Губење на право на студирање на УКИМ

Дискусија во 'Образование' започната од Solitare, 20 јуни 2018.

 1. Solitare

  Solitare Нов член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Доколку си запишан на 4-годишни студии на УКИМ и истите не си можел да ги завршиш во рок од 8 години(16 семестри)дали значи дека со тоа се губи право на студирање или се предвидени дополнителни рокови во кои може да се завршат останатите испити?