1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Губење невиност со мувач. Да или Не?

Дискусија во 'Секс' започната од Femina...1, 30 март 2012.

  1. ivan4e97

    ivan4e97 Активен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    тука сум само од радозналост ;) но уште е рано за мене :)
     
  2. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Ауууу нема шанси тоа бе... После неколку години коа ќе бидеш посозреана ќе се каеш. Еднаш се губи невиноста и не би требало со било кој :worried: Не дека ако дечко те скине значи до крај ке останете (има и такви) али гледај да биде некој на кој што ќе му значиш и нема да му бидеш уште една "мувачица"...
     
  3. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    му реков дека сакам да имам секс со него, но на тоа не вика тој....
     
  4. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    да поправам, му реков дека сакам да имам секс со него, но на тоа не вика ништо тој, не му кажав в лице, му напишав во порака, но не врати... а според вас тоа што значи?
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Евтино продавање на невиност онлајн 8)
     
  6. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    освен тоа? :worried:
    не можам веќе, ќе си отиде, а јас вечно ќе се каам заради тоа што не направив ништо со него, вечно ќе сум пишман. Неверојатно многу сакам :worried:
     
  7. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    ај ве молам протолкувајте ми што значи ова што сеуште не се изјаснува по ова прашање?
    јас не знам, единствено што ми паѓа на памет е дека можеби е фин, па има некакви обзири :worried::worried: ќе скапам веќе, ако не е со него, со никого не сакам
     
  8. sweety23

    sweety23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Јас се мував со еден дечко околу година дена и повеќе, многу го засакав дури и се вљубив во него, се зближивме многу и тој како и секој си 'побара', ама ГОЛЕМА СРЕЌА шо не му дадов. Значи невина сум али ипак се одлучив дека не е правилен монет за тоа, тој ми велеше 'дај ми' и потоа ќе бидеме заедно, но сепак не попуштив. Пред некоа време пред мои очи отиде со друга (сваќам дека сепак му било само за 'sex'). Btw да не беше форумов со корисни совети бев одлучена да ја изгубам невиноста со мувач :(
    Thanks to all, especially to Lilit
     
  9. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    знам дека е така. но јас тргнувајќи од фактот дека тој ќе си замине и дека години подоцна ќе си речам “ех камо да направев со него нешто„ длабоко во мене како да дадов одлука... единствено што се плашам е дека понатака некој ќе ме осуди за ваквиот потег (ако го направам)
     
  10. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Девојки ве молам кажете ми што е ова што е, ништо не одговара, ни кажува- ќути, а порано и самиот сакаше....
     
  11. swatkoto

    swatkoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    11
    Јасно и кратко Ако некој ве сака ќе биде во врска со вас а нема да ви биде само мувач, сексот треба да биде посакуван обосрано, и најдобро е кога доаѓа спонтано !!! Пред да се одлучиш да имаш секс размисли добро, не само „го сакам ке му дадам“, ако и тој ве сака ќе ве почека до моментот кога ќе бидете подготвени....... ;)

    До утре можи да си филозофираме, но пак ќе кажам не одлучувајте брзо, не брзајте ќе се случи и тоа еден ден, битни се чуствата.
     
    На Vikica.cuci и bubibubibubi им се допаѓа ова.
  12. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    За сите мали, наивни, напалени и невини цуричиња :D, не губете невиност со мувач! Како можете толку ниско да се спуштате и да не се цените сами? Па барем дечко да ви беше, ама мувач??? Само ќе ве искористи, ќе ви ја земе невиноста и вашата гордост и после како ќе се осеќате, сте размислувале ли или битно е да го осетите првиот оргазам и влажност? ;) Не знам што се дешава све со помладиве генерации (јас сум си дечко in mid twenties :D), ама помаливе генерации сексот го сфаќаат како добро утро и добар ден.
     
  13. bubibubibubi

    bubibubibubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2013
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
  14. Miss-Depp

    Miss-Depp Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    32
    Според мене во тинејџерски години никако,мада и јас многууу претерано се глупирав кога бев тинејџерка со вакви и слицчни испади,праќање СМС пораки со таква "шкакљива" содржина,ама фала Богу не се изглупирав до толку....А веќе над 20 години друго е.....:D
     
  15. hamstika

    hamstika Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    9
    Првиот сексуален однос со мувач.

