1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Групер.мк

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од referentka, 22 септември 2018.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    За патувања не знам дали некогаш би уплатила преку Групер. Можеби некогаш, ако ептен наидам на навистина добра зделка. Инаку, тешко.

    Обично користам купони за масажа, депилација, фризер, шишање, фенирање. Од тие услуги немам негативни искуства, сè си било во ред.
    Последно искористив купон за попуст за дерматоскопија, задоволна сум и од тој третман.

    За купоните за храна имам слушано поделени мислења, не сум сигурна дека некогаш би искористила некоја понуда, но ќе видиме.
    Засега сум задоволна.
     
    На cresa-jagoda, buba4e89 и referentka им се допаѓа ова.
  2. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.847
    Пол:
    Женски
    Јас единствено имам отидено во Закинтос преку групер презадоволна сум. За друго не сум ги користела.
     
    На referentka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Не сум користела до сега.Не ми се поверливи некако, мама запнала за Фрути ди Маре.Можда ќе пробаме, ако пробам ќе споделам искуство.
    А како оди тоа постапката може некој да ми каже?What’s the point?
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    А како се извршува плаќањето за одредена понуда на групер? Дали преку картичка или кога ќе се оди на местото - пример во ресторан или кино, зависно за каде се однесува понудата. И дали треба да се печати прифатената понуда од групер? Откако ќе се кликне на „купи“, што понатаму?
     
    На cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
  5. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    4 пати одговорам со ДА.
    Користев еднаш антицелулитни масажи 20 на број.за пристојна цена и имаше ефект.задоволна до сега од повеќе работи сум
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.640
    Допаѓања:
    152.398
    Имам земено пред три години купони за зимување во Банско
    Се беше ок
    Сега чекам зделка да испадне за Боровец па ке си купам пак купони
    Поетини се на групер отколку на букинг
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    800
    Допаѓања:
    4.769
    За јадење неколку пати сум го користела и имам поделено мислење. На пример некои места го користат за да те привлечат пак да појдеш. Некои иако си редовен таму и те знаат те вреѓаат демек ау и ти со овие купони? И тоа газдата. Треба коментари да се оставаат и да се читаат пред да се направи нарачка не сме ние долгорочно бизнис насочен народ. Ние денес да џапнеме за утре ќе трескаме глава. Не е до групер до фирмите си е.
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    До сега имам купувано неколку купони од Групер и можам да кажам само позитивни работи. За се што сум купила купони се е било така како што пишуваше во описот. Треба многу убаво да го прочитате описот пред да земете било каков купон.

    Видов доста делумно задоволни корисници дека порциите во рестораните не биле големи или пак им велеле „пак ли вие со купон“ и кој знае уште какви ситуации имало. Мислам дека најмалку во такви ситуации грешката е кај Групер. Да, тие ги договараат акциите и се останато но, не можат тие секогаш да се таму за да видат како би се однесувале со вас вработените. За било каква ситуација од тој тип најдоброто би било да се обратите во Групер и да дадете свои искуства за понатаму тие самите да знаат со кого треба да продолжат да соработуваат, а со кого не. Сепак и тие кога одат да договорат едно им кажуваат, а потоа ние добиваве друга услуга. Се тоа зависи од газдите не од Групер.

    За најдоброто на сите мое мислење е дека треба да пишуваме и позотовни и негативни искуства со фирмите за да се подобрат услугите.
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    Имам користено добри 20 пати, речиси сите биле храна/пијалок. Ама и тоа било нешто ситно, претежно кафе. Колач, сладолед, сендвич, слично. До сега не сум имала никаков проблем, сите биле како во описот и услугата била добра.
     
  10. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Јас имам позитивно искуство со Групер. Неколку пати имам порачано различни ствари за во кујна од тие што се со бесплатна достава и за најмногу два дена стигнуваат на домашна адреса. Производите се баш такви какви што сум ги порачала.
    Еднаш исто така купив купон за во Newborn клиниката и го добивме точно она за што имавме платено и што беше наведено на страната.
    Генерално, задоволна од Групер барем до сега.
     
  11. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Сум користел и Групер и купинапопуст, задоволен од она што сум го користел. Иако повеќето од тие попусти не се попусти туку реални цени нарочито за патувања-хотели. Секогаш што ја кажуваат цената основна на која што се базира попустот е нереална и никогаш не ја нуделе во стварноста. Случај таков со хотелот Вита Спринг Спа во Бања близу Банско, цената со попуст на овие сајтови и цената директ да си резервирате во хотелот е потполно идентична. Со тоа што на сајтот на Групер мора одма да платиш а кога резервираш директно преку хотелот тие само ти ја резервираат собата а си плаќаш на лице место
     
  12. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Дали некој "купил" курс од Групер?
    Гледам сега има некои попусти па сомнително ми е некако од 489€ на 5€ намалени. Ако знае некој како одат тие работи нека ме "просветли" :D
     
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Јас имам купено за Фотошоп. Откако го купив сфатив дека тоа што го купуваш на Групер е нешто ко вовед од курсот. Т. е. програмата беше Basic алатките на Фотошоп. За понапредно ниво се наплаќаше на месечно ниво мислам. И диплома откако ќе ги поминеше сите левели ти даваа, ама пак, не ја добиваш со тие 300 денари што ќе ги дадеш на Групер.
     
    На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Norah Jones

    Norah Jones Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2019
    Пораки:
    1.046
    Допаѓања:
    494
    Пол:
    Женски
    Купив курс по германски на Групер, за џабе фрлени пари!
    Ама не вреди ич. Не ми дава да поминам за точен одговор (го дава како опција ама не го одобрува), и од 5 прашања ако имаш 4 точни не ти дава да поминеш бидејќи требало да имаш минимум 55% точни одговори, па тоа е веќе 80%.... КАТАСТРОФА
     
  15. Acika12

    Acika12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    А дали некој знае како е да ставиш продукт на групер
     
  16. perduv

    perduv Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Дали некој има купено шишање или билокаков третман за коса од grouper? Како беше