Групер.мк

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од referentka, 22 септември 2018.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.673
  Пол:
  Женски
  За патувања не знам дали некогаш би уплатила преку Групер. Можеби некогаш, ако ептен наидам на навистина добра зделка. Инаку, тешко.

  Обично користам купони за масажа, депилација, фризер, шишање, фенирање. Од тие услуги немам негативни искуства, сè си било во ред.
  Последно искористив купон за попуст за дерматоскопија, задоволна сум и од тој третман.

  За купоните за храна имам слушано поделени мислења, не сум сигурна дека некогаш би искористила некоја понуда, но ќе видиме.
  Засега сум задоволна.
   
  На cresa-jagoda, buba4e89 и referentka им се допаѓа ова.
 2. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  6.032
  Допаѓања:
  35.999
  Пол:
  Женски
  Јас единствено имам отидено во Закинтос преку групер презадоволна сум. За друго не сум ги користела.
   
  На referentka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.649
  Допаѓања:
  19.355
  Пол:
  Женски
  Не сум користела до сега.Не ми се поверливи некако, мама запнала за Фрути ди Маре.Можда ќе пробаме, ако пробам ќе споделам искуство.
  А како оди тоа постапката може некој да ми каже?What’s the point?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  А како се извршува плаќањето за одредена понуда на групер? Дали преку картичка или кога ќе се оди на местото - пример во ресторан или кино, зависно за каде се однесува понудата. И дали треба да се печати прифатената понуда од групер? Откако ќе се кликне на „купи“, што понатаму?
   
  На cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
 5. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  91.586
  Пол:
  Женски
  4 пати одговорам со ДА.
  Користев еднаш антицелулитни масажи 20 на број.за пристојна цена и имаше ефект.задоволна до сега од повеќе работи сум
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.921
  Допаѓања:
  46.929
  Имам земено пред три години купони за зимување во Банско
  Се беше ок
  Сега чекам зделка да испадне за Боровец па ке си купам пак купони
  Поетини се на групер отколку на букинг
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  4.380
  За јадење неколку пати сум го користела и имам поделено мислење. На пример некои места го користат за да те привлечат пак да појдеш. Некои иако си редовен таму и те знаат те вреѓаат демек ау и ти со овие купони? И тоа газдата. Треба коментари да се оставаат и да се читаат пред да се направи нарачка не сме ние долгорочно бизнис насочен народ. Ние денес да џапнеме за утре ќе трескаме глава. Не е до групер до фирмите си е.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  До сега имам купувано неколку купони од Групер и можам да кажам само позитивни работи. За се што сум купила купони се е било така како што пишуваше во описот. Треба многу убаво да го прочитате описот пред да земете било каков купон.

  Видов доста делумно задоволни корисници дека порциите во рестораните не биле големи или пак им велеле „пак ли вие со купон“ и кој знае уште какви ситуации имало. Мислам дека најмалку во такви ситуации грешката е кај Групер. Да, тие ги договараат акциите и се останато но, не можат тие секогаш да се таму за да видат како би се однесувале со вас вработените. За било каква ситуација од тој тип најдоброто би било да се обратите во Групер и да дадете свои искуства за понатаму тие самите да знаат со кого треба да продолжат да соработуваат, а со кого не. Сепак и тие кога одат да договорат едно им кажуваат, а потоа ние добиваве друга услуга. Се тоа зависи од газдите не од Групер.

  За најдоброто на сите мое мислење е дека треба да пишуваме и позотовни и негативни искуства со фирмите за да се подобрат услугите.
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  8.195
  Пол:
  Женски
  Имам користено добри 20 пати, речиси сите биле храна/пијалок. Ама и тоа било нешто ситно, претежно кафе. Колач, сладолед, сендвич, слично. До сега не сум имала никаков проблем, сите биле како во описот и услугата била добра.
   
 10. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  18.070
  Јас имам позитивно искуство со Групер. Неколку пати имам порачано различни ствари за во кујна од тие што се со бесплатна достава и за најмногу два дена стигнуваат на домашна адреса. Производите се баш такви какви што сум ги порачала.
  Еднаш исто така купив купон за во Newborn клиниката и го добивме точно она за што имавме платено и што беше наведено на страната.
  Генерално, задоволна од Групер барем до сега.
   
 11. Milan93

  Milan93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  1.101
  Пол:
  Машки
  Сум користел и Групер и купинапопуст, задоволен од она што сум го користел. Иако повеќето од тие попусти не се попусти туку реални цени нарочито за патувања-хотели. Секогаш што ја кажуваат цената основна на која што се базира попустот е нереална и никогаш не ја нуделе во стварноста. Случај таков со хотелот Вита Спринг Спа во Бања близу Банско, цената со попуст на овие сајтови и цената директ да си резервирате во хотелот е потполно идентична. Со тоа што на сајтот на Групер мора одма да платиш а кога резервираш директно преку хотелот тие само ти ја резервираат собата а си плаќаш на лице место
   
 12. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  6.118
  Пол:
  Женски
  Дали некој "купил" курс од Групер?
  Гледам сега има некои попусти па сомнително ми е некако од 489€ на 5€ намалени. Ако знае некој како одат тие работи нека ме "просветли" :D
   
 13. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.060
  Допаѓања:
  37.947
  Јас имам купено за Фотошоп. Откако го купив сфатив дека тоа што го купуваш на Групер е нешто ко вовед од курсот. Т. е. програмата беше Basic алатките на Фотошоп. За понапредно ниво се наплаќаше на месечно ниво мислам. И диплома откако ќе ги поминеше сите левели ти даваа, ама пак, не ја добиваш со тие 300 денари што ќе ги дадеш на Групер.
   
  На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.