1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Губење невиност со мувач. Да или Не?

Дискусија во 'Секс' започната од Femina...1, 30 март 2012.

  1. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Никако, ни во никој случај...
     
  2. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Во тинејџерските години никако, меѓутоа подоцна да кажеме од 20 нагоре зошто да не? Доколку се некој се гледаш одредено време, имаш доверба во него, имате взаемна почит, сметаш дека си спремна не гледам причина да се чека она долго очекуваното врска па да се изгуби невиност.

    Имам другарка која се гледаше со тип, и знаеше дека му е единствена (само што не беше "oфицијализирано" нели), и не легна зошто они не биле во врска. Не дека ја притискаше нешто дечково, ама толка драма околу тоа на 21 год. сметам дека не треба да се прави. ;)
     
  3. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    A како две или четири години да прават некаква разлика во животот. Ако одиме по тие логики, тогаш според науката најпрепорачлива и најзрела доба за стапување во сексуален контакт се уште се смета 25 години, а зарем некој се води според тоа :D . Затоа не продавајте двојни стандарди. Пак се сведува на истото. Ако на некоја не и е гајле на 17 да легне за прв пат со некој безначаен за неа, не и е гајле и на 20, а ако ја копкало совест на 16 ќе ја копка и на 22.
    Јас не би те советувала ниту една девојка да го направи тоа. Сепак ако таа различно ги гледа работите... тоа никој не може да го промени.
     
    На Femina...1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    никакооооо :puke:
     
  5. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Никакоооо
     
  6. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Една моја другарка ја изгуби невиноста на 17 години кога беше на море со некој кого прв пат во животот го гледа и никогаш више нема да го види... Сега има 23 години и од тогаш немала односи...незнам што и било поентата.
     
  7. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    незнам ни јас .ц ц ц
     
  8. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Губење невиност со мувач? Are u fucking kidding me ?! Според мене тоа го прават лесните девојки.Треба да имаш врска во која си сигурна дека нема да те изневери или остави за глупост па потоа да имаш нешто повеќе од бакнежи со дечкото. :)
     
  9. doloresss

    doloresss Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Дали да му се дадам ?

    Се муваме веќе 3 години со мали прекинии и преубаво ми е ама не сум у врска со него . неможам веќе ни јас да издржам сакам да имам односии имам 17 и пол и сите мои другарки и познанички на моја возраст имале . дали нормално да го направам тоа иако не сум у врска со него ?
     
  10. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Дали да му се дадам ?

    Што прашуваш,ти најдобро си знаеш.И како тоа неможеш да издржиш бе девојче,ти мала си за така да мислиш.Не си ми јасна.
    Не се чудите после зашто повеќето машки сакаат само секс,додека постојат вакви девојки,се повеке и машки ке има што ке сакаат само да ве искористуваат,што значи сами на себе си правите да не ве цениме,туку само како парче месо.
     
  11. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Дали да му се дадам ?

    Вријат хормони бе не е мала работа :D Еве на иста возраст сме ама јас на твое место не ни би помислила на тоа ако не знам на што сум со дечкото, рече дека сте се мувале.. значи веза без обавеза, денес трае утре не.. и што ке биде ако му дадеш? мислиш ке смениш нешто.. апсолутно не, тој што те сака ке избере да биде само со тебе а не само да те мафта и во меѓу време да оди со други. Можеби и тоа му е целта, да те легни и чао пријатно :wasntme:
    Сепак ти си знаеш... ама јас мислам дека не треба, сепак според мене тоа е чин од љубов и треба да го оставиш за некој ке знае да те цени и да те чека кога ке бидеш спремна. ;)
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  12. moni.red

    moni.red Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Целосно се согласувам, да те сака,ќе ти биде дечко. Немој да станеш од оние девојки кои мислат дека доколку му се предадат на мувачот, тој ќе ги засака и ке почнете врска.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ivvy86

    ivvy86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    16
    Никогаш не би помислила на такво нешто... Тој чин е пред се славење на љубовта која ја имате еден према друг, и не би споделила такво нешто со некој најобичен мувач за 2-3 излагања и сл...
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Asuman-Asi

    Asuman-Asi Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Jas se muvav so eden i posle edna nedela ja izgubiv nevinosta i seushte nemozam da si ja najdam..
     
  15. cucka17

    cucka17 Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Јас лично мислам дека сепак тоа треба да се направи со особа која стварно го заслужува тоа-да го паметиш цел живот и да го сметаш како прв маж во твојот живот, така да *мувач* не заслужува да ја има таа чест пошто ако сака да е сериозно тоа што го имате ќе предложи врска а не само секс. Секој си има право на свое мислење и секој на различен начин размислува и одлучува но сепак понекогаш треба потрезвено да размислуваме. Јас тоа не би можела да го направам, сепак поздрав до тие што се впуштиле во такво нешто - храбро од нивна страна :)
     
  16. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Јас само со вас овде ги споделувам овие мои мисли и барам совети. Ве молам посоветувајте ме.
    Сакам да имам секс со мувачот, не можам многу сакам и сакам да го направам тоА со него, горам за да легнам со него, но не ми е дечко, а и јас немам имано порано секс. НЕ МОЖАМ ВЕЌЕ, морам брзо да донесам одлука бидејќи тој ќе си замине од овде. ВЕ МОЛАМ и да надополнам, не сум мала веќе имам 20 год., но ете останав невина бидејќи никого во животов не сум го посакувала како овој сега што го сакам, посебно ми е за овој нз..
     
  17. Babauu94

    Babauu94 Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Јас не гледам во што е проблемот, не си ни мала а и сама сакаш, нема причина да не го направиш тоа само зашто не си во врска, освен ако не мислиш дека ќе ти биде потешко кога ќе си отиде..
     
  18. owi

    owi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    123
  19. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    ако стварно го сакаш и ако си сигурна да го направиш тоа зошто да не.. ;)
     
  20. Just.Passing.By

    Just.Passing.By Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    60
    Е ова и јас како машко не би го оправдал ... Секако дека нема да му смета на никое машко да те о*ни ако знае дека си невина , али што после ... Машко ко машко ... сад га видиш сад га невидиш ...
     
    На Macedonian.Horse му/ѝ се допаѓа ова.