1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грција во септември

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Melanijaprincess, 18 септември 2013.

  1. Melanijaprincess

    Melanijaprincess Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ме интересира дали има заинтересирани за одмор во септември во Грција,на Олимпик Бич
     
  2. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Јас не би одела во септември во Грција (или било каде на плажа) бидејќи би можело да почне да врне (а есенските дождови понекогаш траат многу).
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.003
    Пол:
    Женски
    Не знам конкретно за Олимпик Бич, ама море и септември, во случајов Грција е супер. Нема многу гужви, а времето е убаво во глобала. И да се расипе, брзо се оправа. Ние пред три години бевме кон крај на септември, супер се погоди, времето беше одлично, морето беше топло, се случуваше да заврне, ама ништо страшно. За одмор со деца е идеално.
     
    На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Лани бевме со дечко ми десетина дена на вториот крак, неаде до 15 септември ни се фати. Дефинитивно пак би одела, времето ептен ни се погоди, еден ден само нешто дуваше па тој ден шетавме по неколку местенца таму, али попладнето си се бањавме најнормално. Додуша мислам дека и една вечер нешто заврна безврска али утре дента беше пак убаво времето. Помирно е што мене ми беше ептен по мерак пошто мразам гужви. Во апартманите ај што бевме сместени имаше само неколку соби зафатени па немаше бука, дерење и викање, супер беше пошто и базенот беше празен цело време. На сите плажи беше преубаво без многу гужва а пак не беше празно да нема жива душа. Ако сте со деца или само со дечко и сакате стварно да се одморите без журки и слично дефинитивно септември е баш за тоа.
     
  5. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Дајте понуди за 10 септември за во Грција
    на 9 ти ми е последен испит :D
     
  6. b.o.n.i

    b.o.n.i Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    1.138
    Дечки ај ве молам нека пише кој знае како е на Крф или Лефкада во септември? Пустелија да не е, да не нема жива душа, да не не ги организираат веќе тие турите со бродче, или пак да не нема толку фреквентност на јавен превоз во септември (прва половина). Tnx :*
     
  7. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Све функционира како што треба ;)
    На Јонско море имаат туристи дури и во Октомври, а морето и времето се идеални!
     
    На b.o.n.i му/ѝ се допаѓа ова.
  8. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    839
    Допаѓања:
    1.986
    Па и реално гледано на југ дали по 10 мин што ќе заврне дожд...... :)
     
  9. Victory89

    Victory89 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ве молам за совет или искуство ... Не е битно цена, секако цените во септември од прилика се слични, само ми е битно да е убаво времето. Според вас каде би било најтопло :) ве молам за совеееет
     
  10. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Заради некои проблеми кои ни испаднаа бевме приморани да го поместиме летувањето за грција од 13-ти за 20-ти. Дали некој бил на летовање во тоа време да сподели некое искуство зошто стварно ни ние ниту пак некој друг не би сакал летовањето да го помине седејќи в соба на лошо време.. :|
     
  11. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Еве директно од лефкада преубаво време, водата е супер, врнеше една вечер али утре дента беше супер, и има доста луѓе за септември :)
     
    На BabaRada му/ѝ се допаѓа ова.
  12. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    Моиве се баш сега во Олимпик Бич, и времето им се погодило ептен. Беа и јули, баш овдека кога беше пекол, и за 20 дена се вратија дома како ич да не биле на одмор.
    А сега ги гледам на слики луѓево никогаш не биле поцрни :^)
    Само еден ден им се погодило да заврне, и они се плашеа како ќе им биде времето, ама во споредба со ова кај нас, таму е пекол. :)
     
  13. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Грција во Септември е најубава, како на различен свет да си. Кај нас врни, а тука е сончево. Моментално сум Парга така да не се мислите :)
     
  14. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    сакам да идам од 17-20 калитеа или паралија па ме интересира за времето какво ке е и какво е сега со оглед на тоа дека кај нас е зима :)))
    кога бев лани у септември беше топ
    ама сега не знам
     
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Би требало да е убаво. Но сепак види си временска прогноза 2-3 дена пред да одиш.
     
  16. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски

    јас сеа бев на одмор грција времето беше преежешко дури во август не е толку жешко (боичка ко црнка си фатив :D) и луѓе имаше премногу што не очекувавме за септември и за времето нема ич врска со кај нас,кај нас врнело ние на плажа си бевме...тамо и да заврне малце можеш после и слободно пак на плажа не заладува како овде..можеш сепак да си провериш на нет...и јас бев калитеа..:D
     
  17. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    940
    Допаѓања:
    4.020
    Пол:
    Женски
    Да ја активирам темава малку. Сакам за викенд да тркнеме до Грција, времето ќе биде убаво. Да сподели некоја девојка искуство каде би било ок да се иде, да нема медузи ми е битно, сакам да се шлапкам на раат.
    @Bubce38 знам дека често одиш. @CameliaMiller и @referentka извинете што ве замарам, ама вас ве прочитав дека сте (биле) скоро во Грција, благодарна ќе ви бидам да ми кажете каде :l::f::sun:.
     
    На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.994
    Допаѓања:
    261.100
    Било каде на Халкидики :)
    Јас овој период и на Јонско сум била и не е ладно, ама далеку ви е за викенд :)

    Од места - јас преферирам "пензионерски" па не знам дали ќе ти погодам :)
     
    На јolene му/ѝ се допаѓа ова.
  19. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    940
    Допаѓања:
    4.020
    Пол:
    Женски
    Точно за Јонското не, дека е далеку и не ми е опција.
    Да и ние сме за пензионерски одмор, не сакаме галами и диско туку тишина. Важно ми е да има во околина кај да се јаде и на маж му е битно да има лежалки на плажа, пошто он не сака ништо да носи со него освен крпа :D. Секој предлог за место ми е добредојден.

    @referentka немам опција да вратам, на таму теглев и јас. Фала за информацијата.
     
    Последна измена: 13 септември 2018
  20. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.647
    Допаѓања:
    161.692
    Пол:
    Женски
    Јас неќни бев Паралија . За чудо водата беше без треви и медузи и многу топла. Но , Паралија лично мене не ми е за повеќе од еден ден.
    Лани септември одев Афитос . Пребаво ми е таму. Блиску ти е и Калитеа да прошеташ и Криопиги ( ама во ова местенце водата ќе е поладна)..
    Ако ти е за уште поблиску од Афитос, не е лошо и Каликратија
     
    На јolene му/ѝ се допаѓа ова.