1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Губење невиност со мувач. Да или Не?

Дискусија во 'Секс' започната од Femina...1, 30 март 2012.

  1. Femina...1

    Femina...1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    28
    Кога веќе ве засегнав и вас со мојот проблем мислам дека би требало да ви кажам и што се случи.. :puke: Ми пишаше во петок да се видиме ама јас не отидов а соноќа кога повторно ме праша дали сакам да се видиме и да правиме муабет ;) му реков дека неможам и дека можеби нареден пат кога ќе се видиме ама прво да размислам.. Проблемот е во тоа што тој мене не ме сакал воопшто (како што некои од вас се обидовте да ми докажат) кога му го реков тоа ми рече -Можеби и ќе нема другпат! :| :^) се шокирав и се изнервирав до немајкаде.. и му реков дека ако нему му е за така и мене ќе ми е и дека ни немора да се видиме .. после почна да се правда дека кога тој ќе можел јас несум можела.. и му реков само чао и му склопив.. а после како се исплакав во вецето во кафичот е тоа е веќе друга тема,,, фала ви многу најверојатно ќе ја направев најголемата грешка во животот да не бевте вие.. :) :) :) :tmi: :tmi:
     
    На Kolumbo, Macedonian.Horse, srcekrsacka и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Lovely15

    Lovely15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    31
    Не не и не :shake:
     
  3. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Дали јас сум старомодна или не разбирам не знам.Ама па и да личи као бред пит би му дала еден таков шамар или таква клоца у газ да би го стегнало срцето.Абе шо си се самите толку понижавате пред некои пичлемиња кои вчера престанале да пијат млеко?
    Абе кој е тој мангуп толку јак ебач-шо појак не би можел да биди па да ми дава РОК и уцена за СЕКС???
    Лелелелелелелел па дали сум миала 17 дали 38 или 54 ако сакам јас И САМО ЈАС ќе имам секс,ако не ниту морам,а на овој очигледно прстот го боли за тебе.Не знам али според мене колку самите женски се понижаваат и паѓаат на такви фолови и финти от типот нема да има другпат или или ќе ми дајш или крај,мислам дека и дајље така ќе биде,посебно со овие новиии збеснати генерации.И да сме 21 век и да сме 31 ако сакма не се сакам ни Бред Пит,ни Миле малиот нема да ме сака.И уште нешто;-ЈАС НАЈМНОГУ СИ СЕ САКАМ СЕБЕСИ,А ПОСЛЕ ТИЕ ШО ТРЕБА,АЛИ НА ПРВО МЕСТО СИ СУМ ЈАС!!!
     
    На Kolumbo, plawa и CoCoGiiiRL им се допаѓа ова.
  4. swatkoto

    swatkoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    11
    Мило ми е што не си ја направила таа грешка, бидејќи јас ја имам направено. :( Не можам сеусте да си објаснам самата зошто го направив тоа, и секогаш кога ќе помислам се чуствувам ГРОЗНО, да грозно не се опишува тоа чуство верувај, сама се изневерив!! И знаев што ќе биди после тоа ама ете го напрајв, бев свесна, и камоли да можев да го вратам времето и да му кажам влице колку е мизерен! Но тоа е тоа, и замислете ретко се срекаваме мози неколку пати во месецот ама не ми зборува, односно не можам да дефинирам како ме гледа, т.е. како да не постојам се однесува, а тој беше оној кој иницираше се што се случи меѓу нас. И да можам до утре да си пишам приказни дека можи дел од моите познаници знат што се случи дека ме гледат ко мифка и дека тоа е една најголема грешка што сум ја направила, уште една слична имам :tmi: НО сепак, сега имам децко со кој сме скоро две години заедно и баш ми криво и жал и мака и се буквало шо сегашниот дечко не ми ПРВ. За жал времето не се враќа назад.......... :emo:
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GordanaL

    GordanaL Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    43
    Во денешно време, за жал, сите се такви! :worried:
     
  6. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
  7. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Не е битно какви се во денешно време. Битно е ТИ што сакаш. Ако го сакаш тоа-направи го. Ако не-не го прави. Не е битно што ти е. Некогаш мувачите не прават посрекни од долгогодишните дечковци. Битно е само ко што реков, што сакаш ти. За утре да не ти е криво. Си го направила тоа што те правело срекна.
     
