум "Слатко стање", објавен во 1982 година. Досега имаат сменето многу пеачки од Маида Шолетиќ,Марија Кузмиќ, Љиљана Николовска после Љиљана пејачка беше Данијела Мартиновиќ, па Јелена Розга, преку Ивана Ковач, ќерката на Мишо Ковач, па се до денешната пејачка Андреа Шушњара.  Дали го слушате/слушавте Магазин и кои ви се омилени песни?
  https://www.youtube.com/watch?v=nDe68OOXsGg
   

  Прикачени фајлови:

  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 2. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  Супер е темава! Ги слушавме, одлична група, гледам нешто дека после подолга пауза напраиле comеbасk :D чинам имаат нова песна и спот, што искено ме радува :D
  инаку имаат добри песни али ете оваа би ја издвоила: http://www.youtube.com/watch?v=W2xXViDZ ... &gl=MK
  :D
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.