1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грчка музика

Дискусија во 'Музика' започната од koritsaki, 30 август 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Grcka muzika

  Не знам мене многу многу не ме бендисува грчката музика... И насловот на кирилица, знаеш како идат правилата :) Поздрав
   
  На girl12 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски
 4. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Grcka muzika

  Не слушам грчка музика само една песна и тоа не знам ни како се вика братучетми ми ја пушташе :)
   
 5. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  15
  Obozavam grcka muzika.. i se sto ima veze so grcija...i grci :D
  predavnik sum da da znam :P
   
  На Yours5forever му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.868
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  Јас сакам понекогаш да слушам грчка музика... ама не од овие новиве, туку од постарите. И неодамна ги открив.
  Пенсите на Демис Русос ги сакам, имаат значење за мене - а тој пее повеќе на англиски.
  http://www.youtube.com/watch?v=z7-12iJ8xTM

  http://www.youtube.com/watch?v=kE-7sQnIDa4

  http://www.youtube.com/watch?v=oEpF-IXsht8

  http://www.youtube.com/watch?v=F3vCB3YBMUo

  Потоа, Нана Мускури, Микис Теодоракис, Вики Леандрос, Вангелис...
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  На A-j-a и kate21 им се допаѓа ова.
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  уф уф, мојата музика :D

  http://www.youtube.com/watch?v=N4jCnVMZhJA

  http://www.youtube.com/watch?v=q5zbV92XhGM ( ме подсеќа на лето 2010 господово :D у елада ;) )

  http://www.youtube.com/watch?v=LnPOIMPwFmc (лето 2010)

  http://www.youtube.com/watch?v=HWbmK1uld2M (лето 2010 :inlove: )

  и така... да не почнам со грекос музика ќе остаам цела вечер овдека :lol:

  и што е најтрагично србите бугарите и туците одма ги дрпнаа песниве :devil: ај да напраеја боље плагијат и така и така!!! ама само ми ги уништија песнициве мои :!: :lol:
   
 9. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
 11. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
 12. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски

  lele alal da ti e pesnive se zakon..i da hit bea ova leto :)
  srbite , turcite i bugarite site pesni gi ukradoa :hai:
   
  На Monnaid и ludoto19 им се допаѓа ова.
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  На Paloma18 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски
  На Paloma18 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
 19. pocetna

  pocetna Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  138
  ми се допага грцката музика :) еве ја мојата омилена
  http://www.youtube.com/watch?v=k9k4NUA1 ... re=related
  имам усте една, но не и го знам насловот :D инаку препев и направи аца лукас-сва моја песма је од бола,ако ја знае некој добро ке биде да ја постира ;)
   
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456