1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Губење на право на студирање на УКИМ

Дискусија во 'Образование' започната од Solitare, 20 јуни 2018.

 1. Solitare

  Solitare Нов член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Доколку си запишан на 4-годишни студии на УКИМ и истите не си можел да ги завршиш во рок од 8 години(16 семестри)дали значи дека со тоа се губи право на студирање или се предвидени дополнителни рокови во кои може да се завршат останатите испити?