  8. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Па и не би рекла, се зависи од тоа како ти ќе се поставиш со него, ако ти му допуштитш и не му фино лепо дадеш на знаење што може да очекува од тебе тогаш нај нормално дек аќе е така :)
     
  9. swatkoto

    swatkoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    11
    Да баш така е, зошто длабоко во себе знам како го сакав тој мој мувач со кој ми беше првиот пат, и ако веќе немаме никаков контакт често мислам на него и понекогаш мислам дека со него би била посреќна од сега што сум со дечко ми, ама не е така незнам како да го дефинирам ова, оти го сакам дечко ми се на светот ми е само дечко ми, ама ете понекогаш не се чуствувам убо и знам да помислам како било порано.

    Се сеќаваме како сме се чуствувале повеќе од се друго.
     
    На Femina...1 и DigY им се допаѓа ова.
  10. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Сама го кажа тоа и што го мислев. Некој некогаш ке наречеш дечко, а и самата ке знаеш дека не те третира соодветно ко девојка. Јас имав маж кој ме третираше полошо од моите другари.

    Значи, не е битно што ти е, се дур ти си срекна :*
     
  11. Ognenija

    Ognenija Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    586
    Едно големо НЕ!
    За мене тоа е еден многу важен чин и не би можела да го сторам со некој кој едвај го знам или недај боже таа вечер сум го запознала. :shake:
    На првиот пат секогаш ке се секавам и би сакала да имам убави спомени од него.

    Стварно ме згорозува и самата помисла на тоа, какви се девојчиња има кои толку лесно потпаѓаат под ветувањата на т.н. мувачи, како волкот да му вели на јагнето „дојди нема да те изедам“ :devil: и со сиот памет јагнето тргнува кон волкот и му дава. :)
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Во тинејџерскиот период не-тогаш се уште имаш нереални очекувања и многу работи не ти се јасни. Нема тинејџерка што нема да очекува романтики и за време на чинот, а и после тоа, а најчесто тоа и се прави мислејќи дека сексот ќе ве зближи и дека ќе сака да сте во врска. А разочарувањето може да остави траги.
    За повозрасните години, сум за да. Имам неколку другарки по 21 година, се уште невини бидејќи едноставно не им се погодила прилика, сакале да биде со дечко, а не мувач. Но, пак ќе кажам на тие години не гледам ништо страшно првиот пат да е со мувач, би требало да си веќе позрел и реален. Само сепак, тоа не значи да биде со првиот што ќе наиде, туку некој во кој имате доверба.
     
  13. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Никако. Во принцип сум за тоа секој сексусален однос да биде од љубов, а камоли првото вакво искуство. Треба да биде со некој со кој имаш заемна љубов, почит и доверба
     
  14. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Како што тргнале , за некоја година од градинка ќе почнат да се јавуваат да прашуваат за губење невиност со прва симпатија |(
     
  15. honesty

    honesty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    296
    Не е битно што сака он, размисли ти што сакаш!
     
  16. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Aбре убаво ти кажа Лилит. Ај размисли малце. Ќе видиш дека може и не треба да биде губење невиност работава. :!:
     
  17. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Не,1000 пати Не :shake: :shake: :shake:
     
  18. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    И јас сум за НЕ!
    И покрај тоа што имам чист пример на моја блиска другарка која ја изгуби невиноста со својот мувач, па еве од тогаш, уште се во 3 годишна сериозна врска. Но многу е битна реакцијата после тој "настан". Тој, откако направија тоа што направија, едноставно премногу се заљуби (а и она во него) и ден денес ја гледа како принцеза, но не се сите машки исти и не размислуваат исто. Некои размислуваат само со "таквото" и не ги интересира дали ти е прв или 100ти, но има и такви кои после тоа прават се за да си ја зачуваат таа личност покрај себе.
    Според ова што ти го кажуваш, не ми гледа дека тој е некој сериозен тип и сега да одиш на жими мајка ај може ќе ме засака, не бива. Убаво кажа Лилит, после коси ќе корнеш, место нема да те собере. Па и тој ти настојува, божем 100 годишна си и ако не легнеш со него со никој нема да легнеш.
    Нема смисла, машко што напнува за секс цело време ( а притоа знае колку им е битна невиноста на девојките-односно колку мечтаат за "првиот пат", и колку притоа лесно може да се скршат на парчиња) не е машко кое заслужува да го задржиш покрај себе, а најмалку првите односи да ти бидат со него.
    No way!
     
    На Femina...1 и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  19. Roxanne

    Roxanne Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    120
    Според мене понуди му врска прво. И види како ќе биде. Ова е добра претпазливост ако го сакаш ама не си сигурна дали те сака или само сака да се фали дека те легнал.
     
  20. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Femina...1 мило ми е што не си ја направила таквата грешка, бидејќи
    По е*ење каење НЕМА
     
    На Femina...1 му/ѝ се допаѓа ова.