1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гудачки квартет за свадбен ручек

Дискусија во 'Свадба' започната од Nevena.Smilevska, 19 април 2013.

 1. Nevena.Smilevska

  Nevena.Smilevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Здраво на сите,
  За два месеци ќе правиме свадбен ручек и би сакала за време на ручекот гудачки квартет да свири класична музика или обработки на популарни теми.
  Сите сугестии и информации за тоа каде да се најде гудачки квартет, контакти од нив, искуства или сугестии за нумери кои би можеле да ги исполнат се добредојдени.

  Ви благодарам.
   
  На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. insatiable-b

  insatiable-b Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Јас не знам ама и мене ме интересира, па ако има некој било каква информација или број нека ми пише во ЛП.
   
 3. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
 4. Nevena.Smilevska

  Nevena.Smilevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Информација отпосле :)
  Обезбедивме гудачки квартет за свадбата, се викаат Квартет Марија и беа супер.

  Ако некому му е потребен контакт од нив, пишете ми лична порака.
   
 5. insatiable-b

  insatiable-b Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Aj pls pisi mi brojce od niv? tnx
   
 6. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.575
  Допаѓања:
  48.895
  Пол:
  Женски
 7. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.355
  Допаѓања:
  5.299
  Nie imavme tri devojki za vreme na rucekot svirea I bese mnogu ubavo intimno. Neznam kako se vikaa devojkite znam deka ednata bese vnuka na dzorlev I tri te gi plativme 50 evra I vredese :)
   
 8. НМарија

  НМарија Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2015
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Zdravo, bi sakala da te zamolam da mi dades kontakt od devojkite sto vi svirele i jas isto baram vakvo nesto za vreme na vecera na svadba...tnx
   
 9. Kom.pot

  Kom.pot Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  1.786
  Te молам дај ми контакт, не можам да најдам :)
   
  На milata му/ѝ се допаѓа ова.
 10. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  може и мене контакт да ми дадеш ?
   
 11. monik-87

  monik-87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  11
  Znae li nekoj na mali kamerni sostavi Plamenka Trajkovska koja im e cenata za svadbi?
   
 12. Emi2521

  Emi2521 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2014
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  10
  ќе може ли да ми кажеш кога ви беше свадбата и колку време свиреа? цената беше за сите заедно или по 50 евра? фала многу :)
   
 13. ina..ina

  ina..ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  74
  ke moze li kontakt, fala
   
 14. mari4e.19oo

  mari4e.19oo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2014
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  10
  Број од нив или фб контакт...фала
   
 15. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.355
  Допаѓања:
  5.299
  Oooo pred 5 godini pravev svadba ako nesto mi tekne ke ti pisam
   
 16. technogirl

  technogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  zemaat 100evra na muzicarka.mozes da ja najdes na fb so ime i prezime
   
 17. елитео

  елитео Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки, да бидам искрена, од квартетот ВИВА Стрингс за мене нема подобри. Ги имам слушано на свадба на вечерата, свиреа оригинални песни од АББА, од Ени Ленокс, од Стинг...многу јако. Мислам дека некаде видов и нивни настап на свадба со Лозано, ама не знам каде го имав видено...или YouTube или ФБ.
   
 18. Little Pony

  Little Pony Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2016
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Ве молам предложете гудачки квартет од Битола? :inlove:
   
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.110