Грција во септември

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Melanijaprincess, 18 септември 2013.

 1. Melanijaprincess

  Melanijaprincess Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ме интересира дали има заинтересирани за одмор во септември во Грција,на Олимпик Бич
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Јас не би одела во септември во Грција (или било каде на плажа) бидејќи би можело да почне да врне (а есенските дождови понекогаш траат многу).
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.385
  Допаѓања:
  156.128
  Пол:
  Женски
  Не знам конкретно за Олимпик Бич, ама море и септември, во случајов Грција е супер. Нема многу гужви, а времето е убаво во глобала. И да се расипе, брзо се оправа. Ние пред три години бевме кон крај на септември, супер се погоди, времето беше одлично, морето беше топло, се случуваше да заврне, ама ништо страшно. За одмор со деца е идеално.
   
  На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
  Лани бевме со дечко ми десетина дена на вториот крак, неаде до 15 септември ни се фати. Дефинитивно пак би одела, времето ептен ни се погоди, еден ден само нешто дуваше па тој ден шетавме по неколку местенца таму, али попладнето си се бањавме најнормално. Додуша мислам дека и една вечер нешто заврна безврска али утре дента беше пак убаво времето. Помирно е што мене ми беше ептен по мерак пошто мразам гужви. Во апартманите ај што бевме сместени имаше само неколку соби зафатени па немаше бука, дерење и викање, супер беше пошто и базенот беше празен цело време. На сите плажи беше преубаво без многу гужва а пак не беше празно да нема жива душа. Ако сте со деца или само со дечко и сакате стварно да се одморите без журки и слично дефинитивно септември е баш за тоа.
   
 5. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  Дајте понуди за 10 септември за во Грција
  на 9 ти ми е последен испит :D
   
 6. b.o.n.i

  b.o.n.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  992
  Дечки ај ве молам нека пише кој знае како е на Крф или Лефкада во септември? Пустелија да не е, да не нема жива душа, да не не ги организираат веќе тие турите со бродче, или пак да не нема толку фреквентност на јавен превоз во септември (прва половина). Tnx :*
   
 7. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.961
  Допаѓања:
  40.959
  Пол:
  Женски
  Све функционира како што треба ;)
  На Јонско море имаат туристи дури и во Октомври, а морето и времето се идеални!
   
  На b.o.n.i му/ѝ се допаѓа ова.
 8. franca

  franca Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  266
  Па и реално гледано на југ дали по 10 мин што ќе заврне дожд...... :)
   
 9. Victory89

  Victory89 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ве молам за совет или искуство ... Не е битно цена, секако цените во септември од прилика се слични, само ми е битно да е убаво времето. Според вас каде би било најтопло :) ве молам за совеееет
   
 10. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  3.775
  Пол:
  Женски
  Заради некои проблеми кои ни испаднаа бевме приморани да го поместиме летувањето за грција од 13-ти за 20-ти. Дали некој бил на летовање во тоа време да сподели некое искуство зошто стварно ни ние ниту пак некој друг не би сакал летовањето да го помине седејќи в соба на лошо време.. :|
   
 11. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
  Еве директно од лефкада преубаво време, водата е супер, врнеше една вечер али утре дента беше супер, и има доста луѓе за септември :)
   
  На BabaRada му/ѝ се допаѓа ова.
 12. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  3.168
  Пол:
  Женски
  Моиве се баш сега во Олимпик Бич, и времето им се погодило ептен. Беа и јули, баш овдека кога беше пекол, и за 20 дена се вратија дома како ич да не биле на одмор.
  А сега ги гледам на слики луѓево никогаш не биле поцрни :^)
  Само еден ден им се погодило да заврне, и они се плашеа како ќе им биде времето, ама во споредба со ова кај нас, таму е пекол. :)
   
 13. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.730
  Грција во Септември е најубава, како на различен свет да си. Кај нас врни, а тука е сончево. Моментално сум Парга така да не се мислите :)
   
 14. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  сакам да идам од 17-20 калитеа или паралија па ме интересира за времето какво ке е и какво е сега со оглед на тоа дека кај нас е зима :)))
  кога бев лани у септември беше топ
  ама сега не знам
   
 15. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Би требало да е убаво. Но сепак види си временска прогноза 2-3 дена пред да одиш.
   
 16. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски

  јас сеа бев на одмор грција времето беше преежешко дури во август не е толку жешко (боичка ко црнка си фатив :D) и луѓе имаше премногу што не очекувавме за септември и за времето нема ич врска со кај нас,кај нас врнело ние на плажа си бевме...тамо и да заврне малце можеш после и слободно пак на плажа не заладува како овде..можеш сепак да си провериш на нет...и јас бев калитеа..:D
   
 17. јolene

  јolene Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.468
  Пол:
  Женски
  Да ја активирам темава малку. Сакам за викенд да тркнеме до Грција, времето ќе биде убаво. Да сподели некоја девојка искуство каде би било ок да се иде, да нема медузи ми е битно, сакам да се шлапкам на раат.
  @Bubce38 знам дека често одиш. @CameliaMiller и @referentka извинете што ве замарам, ама вас ве прочитав дека сте (биле) скоро во Грција, благодарна ќе ви бидам да ми кажете каде :l::f::sun:.
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.606
  Било каде на Халкидики :)
  Јас овој период и на Јонско сум била и не е ладно, ама далеку ви е за викенд :)

  Од места - јас преферирам "пензионерски" па не знам дали ќе ти погодам :)
   
  На јolene му/ѝ се допаѓа ова.
 19. јolene

  јolene Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.468
  Пол:
  Женски
  Точно за Јонското не, дека е далеку и не ми е опција.
  Да и ние сме за пензионерски одмор, не сакаме галами и диско туку тишина. Важно ми е да има во околина кај да се јаде и на маж му е битно да има лежалки на плажа, пошто он не сака ништо да носи со него освен крпа :D. Секој предлог за место ми е добредојден.

  @referentka немам опција да вратам, на таму теглев и јас. Фала за информацијата.
   
  Последна измена: 13 септември 2018
 20. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  7.910
  Допаѓања:
  131.866
  Пол:
  Женски
  Јас неќни бев Паралија . За чудо водата беше без треви и медузи и многу топла. Но , Паралија лично мене не ми е за повеќе од еден ден.
  Лани септември одев Афитос . Пребаво ми е таму. Блиску ти е и Калитеа да прошеташ и Криопиги ( ама во ова местенце водата ќе е поладна)..
  Ако ти е за уште поблиску од Афитос, не е лошо и Каликратија
   
  На јolene му/ѝ се допаѓа ова.