    Пред 2 години се запознавме и почнавме да се муваме. Вака нака дојде и време за сексот.. Јас тапа си бев, али тој инсистирање бидејќи се гледавме 2-3 месеци и здосади само лапањето. Кај него бевме и се деси тоа. Невиноста ја изгубис со него, значи ниту врска ни ниш. Али го сакав и бев спремна на тоа иако имав само 16 години.
    Не ми рече да бидиме во врска, а и пред тоа немал никогаш женска, сао онака мување.. А исто и јас 2-3 пати се смотав пред да го запознаам него со другар му и му реков дека не сум се смотала со него.. бља, бља..
    Значи од тогаш па до сега сеуште сме заедно. Значи тајно се гледаме, не сме во врска, никој не знае за нас.. и супер ми е. Постои љубов, без врска.
    Ме чути тоа што некои од вас се против ова. Ако не си во врска да немаш никако однос! Незнам зошто вака размислувате. Не пишувам вака бидејќи јас сум го направила тоа. Ако имаш дечко и ќе те сака вечно? Ох.. И онака ништо не е вечно, ништо не се знае.. може љубовта ќе престане без разлика дали си во врска или не.. Незнам зошто толку се загрижувате за тоа дека мора само со дечко да имаш односи. Не ве разбирам..
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.275
    Пол:
    Женски
    ма немој бре,стварно не не разбираш :^) ?секој си прави така како му одговара,но врската според мене е доказ за љубов,не се крие од никого кога е со мене,ме покажува на светот,разбираш?нема да се припотресувам дали и колку ќе трае,но вредносите на врската се непроценливи.уживаш со дечкото,си правите што и како сакате а притоа да не е тајно,сфаќаш?
    ако на тебе ти е убаво во тајна врска,на некоја девојка тоа и е испод честа,разбираш?
    а што има толку убаво во тајна врска?да бидеш будала што шири ножиња на некој си дотичен кога ќе му текне и оп чао готово.ти тоа го нарекуваш љубов?преиспитај се самата и ќе сфатиш дека си паднала на ниско ниво ,и си манипулирана за дотичниот да прави што сака во својот живот,а тебе те нема во листата на неговите приоритети :!: .
     
    На Macedonian.Horse и H.VAGA им се допаѓа ова.
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    и тоа како НЕ!.
    како дојде ова време за невиност како туку така ајде врси работа :x :x
     
  18. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Hamstika многу девојчиња на твоја возраст имаат да ги наречам врски , и не се впуштаат во односи за 2-3 месеци ви здосадило бакнувањето аман бе :^)
    Кога бев јас средношколка дечкото да те фати за задник беше big deal . Не ми е јасно каде толку се брза ? .. Што ќе испуштите ? :?:
    Зошто да немате безгрижни средношколски денови , па имале односи со мувач ил дечко , ни тоа ни тоа .
    Уживајте девојки има време да пораснете .
     
  19. hamstika

    hamstika Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    9
    Hermosa --> Не реков дека ширењето на нозе и тајната врска се доказ за љубов. Мене ме чуди тоа што вие сте преоптеретени со мислењето на останатиот свет околу вас. Што ако знае за вас јавноста? Ќе ви аплаудираат? Или ќе речат еј оваа е чесна девојка алал да и е?... Ако ти понуди врска тоа е доказ на љубов? Ма дај, без филозофски мислења. Она што се случило помеѓу две личности (машко и женско) останува длабоко во срцето ако е вистинско. Не е потребен никаков доказ за тоа и нема потреба луѓето да знаат за нив. Има многу врски кои не се вистински. Постои неверство и тоа замисли ВО ВРСКА СЕ. Секој 3ти од 4 пар е наклонет кон неверство, без разлика дали ќе го прифатиш моево мислење или не. И уште еднаш ќе нагласам: Не настојувам на ова бидејќи мене ми се случило, туку настојувам да се случи бидејќи мислам дека е исправно. Не значи дека ако имам сексуални односи со некој што не сум во врска, дека не постои двострана љубов. А и на оние парови за кои што знае јавноста мислиш дека блескаат?
     
  20. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Да се надоврзам на муабетов, имам другарка што невиноста ја изгуби со постар мувач и тоа на само 1 месец мување со него. После тоа беа на мување уште некои си 9 месеци. Меѓутоа тоа таа го направи од немање доволно самодоверба, и некако како да беше искомплексирана дека сеуште немала дечко (сите нејзини другарки беа постари и не беа невини, имаа долги врски) па сакаше да изманипулира некаква си блискост со типов поради сексот. Сега вика дека не се кае, но до ден денес не може да го заборави иако он више одамна ја заборавил и дека постои. :)